هفته بیستم بارداری

هفته بیستم بارداری

در این هفته از بارداری باید خود را برای اسکن بعدی آماده سازید. در این شرایط استخوان های جنین تان قوی تر و محکم تر می شود.  در این مقاله همراه ما باشید تا ببینیم نشانه های رایج این هفته از بارداری چیست و چه انتظاری باید از این هفته داشته باشیم.

جنین شما در هفته بیستم بارداری چقدر بزرگ است؟

خوب حالا جنین شما به اندازه و شش و نیم اینچ است.

 در هفته بیستم بارداری جنین چه کارهایی انجام می دهد؟

جنین شما در هفته بیستم بارداری به خوبی رشد می کند. حالا می توانید به کمک سونوگرافی پسر یا دختر بودن او را تشخیص دهید.  اگر در شکم خود یک دختر ناز دارید باید بدانید که در تخمدانش بیش از ۷ میلیون تخمک وجود دارد و این مقدار به هنگام تولد به دو میلیون کاهش پیدا می کند.

اگر در شکم خود یک پسر جذاب دارید باید بدانید که بیضه های او شروع به حرکت از شکمش می کند.  در هفته بیستم بارداری جنین شما شکل و ظاهرش بیشتر شبیه یک انسان خواهد بود. اندام های داخلی همچون ریه، سیستم گوارشی و سیستم ایمنی در حال رشد و توسعه خواهد بود و استخوان هایش قوی تر می شود.

بخوانید  هفته دوازدهم بارداری

 بدن شما در هفته بیستم بارداری چه تغییراتی خواهد کرد؟

تا به اینجای بارداری، جفت وزن بیشتری از جنین تان خواهد داشت اما از این نقطه به بعد، جنین و وزن او بر جفت پیشی خواهد گرفت.با اینحال جفت هنوز در حال رشد خواهد بود.  متخصص سونوگرافی تلاش می کند در طول این هفته جنین و جفت او را به خوبی بررسی کند. جفتی که نزدیک دهانه رحم قرار داشته باشد یا دهانه رحم را بپوشاند شرایطی را به نام جفت سر راهی را ایجاد می کند. این شرایط به هنگام زایمان دردسرساز خواهد بودو خوشبختانه با رشد رحم امکان کشیده شدن جفت به سمت بالا وجود دارد. پس اگر چنین شرایطی دارید زیاد نگران نباشید چون ممکن است بعدا سر جای خود قرار گیرد.

حالا شما در نیمه راه بارداری خود قرار دارید و شکمتان به خوبی بزرگ شده و بارداری تان را نشان می دهد. ممکن است متوجه شوید موها و ناخن هایتان سریع تر از قبل رشد می کنند. خوب این شرایط به خاطر هورمون های بارداری است.

بخوانید  هفته یازدهم بارداری

week 20 - هفته بیستم بارداری

۵ مورد از نشانه هایی که در هفته بیستم بارداری باید به دنبال آن ها باشید

 

سوزش سر دل و سوء هاضمه

بله این دو مشکل بزرگی برای زنان باردار محسوب می شوند و با بزرگ شدن شکم بیشتر خودشان را نشان می دهند. ممکن است چنین شرایطی باعث ازار و اذیت شما شوند. اگر چنین شرایطی دارید سعی کنید وعده های غذایی خود را کوچک تر کنید.  بعد از خوردن غذا دراز نکشید. بعد از خوردن غذا آدامس بدون شکر بجوید تا نشانه هایتان برطرف شود.

 سردرد

یکی دیگر از مشکلات بارداری سردرد است. سعی کنید هوای تازه استشمام نمایید و اگر سردردتان دائمی بود با پزشک مشورت کنید.

هر چیزی که باید در مورد اسکن هفته بیستم بارداری بدانید

خوب حالا به بخش جذاب ماجرا رسیده ایم. در این هفته از بارداری می توانید جنین خود را در سونوگرافی ببینید.  جنین کوچک شما تا به این جای بارداری رشد بسیار خوبی داشته است. اگر دوست داشتید می توانید از فرد سونوگرافی کننده بخواهید جنسیت او را برایتان مشخص کند.  این اسکن ها می توانند ضربان قلب جنین، ساختار شکم، سر، ستون فقرات ، مغز و حجم مایع آمنیوتیکی را شناسایی کنند. متخصص سونوگرافی سنجش های دقیقی از استخوان های جنین انجام می دهد تا مطمئن شود همه چیز به درستی به پیش می رود. در این شرایط می توانید به کمک اسکن هایی که وجود دارد از سلامت جنین خود مطمئن شوید و اگر مشکلی وجود داشته باشد سریع تر به فکر راه چاره بیفتید.

بخوانید  بارداری در هفته ششم

 چه کارهایی باید در هفته بیستم بارداری انجام دهید؟

مطمئن شوید که در این هفته کلسیم کافی برای بدن خود درایفت می کنید.  اگر تست اشعه ایکس را انجام داده باشید متوجه می شوید که اسکلت های جنین به طور واضح نشان داده می شود زیرا کلسیم  بیشتری در استخوان هایش رسوب کرده است. سعی کنید مواد غذایی حاوی کلسیم بخورید تا رشد استخوان ها به بهترین شکل انجام شود.

  • ۰/۵
  • ۰ رتبه بندی
۰ رتبه بندیX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
۰% ۰% ۰% ۰% ۰%

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *