چگونه با ترس کودک خود مبارزه کنیم؟

چگونه با ترس کودک خود مبارزه کنیم؟

با اینکه ترس های کودک انواع مختلفی دارد اما همیشه رویکردهای مفیدی برای برطرف کردن چنین مشکلاتی وجود داشته است. برای مبارزه با ترس، چیزی که کودک بیشتر به آن نیاز دارد ارتباط برقرار کردن با یک فرد و داشتن انگیزه برای برطرف کردن مشکلات موجود است. سعی می کنیم در این مقاله روش هایی را برای مبارزه با این ترس ها بیان کنیم

 همیشه گوش دهید

این موضوع بدین معنی است که با کودک ود در ارتباط باشید و به احساساتی که از خود بروز می دهد گوش فر دهید. زمانی که صحبت از ترس به میان می آید،  گوش دادن می تواند به معنای بررسی زبان بدن کودک، حالات چهره، رفتارها و اتفاقاتی باشد که رخ می دهد. کودکی که از تنها بودن به هنگام خواب می ترسد ممکن است گریه کند یا از شما بخواهد برایش آب بیاورید و به طور مداوم برایش قصه بخوانید. در طول این روش، والدین می توانند مکان امنی برای برقراری ارتباط فراهم آورند. این روش بسیار قدرتمند و با ارزش است زیرا حس امنیت و پایداری را در کودک ایجاد می کند و به او کمک می کند همه احساسات خود را بیان نماید.

بخوانید  چگونه حافظه کاری کودکان را افزایش دهیم

 زمان خاصی را به او اختصاص دهید

زمان خاص به معنای انتخاب زمان مناسبی است که در آن والدین می توانند فعالیت های انتخابی کودکشان را با هم انجام دهند.

تنظیم یک تایمر برای بررسی زمان می تواند تشویق کننده و مفید باشد. شما می توانید از هر فعالیتی هر چند کوتاه بهره ببرید. مثلا با هم کتاب بخوانید یا بازی کنید.والدینی که ارتباط نزدیکی با فرزندان خود دارند می توانند امنیت مورد نیاز برای مبارزه با ترس را فراهم آورند.

 محدودیت هایی را اعمال کنید

اعمال محدودیت های منطقی برای کودک  باعث می شود احساسات پیچیده  او تخلیه شود.

 

  • ۱/۵
  • ۱ امتیاز
۱ امتیازX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
۱۰۰% ۰% ۰% ۰% ۰%

یک پیشنهاد برای شما:

یک دیدگاه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *