کودک شما در طول شب چه زمانی باید به خواب برود؟

کودک شما در طول شب چه زمانی باید به خواب برود؟

زمانی که صحبت از خواب کودکان به میان می آید بحث ها و سوالات بسیار زیادی به ذهن خطور می کند. یکی از این سوالات این است که آیا کودک به اندازه کافی می خوابد؟ اگر او نتواند به درستی بخوابد چه مشکلاتی برایش ایجاد خواهد شد؟ در این مقاله قصد داریم نکاتی را درباره خواب کودک بیان کنیم.

انتظاراتی درباره خواب کودکان

زمانی که به خواب کودک خود فکر می کنید آیا کودکی را متصور می شوید که کل شب را خوابیده است یا تنها چند ساعت می خوابد و دوباره برای غذا خوردن بیدار می شود؟ زمانبندی خواب کودک به سن او بستگی خواهد داشت به همین خاطر هر دوی این زمانبندیها بر اساس سنی که کودک در آن قرار دارد طبیعی است.

یک کودک دو یا یک ماهه ممکن است اواسط شب از خواب بیدار شود و به دنبال غذا خوردن باشد. این در حالیست که یک کودک شش ماهه می تواند کل شب را به راحتی بخوابد. بیدار شدن از خواب در شب برای کودکان مشکل در نظر گرفته نمی شود مگر اینکه او ساعت های متمادی بیدار باشد و بی قراری کند.
این سناریو نشان دهنده اهمیت زمانبندی خواب کودکان است. والدین به خصوص آن هایی که فرزند اولشان را به دنیا می آورند ممکن است این زمانبندی را به درستی درک نکنند و همین امر باعث خستگی شان شود.

بخوانید  راهنمای افزایش وزن در کودکان

Baby Sleep Schedule - کودک شما در طول شب چه زمانی باید به خواب برود؟

زمانبندی خواب کودکان

معمولا بیشتر والدین به دنبال زمانبندی دقیق خواب کودکان خود در شب هستند. یک نوزاد تازه متولد شده می تواند بیش از ۱۹ ساعت در روز بخوابد هر چند موسسه ملی خواب توصیه می کند این میزان زمان به ۱۴ الی ۱۷ ساعت کاهش یابد. کودک زمانی که به یک ماهگی می رس ممکن است ۱۴ ساعت در روز بخوابد.

زمانبندی خواب کودکان بر اساس سن شان متفاوت خواهد بود

• ۱۳ ساعت در سه ماهگی: این مقدار زمان دربرگیرنده هشت ساعت در شب است. برخی از نوزادان در این سن، می توانند شب را به طور کامل بخوابند و در طول روز سه الی چهار چرت داشته باشند.
• ۱۲ و نیم ساعت در شش ماهگی: این مقدار زمان دربرگیرنده نه ساعت خواب شبانه است.
• ۱۲ ساعت در نه ماهگی: این مقدار زمان در برگیرنده ۹ ساعت خواب در شب و دو چرت روزانه در طول روز است.
• ۱۲ ساعت در ۱۲ ماهگی: این مقدار زمان در برگیرنده ۹ الی ۱۰ ساعت خواب در شب و یک یا دو چرت در روز است.

بخوانید  هماهنگ نبودن والدین در تربیت فرزندان چه تاثیری می تواند بر روی ان ها داشته باشد؟

به خاطر داشته باشید زمانی که می گوییم نه یا هشت ساعت خواب شبانه منظورمان خواب بدون بیدار شدن است. با اینکه برخی از کودکان نمی توانند این مقدار خواب داشته باشند اما زمانی که سه یا چهار ماهه می شوند می توانند خواب شش یا پنج ساعته خوبی در طول شب داشته باشند. اگر کودک شما نمی تواند به درستی بخوابد بهتر است با یک پزشک مشورت کنید.
با اینکه کودکان نوپا و پیش دبستانی دوست ندارند زود به رختخواب بروند و ممکن است در اواسط شب بیدار شوند اما مشکلات خوب در نوزادان دربرگیرنده بیداری های متعدد در طول شب است.

  • ۰/۵
  • ۰ رتبه بندی
۰ رتبه بندیX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
۰% ۰% ۰% ۰% ۰%

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *