نی نی مونهپدرانه/ مادرانهآموزش ارزش های مهم به کودکان چگونه است؟
fbhgfn - آموزش ارزش های مهم به کودکان چگونه است؟

آموزش ارزش های مهم به کودکان چگونه است؟

منتشر شده در ۳۱ مرداد , ۱۳۹۸
نویسنده مدیرسایت
دسته بندی پدرانه/ مادرانه
10 بازدید

کودکان مانند اسفنج هستند هر چیزی که در محیط آن ها باشد را جذب می کنند. رفتار های دیداری و شنیداری روی کودکان تاثیر مستقیم می گذارند و کودکان از محیط اطراف و والدین رفتار ها و ارزش های زیادی را می آموزند. یکی از مهم ترین وظایف و مسئولیت هایی که بر دوش والدین است آموزش ارزش های مهم به کودکان می باشد. ارزش های مهم بسیاری در زندگی وجود دارند که کودکان می بایست آن ارزش ها را در سنین پایین یاد بگیرند تا در وجود و شخصیت آن ها نهادینه شود. در این مقاله قصد داریم در رابطه با آموزش ارزش های مهم به کودکان اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. با ما همراه باشید.

fug - آموزش ارزش های مهم به کودکان چگونه است؟

ارزش های مهم را باید در سنین کودکی به فرزندان خود آموزش دهیم

آموزش ارزش های مهم به کودکان با الگو سازی رفتاری

۱. صداقت

اولین ارزش مهم که باید به کودکان خود آموزش دهیم صداقت است. کودکان دروغ گفتن را از ما یاد می گیرند. ما شامل والدین یا جامعه و یا رسانه ها می باشد. در آموزش ارزش های مهم به کودکان خصوصا ارزشی مانند صداقت ابتدا اهمیت راستگویی و صادق بودن را برای آنان شرح دهید و به آن ها اطمینان دهید همیشه حرف های آن ها را خواهید شنید حتی اگر کار اشتباهی انجام دهند. زیرا بسیاری از کودکان به دلیل فرار از فریاد ها و یا تنبیه های والدین به آن ها دروغ می گویند. همیشه به کودکان خود یاد دهید شجاعت صداقت را داشته باشند. لازم است خودتان در مسیر این آموزش فردی راستگو باشید زیرا اولین الگوی فرزندتان شخص شما هستید.

بخوانید  مراحل رشد کودک 4 و 5 ساله چیست؟

۲. احترام

دومین اصلی که باید به کودکان خود آموزش دهید احترام است. کودکان رفتار محترمانه و با احترام را از والدین و اطرافیان خود می آموزند. همیشه در تمام رفتار های خانوادگی و اجتماعی خود اصل احترام را به خوبی رعایت کنید زیرا اولین الگوی کودک تان شخص شما هستید اگر محترمانه با اعضای خانواده و اطرافیان خود رفتار کنید کودکان شما نیز این اصل مهم را یاد می گیرند.

e8658cb4a1b6dba2ad4d07e8c6d174b9 XL - آموزش ارزش های مهم به کودکان چگونه است؟

۳. قدرشناسی

در رابطه با آموزش ارزش های مهم به کودکان یکی دیگر از ارزش هایی که باید در سنین پایین به کودکان خود آموزش دهید قدرشناسی می باشد. قدرشناسی و تشکر از خداوند و دیگران را در همان کودکی به کودکان خود آموزش دهید تا در وجود آنان نهادینه شود. هنگامی که کودک شما برایتان کاری انجام می دهد مهربانانه از او تشکر و قدردانی کنید. به او یاد دهید برای لباس هایی که دارد یا غذایی که می خورد یا سلامتی اش از خداوند و دیگران تشکر کند.

بخوانید  درمان یبوست کودکان چگونه است؟

۴. عشق

به کودکان خود عشق بورزید

عشق یکی دیگر از اصل های زندگی است که در رابطه با آموزش ارزش های مهم به کودکان باید آن را جدی بگیرید. به کودکان خود دوست داشتن و دوست داشته شدن را آموزش دهید. به آن ها بیاموزید ابتدا خودشان و سپس اطرافیان و اشیا و طبیعت و … را دوست بدارند. به آن ها عشق بورزید و عشق ورزیدن را به آنان آموزش دهید.

نظر شما در رابطه با آموزش ارزش های مهم به کودکان چگونه است؟ چیه ؟ به نظرتون این محتوا مفید هست ؟ حتما نظر خودتون رو در قسمت نظرات این مقاله درج کنید تا در نوشتن مقالات بعدی به ما کمک کنید.


در همین زمینه بخوانید:

مقاله های دیگر

temper tantrums 200x200 - چرا کودک زیر 2 سال شما همیشه در حال گریه کردن است؟
چرا کودک زیر ۲ سال شما همیشه در حال گریه کردن است؟
کودکان و کودکان نوپایی که زیر دو سال سن دارند ممکن است به...
۱۱ مهر , ۱۳۹۷
Blog Bing Importance of Superheroes in Kids 200x200 - چگونه کودکان شجاعی داشته باشیم؟
چگونه کودکان شجاعی داشته باشیم؟
همه افراد دوست دارند کودکان شجاعی داشته باشیم . خوب حالا...
۳ مهر , ۱۳۹۷
fvs 200x200 - علائم اضطراب کودکان چیست؟
علائم اضطراب کودکان چیست؟
  اضطراب کودکان و علائم اضطراب کودکان یکی از مسائل بسیار...
۲ شهریور , ۱۳۹۸

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران
0 نظر ثبت شده