نی نی مونه | مجله اینترنتی مادر و کودکبارداری و اقدامآیا از نشانه های مهم در مراقبت های بارداری آگاهید؟
pregnancy consult - آیا از نشانه های مهم در مراقبت های بارداری آگاهید؟
مقاله تصویری

آیا از نشانه های مهم در مراقبت های بارداری آگاهید؟

منتشر شده در ۱۱ مهر , ۱۳۹۸
دسته بندی بارداری و اقدام
20 بازدید

مراقبت های بارداری حساسیت های خاص خودش را دارد. بخشی از این حساسیت ها به مراقبت و رژیم غذایی بارداری مرتبط است؛ تا کودک شما در طی ۹ ماه کامل هر آنچه که نیاز دارد را دریافت کرده و به رشد کامل برسد. بخش دیگر مهم و کلیدی مراقبت های دوران بارداری توجه به نشانه‌های همین رشد جسمی و حیات صحیح جنین است. اما شناخت نشانه های بروز مشکل برای رشد جنین کار چندان آسانی در دوران حامله‌گی نخواهد بود. در این مطلب قصد داریم تا برخی از این نشانه ها را به شما آموزش دهیم، تا با رشد آگاهی بیشتر، این دوران را به خوبی پشت سر بگذارید.

5919 - آیا از نشانه های مهم در مراقبت های بارداری آگاهید؟

مراقبت های بارداری

مراقبت های بارداری و شنیدن صدای قلب جنین

شما باید بتوانید از هفته دهم بارداری ضربان قلب جنین را بشنوید. در حقیقت قلب جنین از هفته پنجم شروع به تپش می کند اما تا پنج هفته بعد از آن نمی توانید صدایش را بشنوید. عدم شنیدن ضربان قلب به معنای وجود استرس یا قرار گرفتن در محیط غیرقابل کنترل است.

بخوانید  هفته هشتم بارداری

گرفتگی عضلات در دوران بارداری

گرفتگی عضلات با توجه به مراقبت های بارداری غیر معمول نیست. با این حال، اگر مشکل بیش از حد طول بکشد و یا غیرقابل‌ تحمل شود، به این معنی است که قطعا مشکلی جدی وجود دارد. گرفتگی ماهیچه در دوران بارداری به احتمال زیاد ناشی از تغییرات سریع بدن است، و معمولا نباید بابت آن نگران باشید. همچنین گرفتگی عضله ممکن است در سه ماهه دوم یا سوم رخ دهد، یا نشان دهنده زایمان زودرس باشد.

5184 - آیا از نشانه های مهم در مراقبت های بارداری آگاهید؟

بارداری

مراقبت های بارداری و خونریزی

خونریزی در هر زمان در دوران بارداری و به عنوان مقوله ای مهم در مراقبت های بارداری، نشانه‌ی خوبی قلمداد نمی‌شود. برخی اوقات این موضوع نشانه‌ی سقط جنین، و گاهی به علت عدم وجود تعادل هورمونی، یا مشکلات مرتبط با جفت است. البته یک نوزاد نارس ممکن است در ماه های ابتدایی دچار مشکلات جدی باشد.

ترشحات غیر معمول در دوران بارداری

بخوانید  هفته دوازدهم بارداری

ترشح عادی عموما بدون رنگ و بو یا اغلب سفید رنگ است. اما در صورت وجود لکه های خونی مشکل جدی خواهد بود. یکی از نشانه های وجود درد زیاد نیز، نماد باز شدن زودرس دهانه رحم است. اما با این حال می تواند موارد دیگری را نیز شامل شود. بهتر است در صورت مشاهده این علائم سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

نظر شما در رابطه با آیا از نشانه های مهم در مراقبت های بارداری آگاهید؟ چیه ؟ به نظرتون این محتوا مفید هست ؟ حتما نظر خودتون رو در قسمت نظرات این مقاله درج کنید تا در نوشتن مقالات بعدی به ما کمک کنید.

مقاله های دیگر

505x505xpregnancy week 10 fingernails square.png.pagespeed.ic .b0HBnJRsN5 200x200 - هفته دهم بارداری
هفته دهم بارداری
در این چند هفته جنین شما...
۲۵ مهر , ۱۳۹۷
1 212 200x200 - عوارض زایمان سزارین کدامند؟
عوارض زایمان سزارین کدامند؟
زایمان سزارین، در زمانی...
۳ مهر , ۱۳۹۸
pregnancy week 20 fetal movement square 1 200x200 - هفته بیستم بارداری
هفته بیستم بارداری
در این هفته از بارداری...
۱۹ آبان , ۱۳۹۷

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران
0 نظر ثبت شده