آیا شنا کردن کودکان مضر است؟

آیا شنا کردن کودکان مضر است؟

شنا کردن کودکان یکی از مسائلی است که همیشه والدین با آن درگیر هستند و یا به گونه ای از آن هراس دارند. همان طور که می دانید شنا کردن و به استخر رفتن برای تمامی افراد امر لذت بخشی است به خصوص در فصل تابستان و گرما. کودکان نیز از این قاعده مستثنا نیستند و به این سرگرمی علاقه ی زیادی دارند. با این تفاسیر والدین از شنا کردن کودکان گاهی هراس دارند و نگران هستند کودکان نتواند به خوبی در آب اصول شنا را رعایت کند و یا مراقب خود باشد. این بار در نی نی مونه قصد داریم شنا کردن کودکان را مورد بررسی قرار دهیم و شرح دهیم آیا شنا برای کودکان می تواند خطرناک باشد یا خیر؟ پس با ما همراه باشید.

435 - آیا شنا کردن کودکان مضر است؟

شنا کردن کودکان و بررسی خطرات احتمالی آن

 

شنا کردن کودکان یکی از تفریحات لذت بخش آنان است و کودکان مایل هستند در فصل تابستان شنا و آب تنی را تجربه کنند. شنا کردن کودکان علاوه بر اینکه موجب می شود عضلات و اندام های کودکان قوی شود موجب می شود استخوان بندی کودکان نیز رشد مناسبی داشته باشد. همچنین شنا کردن کودکان موجب می شود حجم ریه ی آنان افزایش پیدا کند. همچنین زمان خواب شبانه کودکان را منظم می کند و از لحاظ روحی نیز موجب احساس استقلال و  اعتماد به نفس کودکان می شود.

با تمام این تفاسیر مشکلاتی نیز در این میان وجود دارد. گاهی کودکان از آب می ترسند و همین احساس ترس موجب می شود آنان مایل به شنا کردن در استخر و آب تنی نباشند. والدین در این رابطه نگران نباشند کودکان آب را دوست دارند و آن را خیلی خوب می شناسند زیرا ۹ ماه در آب زندگی کرده اند. والدین باید با آرامش و مهربانی کودکان را در وان حمام و یا زیر دوش با آب به خوبی آشنا کنند تا ترس کودکان از آب بریزد. هرگز کودک را مجبور نکنید در آب بپرد و یا به اجبار او را وادار به انجام کاری نکنید.

استخر های روباز به دلیل این که مستقیما با نور خورشید در تماس هستند می توانند گزینه ی مناسبی برای شنای کودکان باشند اما باید مراقب آفتاب سوختگی کودکان بود. زیرا پوست تن کودکان بسیار نرم و حساس است و در معرض نور خورشید بودن در ساعات نامناسب می تواند موجب آسیب رساندن به پوست کودکان شود. استخر های سرپوشیده هم برای شنا کردن کودکان مناسب هستند اما اگر کودکی مبتلا به آسم است بهتر است والدین دقت بیشتری برای شنای کودک در استخر سرپوشیده داشته باشند. علت این ماجرا وجود کلر در آب استخر است.

در رابطه با شنا کردن کودکان والدین باید بدانند استخر های مخصوص بزرگسالان انتخاب مناسبی برای شنای کودکان نیستند و در صورت اقدام هم بهتر است کودک در نقاط کم عمق استخر بزرگسالان مشغول به شنا کردن و بازی شود. همچنین برای پیشگیری از بیماری های قارچی والدین بهتر است به کودک خود آموزش دهند قبل از رفتن به استخر و بعد از آن حتما دوش بگیرد و بدن خود را تمیز بشوید.

 

  • ۰/۵
  • ۰ رتبه بندی
۰ رتبه بندیX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
۰%۰%۰%۰%۰%

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *