نی نی مونهبارداری و اقدامآیا مصرف ماهی در دوران بارداری مضر است؟
AA - آیا مصرف ماهی در دوران بارداری مضر است؟

آیا مصرف ماهی در دوران بارداری مضر است؟

منتشر شده در ۱۲ مرداد , ۱۳۹۸
نویسنده مدیرسایت
2 بازدید

داشتن یک رژیم غذایی اصولی و مناسب در دوران بارداری یکی از مهم ترین رکن های بارداری است. زنان باردار باید بدانند در طی دوران بارداری چه مواد غذایی را باید بیشتر و بهتر مصرف کنند و از مصرف چه مواد غذایی اجتناب و دوری کنند؟ در این مقاله از نی نی مونه قصد داریم در رابطه با مصرف ماهی در دوران بارداری صحبت کنیم. پس اگر این مسئله فکر شما را مشغول کرده است و شما فردی هستید که به ماهی علاقه دارید با ما همراه باشید.

مطابق با نظر پزشکان ماهی یک ماده ی غذایی است که بانوان در طی دوران باداری باید از این ماده ی غذایی دوری کنند.

علت محدود کردن مصرف ماهی در دوران بارداری چیست؟

همه ی ما می دانیم ماهی یک ماده ی مغذی و بسیار مفید برای سلامتی انسان می باشد. به طور نمونه اسید های چرب ماهی برای رشد مغز انسان بسیار مناسب می باشند و بارها پزشکان توصیه می کنند حتما ماهی را در سبد غذایی خود داشته باشید.

بخوانید  چگونه می توانیم باروری را به طور طبیعی افزایش دهیم

A - آیا مصرف ماهی در دوران بارداری مضر است؟

اما چرا این مصرف ماهی در دوران بارداری منع و یا محدود شده است؟

هموراه پزشکان متخصص امور بارداری و زنان به بانوان باردار توصیه می کنند از مصرف ماهی در دوران بارداری بپرهیزند و علت این ماجرا این می باشد که جنینی که در رحم مادر در حال رشد است با مشکلاتی روبرو می شود و این مشکلات به دلیل در معرض جیوه قرار گرفتن است. همان طور که می دانید ماهی ها و آبزیان در اقیانوس ها و دریاها زندگی می کنند و در اعماق اقیانوس ها جیوه به مقدار زیادی وجود دارد. این مقدار زیاد جیوه موجب می شود تا مقدار اندکی از این ماده در بدن ماهی نیز وجود داشته باشد و چون این ماده به شدت برای سلامت جنین در حال رشد مضر است پزشکان توصیه می کنند مادران باردار خود را در مصرف ماهی در دوران بارداری محدود کنند.

در یک تحقیق و پژوهش بزرگ در در ناحیه سیشل( به دلیل این که مردم این منطقه ۱۰ برابر بیشتر از سایر مردم جهان ماهی مصرف می کنند) اتفاق افتاد تمام توصیه های پزشکان برای منع مصرف ماهی در دوران بارداری را تا حدودی رد نمود و حتی مشخص شد اسید های چرب ماهی مانند امگا۳ برای سلامت جنین مفید هستند. اما هنوز هم متخصصان و پزشکان معتقد هستند زنان باردار بهتر است یک بار در هفته از ماهی استفاده کنند چرا که رابطه میان مواد مغذی ماهی و در معرض جیوه بودن ماهی و هم چنین رابطه این مسائل با مصرف ماهی در دوران بارداری و مضرات آن برای جنین همچنان پیچیده است. بنابراین پزشکان توصیه می کنند برای مصرف ماهی در دوران بارداری زنان باردار هفته ای یک بار اقدام کنند.

بخوانید  انواع تست بارداری کدامند؟

نظر شما در رابطه با آیا مصرف ماهی در دوران بارداری مضر است؟ چیه ؟ به نظرتون این محتوا مفید هست ؟ حتما نظر خودتون رو در قسمت نظرات این مقاله درج کنید تا در نوشتن مقالات بعدی به ما کمک کنید.


در همین زمینه بخوانید:

مقاله های دیگر

505x505xpregnancy week 9 finger touch pads square.png.pagespeed.ic . Rxjob4TIo 200x200 - هفته نهم بارداری
هفته نهم بارداری
چه مواردی را باید در این هفته انتظار داشته باشید؟ حالا جنین...
۲۵ مهر , ۱۳۹۷
Gestational Diabetes 200x200 - چگونه دیابت بارداری را مدیریت کنیم؟
چگونه دیابت بارداری را مدیریت کنیم؟
 اگر شما نیز دیابت بارداری دارید نباید زیاد نگران این...
۲۴ شهریور , ۱۳۹۷
54648 pregnancy unsplash wes hicks.1200w.tn  200x200 - غذاهایی که به شما کمک می کند باردار شوید
غذاهایی که به شما کمک می کند باردار شوید
همانطور که می دانید در طول دوران بارداری بایدها و...
۲۱ شهریور , ۱۳۹۷

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران
0 نظر ثبت شده