نی نی مونهپدرانه/ مادرانهاختلال کم توجهی در کودکان از چه زمانی آغاز می شود؟
150417190003 1 900x600 - اختلال کم توجهی در کودکان از چه زمانی آغاز می شود؟

اختلال کم توجهی در کودکان از چه زمانی آغاز می شود؟

منتشر شده در ۳ آبان , ۱۳۹۷
نویسنده مدیرسایت
46 بازدید

زمانی که کودک شما با اختلال کم توجهی بیش فعالی تشخیص داده می شود ممکن است سوالات زیادی به ذهنتان خطور کند. در این میان والدینی هستند که دوست دارند بدانند این اختلال از چه سنی بروز می کند. ایا سن خاصی برای بررسی این اختلال در کودکان وجود دارد؟ بیشتر کودکان  تا زمانی که به دوران مدرسه نرسیده اند برای این اختلال مورد بررسی قرار نمی گیرند اما کودکان کم سن و سال همچون کودکان ۴ ساله نیز می توانند با این شرایط روبرو شوند و باید زود تشخیص داده شوند. در این سن بیشتر کودکان فعال و پر جنب و جوش هستند. به همین خاطر تمایز قائل شدن بین این فعالیت و  اختلال کم توجهی  و بیش فعالی کمی دشوار است.

اگر کودک کم سن و سال شما با چنین اختلالی روبرو شود چگونه باید تحت درمان قرار گیرد؟

کودکانی که با اختلال کم توجهی بیش فعالی روبرو هستند نسبت به سایر کودکان هم سن و سال خود  کمتر تمایل به نشستن دارند و حتی برای چند دقیقه هم که شده دوست ندارند به طور ساکن در جایی بنشینند. آن ها نمی توانند منتظر نوبتشان بمانند. آن ها بیش از حد صحبت می کنند. کودکان کم سن و سالی که با این شرایط روبرو می شوند همه اوقات بسیار فعال و البته پر جنب و جوش هستند.

بخوانید  چگونه عادت های بد را در کودکان اصلاح کنیم؟

what is adhd - اختلال کم توجهی در کودکان از چه زمانی آغاز می شود؟

بیشتر کودکان ۴ ساله فعالیت زیادی دارند اما کودکانی که چنین اختلالی ندارند اغلب در برخی از اوقات استراحت می کنند، می خوابند و برای خوردن مواد غذایی سر جای خود می نشینند اما کودکانی که این اختلال را دارند در هر بازه زمانی به دنبال حرکت و فعالیت هستند.

چیزی که این کودکان را از سایر افراد متمایز می کند درجه و تکرر فعالیت های آن هاست.

 تشخیص

اختلال کم توجهی بیش فعالی بر اساس نشانه هایی همچون بیش فعالی و عدم تمرکز تشخیص داده می شود اما عدم تمرکز و توجه اغلب  در کودکان کم سن و سال واضح نیست.  برخی از اوقات والدین یا معلمینی که تجربه کافی دارند می توانند به وجود چنین اختلالی در کودکان شک کنند اما این موضوع کافی نیست. پزشک باید ارزیابی کاملی از کودک انجام دهد تا وجود چنین اختلالی را شناسایی نماید. برای تشخیص این شرایط در کودکان کم سن و سال پزشک بر روی توصیف رفتارهای کودک که از زبان والدین بیان می شود تکیه می کند. پس هر نشانه ای که در کودک خود می بینید را با پزشک در میان بگذارید. تنها بدین خاطر که کودک شما فرد بیش فعالی است نمی توانید بگویید او به اختلال کم توجهی بیش فعالی مبتلاست.

 رفتاردرمانی

اگر کودک کم سن و سال شما با این اختلال تشخیص داده شود، رفتاردرمانی اولین درمانی است که برایش در نظر گرفته خواهد شد. این نوع درمان دربرگیرنده تغییر در رفتار بر اساس رفتار معلمان و والدین است. تکنیک هایی همچون تحسین کردن و پاداش دادن به رفتارهای خوب و نادیده گرفتن رفتارهای بد مورد استفاده قرار می گیرد.سازماندهی رفتارها در این شرایط از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

بخوانید  با کودک جیغ جیغو چه کنیم؟

نظر شما در رابطه با اختلال کم توجهی در کودکان از چه زمانی آغاز می شود؟ چیه ؟ به نظرتون این محتوا مفید هست ؟ حتما نظر خودتون رو در قسمت نظرات این مقاله درج کنید تا در نوشتن مقالات بعدی به ما کمک کنید.


در همین زمینه بخوانید:

مقاله های دیگر

4 200x200 - چگونه اضطراب کودک خود برای رفتن به مدرسه را کم کنیم؟
چگونه اضطراب کودک خود برای رفتن به مدرسه را کم کنیم؟
زمانی که کودک شما برای بار اول به مدرسه می رود یا وارد کلاس...
۳ مهر , ۱۳۹۷
sayingnokid 200x200 - چگونه به کودک خود نه گفتن را یاد بدهیم؟
چگونه به کودک خود نه گفتن را یاد بدهیم؟
یکی از مهم ترین روش هایی که می توان به کمک آن کودک را در برابر...
۶ مهر , ۱۳۹۷
98476 200x200 - فواید آغوش مادر چیست؟
فواید آغوش مادر چیست؟
آیا از فواید آغوش مادر باخبرید؟ شاید خیلی از افراد فامیل یا...
۱۴ مهر , ۱۳۹۸

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران
0 نظر ثبت شده