اضافه وزن در دوران بارداری

اضافه وزن در دوران بارداری

بارداری برای زنانی که در حال حاضر اضافه وزن دارند ممکن است به یک دو راهی مهم تبدیل شود. همانطور که می دانید در دوران بارداری فرد با افزایش وزنی روبرو می شود.  خوشبختانه تحقیقات مختلف نشان می دهد کاهش وزن در دوران بارداری امکان پذیر است و حتی برای برخی از افرادی که اضافه وزن زیادی دارند می تواند مفید باشد.

برای کاهش وزن تدریجی برنامه ای داشته باشید

کودک آینده شما به روش های متعددی به شما وابسته است. او از شما تغذیه می کند و بدن تان به او کمک می کند رشد و توسعه یابد. اضافه وزن داشتن در طول بارداری مشکلات زیادی را ایجاد می کند زیرا در این فرایند اشکال ایجاد می نماید. همچنین داشتن اضافه وزن در دوران بارداری ممکن است به شرایط زیر منجر شود:

  • زایمان زودرس
  • زایمان از طریق جراحی
  • مشکلات و نقص در قلب کودک
  • دیابت بارداری در مادر
  • فشار خون بالا

به خاطر وجود چنین خطرهایی بهتر است رویکرد ثابت و پایداری برای کاهش وزن خود داشته باشید و بر روی تغییرات سالم سبک زندگی تمرکز نمایید.

باید بدانید چه مقدار وزن در طول بارداری می توانید اضافه کنید

اضافه وزن داشتن در طول بارداری ممکن است به خاطر تغییراتی باشد که در این دوران رخ می دهد. راهنمای افزایش وزن در این دوران را از پزشک خود جویا شوید.

تعداد کالریهای دریافتی را کاهش دهید

اولین روش برای کاهش وزن، کاهش دریافت کالری های روزانه است. خوردن کالری زیاد می تواند به افزایش وزن منجر شود. به خاطر داشته باشید که زنان باردار نباید  کمتر از ۱۷۰۰ کالری مصرف کنند.

در طول روز ۳۰ دقیقه ورزش کنید

برخی از خانم ها در این دوران از ورزش کردن می ترسند. اما این ترس درست نیست. با اینکه برخی از ورزش ها در این دوران ممکن است مضر باشد اما تمرینات ساده ای همچون پیاده روی مفید خواهد بود.

  • ۰/۵
  • ۰ رتبه بندی
۰ رتبه بندیX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
۰%۰%۰%۰%۰%

یک پیشنهاد برای شما:

یک دیدگاه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *