انواع تست بارداری کدامند؟

انواع تست بارداری کدامند؟

اگر شما یک خانم جوان هستید و یا به تازگی ازدواج کرد اید و اطلاعات شما در رابطه با بارداری اندک است لازم است انواع تست بارداری و شرح آن ها را بشناسید تا در مواقع ضروری از اطلاعات خود بهره مند شوید. در این مقاله قصد داریم انواع تست بارداری را برای شما عزیزان شرح دهیم. با ما همراه باشید.

8776 - انواع تست بارداری کدامند؟

بارداری دارای علائم و تست های مختلفی می باشد.

بارداری و انواع تست بارداری

همان طور که می دانید بارداری ممکن است دارای علائم مختلف و تقریبا مشابه در بانوان باشد اما بهترین روش برای این که یک خانم متوجه شود باردار است یا خیر انجام تست بارداری است. علائم بارداری در خانم ها ممکن است متفاوت باشد اما به طور کلی علائم بارداری شامل موارد زیر می شوند:

• توقف عادت ماهیانه: مهم ترین علائم که نشان دهنده آن است احتمالا شما باردار هستید توقف عادت ماهیانه است.
• ترشحات رحم: یکی دیگر از علائم دوران بارداری ترشحات رحم و واژن می باشد.
• تغییرات پستان ها: یکی دیگر از علائم دوران بارداری تغییرات پستان ها می باشد.
• خستگی: از دیگر علائم دوران بارداری می توان به خستگی اشاره نمود.
• استفراغ و تهوع صبحگاهی: یکی دیگر از علائم مشابه بارداری استفراغ و تهوع صبحگاهی است.

این علائم به طور مشابه ممکن است برای بانوان باردار اتفاق بیافتد اما برای آن که تشخیص دهید شما باردار هستید یا خیر تنها نمی توانید به این علائم بسنده کنید بلکه لازم است یکی از انواع تست بارداری را انتخاب کنید و با انجام آن مطمئن شوید باردار هستید یا نه. انواع تست بارداری به شرح زیر می باشند:
• تست بارداری ادرار: راحت ترین و بی دردسر ترین تست بارداری که شما به عنوان یک خانم جوان که به بارداری خود مشکوک هستید و می توانید آن را انجام دهید تست بارداری ادرار می باشد. شما می توانید در خانه یا حتی در محل کار خود به راحتی تست بارداری ادرار را انجام دهید. همچنین می توانید به یک متخصص زنان و زایمان مراجعه کرده و در مطب از پزشک بخواهید تست بارداری ادرار را برای شما انجام دهد.

تست بارداری ادرار که یکی از انواع تست بارداری می باشد با انواع مختلف بی بی چک ها انجام می شود. برای استفاده از بی بی چک ها اصلا نگران نباشید زیرا شیوه ی استفاده از بی بی چک به طور کامل روی بسته بندی آن درج شده است.

98778 - انواع تست بارداری کدامند؟
استفاده از بی بی چک یکی از راه های تشخیص بارداری می باشد.
• تست بارداری آزمایش خون: یکی دیگر از انواع تست بارداری آزمایش خون می باشد. این روش قطعی ترین راه برای تشخیص بارداری شماست. برای انجام آزمایش خون که یکی از انواع تست بارداری است کافی است به یک پزشک متخصص زنان و زایمان و یا یک مرکز درمانی و بهداشتی مراجعه کنید و از پزشکان مربوطه بخواهید تست بارداری آزمایش خون را برای شما انجام دهند.

  • ۰/۵
  • ۰ رتبه بندی
۰ رتبه بندیX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
۰%۰%۰%۰%۰%

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *