با کودک بد غذا چه کنیم؟

با کودک بد غذا چه کنیم؟

با وجود تنوع غذایی بالایی که، امروزه در اختیار همگان قرار دارد. هنوز هم تقریبا ۵۰ درصد مادران با کودک بد غذا، دست و پنجه نرم میکنند. نی نی مونه قصد دارد، راهکار هایی در اختیار مادران قرار دهد. تا مادران بتوانند کودک بد غذای خودشان را مدیریت کنند. اگر شما هم جزو آن مادران هستید، میتوانید از این مقاله کمک بگیرید.

کودک بد غذا را به مبارزه نطلبید

بر سر میز غذا، به جنگ نپردازید. شاید کودک شما سبزیجات پخته را نخورد. اما از سبزیجات خام استقبال کند. سعی کنید تنوع غذایی برای کودکتان ایجاد کنید. ممکن است او برخی را دوست داشته باشد و برخی را نگاه هم نکند. اما باز هم غذا های جدید به او پیشنهاد دهید. تا طعم های مختلف را امتحان کند. سپس آنهایی را که دوست دارد در برنامه غذایی او قرار دهید.

51 - با کودک بد غذا چه کنیم؟
بگذارید کودک در هر زمان، که احساس گرسنگی میکند. غذا بخورد.

سلیقه کودک بد غذا

زمانی که برای خرید سبزیجات، میوه ومواد غذایی میروید، کودکتان را با خود ببرید و از او بخواهید در انتخاب مواد غذایی به شما، کمک کند. همچنین غذا ها را به شکل های مختلف درون بشقاب بچینید. حالا با او بازی کنید و به جنگ حیوانات درون بشقاب بروید و آنها را بخورید. خواهید دید که کودک بد غذا برای بازی هم که شده، بدون هیچ دردسری غذایش را تمام میکند.

625 - با کودک بد غذا چه کنیم؟
به سلیقه فرزندتان، در غذا خوردن احترام بگذارید.

کودک بد غذا و اعتدال در خوردن  تنقلات

برخی کودکان به خوردن هله هوله و شیرینی جات علاقه زیادی دارند. زمانی که شما این تنقلات را زیاد به فرزندتان میدهید. او دیگر میل و احساسی به خوردن غذا در خود نمی بیند. به همین دلیل است که، هنگام غذا خوردن احساس گرسنگی نمیکند.

سعی کنید اعتدال را در خوردن این دسته از خوراکی ها، حفظ کنید. اینگونه کودک در زمان غذا خوردن، احساس گرسنگی میکند.

زمان غذا خوردن کودک بد غذا

برخی از کودکان هستند که، ترجیه میدهند در زمانی که احساس گرسنگی دارند، غذا بخورند. ممکن است زمان مورد نظر آنها، زمان مشخص شده توسط شما نباشد. لطفا خیلی این موضوع را بزرگ نکنید. اکثر کودک بد غذا با گذر زمان عادت غذایی درست پیدا میکند. کمتر کودکی غذا را دوست ندارد. که باید با مشاوره تغذیه کودک مشورت کنید. بیشتر کودکان زمان غذا خوردنشان و احساس گرسنگی آنها با شما متفاوت است.

  • ۰/۵
  • ۰ رتبه بندی
۰ رتبه بندیX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
۰%۰%۰%۰%۰%

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *