نی نی مونه | مجله اینترنتی مادر و کودکپدرانه/ مادرانهبهترین رابطه میان مادر و فرزند چگونه است؟
.jpg - بهترین رابطه میان مادر و فرزند چگونه است؟
مقاله تصویری

بهترین رابطه میان مادر و فرزند چگونه است؟

منتشر شده در ۳۰ شهریور , ۱۳۹۸
3 بازدید

رابطه مادر و فرزند ، یکی از حیاتی ترین رابطه در جهان خلقت است. کودک از زمانی که در شکم مادر شروع به رشد میکند با مادر در ارتباط است. شاید به همین دلیل است که رابطه مادر و فرزند، یکی از عمیق ترین رابطه هاست. بسیاری از مادران نگران نوع ارتباط با فرزند خود هستند. به همین دلیل نی نی مونه مقاله ای تهیه کرده تا کمی از نگرانی های مادران را از بین ببرد.

رابطه مادر و فرزندی

هر چه مادران بتوانند در تربیت فرزندشان، اطلاعات و مهارت بالایی کسب کنند. همچنین از صبر و روحیه مثبتی برخوردار باشند. میتوانند کودکان آرام تری داشته باشند. کودکانی که مادران این چنینی دارند. ارتباط صمیمی تر و محکم تری با مادرانشان دارند. در این صورت کودکان تابع قوانین مادرانشان میشوند.

65106 - بهترین رابطه میان مادر و فرزند چگونه است؟

هر چه رابطه مادر و فرزند قوی تر باشد. کودک آرام تر خواهد بود.

مادر و فرزند یک سال و نیمه

بخوانید  نشانه های آسم و درمان آن در کودکان

کودکان در این سن از نظر رفتاری و فهمیدن تغییر کرده اند. اما رابطه با مادرش مانند دوران نوزادی است. او در این سن نیاز دارد. تا مادرش در روز، بارها به او بگوید دوستش دارد و تنهایش نمیگذارد. داد زدن مادر در این سن ممکن است موجب، بی قراری و ترس کودک از رها شدن، او توسط مادر شود.

مادر و فرزند دو ساله

در این سن با کودک خود مدارا کنید. کودکان در این سن میخواهند هر چیزی، که به آن علاقه دارند را همه جا، با خود ببرند. اجازه نمیدهند لباس هایشان را بپوشید و میخواهند بازیگوشی کنند. همچنین برای خوردن غذا بهانه میاورند و مرتبا از سر میز بلند میشوند. تا به بازی بپردازند.

60160 - بهترین رابطه میان مادر و فرزند چگونه است؟

سعی کنید زبانی هر روز، به فرزند خود بگویید او را دوست دارید و تنهایش نمیگذارید.

مادر و فرزند دو سال و نیمه

مادران صبور در این دوره خود را نشان میدهند. کودکان دو سال و نیمه، کودکانی عصبی، لج باز و جیغ جیغو میشوند. آنها برای در خواست هر چیزی جیغ میزنند. برای پوشیدن لباس، غذا خوردن و دستشویی رفتن لج میکنند. باید با آنها مدارا شود و تا جای ممکن با آنها، صحبت کنید. این موضوع را فراموش نکنید که، زدن کودکان در این سن، نه تنها آنان را فرمانبر و آرام نمیکند. بلکه موجب لجول تر شدن کودک میشود. به طور معمول بعد از چند ماه اخلاقیات کودک تغییر میکند. اما با تنبیه های سخت ممکن است، این اخلاقیات طولانی مدت در کودک نمود داشته باشد.

بخوانید  چگونه با ترس کودک خود مبارزه کنیم؟

نظر شما در رابطه با بهترین رابطه میان مادر و فرزند چگونه است؟ چیه ؟ به نظرتون این محتوا مفید هست ؟ حتما نظر خودتون رو در قسمت نظرات این مقاله درج کنید تا در نوشتن مقالات بعدی به ما کمک کنید.

مقاله های دیگر

child nightmares 200x200 - چگونه با ترس کودک خود مبارزه کنیم؟
چگونه با ترس کودک خود مبارزه کنیم؟
با اینکه ترس های کودک...
۷ مهر , ۱۳۹۷
5 200x200 - تاثیر والدین بر روی رشد احساسی و عاطفی فرزندان
۵ مهر , ۱۳۹۷
orinal bebe c 0 200x200 - چگونه تنها در عرض یک هفته کودک خود را از پوشک بگیریم؟
۳۰ مهر , ۱۳۹۷

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران
0 نظر ثبت شده