نی نی مونه | مجله اینترنتی مادر و کودکشیرخوار و نوپابهترین روش گرفتن پستانک از نوزاد چیست؟
l - بهترین روش گرفتن پستانک از نوزاد چیست؟
مقاله تصویری

بهترین روش گرفتن پستانک از نوزاد چیست؟

منتشر شده در ۱۴ مرداد , ۱۳۹۸
نویسنده مدیرسایت
دسته بندی شیرخوار و نوپا
3 بازدید

روش گرفتن پستانک از نوزاد یکی از دغدغه های مادران است. بهترین سن برای اینکه نوازد شما دیگر از پستانک استفاده نکند پیش از یک سالگی می باشد. اما اگر بعد از گذشت این مدت کودک شما هنوز هم از پستانک استفاده می کند باید از راهکاری که برای روش گرفتن پستانک از کودک برای شما در ادامه خواهیم گفت استفاده کنید. با این مقاله ی نی نی مونه هم همراه باشید.

همان طور که شما مادران عزیز می دانید پستانک در انواع مختلفی اعم از پستانک ارتودنسی یا سیلیکونی و یا لاتکس در بازار موجود می باشد. پستانک های ارتودنسی چون مطابق با اصول علمی طراحی شده اند هیچ گونه آسیبی به دهان و یا فک و لثه ی کودک نمی زنند و اگر کودک شما بعد از گذشت یک سالگی هنوز از پستانک استفاده می کند بهتر است از این نوع پستانک برای او تهیه کنید. پستانک های سیلیکونی از نظر دوام و کیفیت از پستانک های لاتکس بسیار بهتر می باشند و همچنین این نوع پستانک ها برای سلامتی کودک ضرری ندارند.

بخوانید  تاثیر صبحانه خوردن بر روی کودکان چیست ؟

بهترین سن و بهترین روش گرفتن پستانک

بهترین سن برای اینکه شما پستانک را از کودک تان بگیرید بعد از ۶ ماهگی وی می باشد. بعد از شش ماهگی شما می توانید به صورت تدریجی و با آرامش و حوصله پستانک را از کودک بگیرید زیرا نوزاد شما در این سن بسیاری از مسائل مانند وابستگی به یک شی را متوجه نمی شود و شما می توانید از این روش گرفتن پستانک از نوزاد استفاده کنید. اگر شما این کار را قبل از یک سالگی نوزادتان انجام ندهید برای روش گرفتن پستانک از کودک تان دچار دردسر خواهید شد و بیقراری ها و گریه های او را شاهد خواهید بود.

2 - بهترین روش گرفتن پستانک از نوزاد چیست؟

بهترین روش برای گرفتن پستانک از کودک بعد از یک سالگی این است که شما این کار را به صورت ناگهانی انجام دهید. مثلا هنگامی که قصد دارید به یک مسافرت طولانی بروید پستانک را همراه خود نبرید و با آرامش و مهربانی به کودک تان توضیح دهید پستانک را فراموش کرده اید و او دیگر بزرگ شده است و پستانک برای نوزادان می باشد.

بخوانید  مسیر توسعه کودک دو ساله

دیگر روش گرفتن پستانک از کودک این می باشد که مثلا شما به کودک خود بگویید برای آن که رشد کند و بزرگ شود باید پستانک را کنار بگذارد و پستانک او را همراه با خودش با یک بذر گیاه در خاک دفن کنید تا با رشد گیاه خودش نیز رشد کند. در روش گرفتن پستانک از کودک شما باید صبور و مهربان باشید.

نظر شما در رابطه با بهترین روش گرفتن پستانک از نوزاد چیست؟ چیه ؟ به نظرتون این محتوا مفید هست ؟ حتما نظر خودتون رو در قسمت نظرات این مقاله درج کنید تا در نوشتن مقالات بعدی به ما کمک کنید.

مقاله های دیگر

7 ways to make shots easier news image 1200 x 750 14278530946801770108 200x200 - چگونه استرس واکسن زدن در کودکان را کاهش دهیم؟
۲۰ آبان , ۱۳۹۷
344 200x200 - سرلاک و فواید سرلاک چیست؟
سرلاک و فواید سرلاک چیست؟
همان طور که می دانید...
۱۹ مرداد , ۱۳۹۸

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران
0 نظر ثبت شده