نی نی مونهشیرخوار و نوپابهترین روش گرفتن پستانک از نوزاد چیست؟
l - بهترین روش گرفتن پستانک از نوزاد چیست؟

بهترین روش گرفتن پستانک از نوزاد چیست؟

منتشر شده در ۱۴ مرداد , ۱۳۹۸
نویسنده مدیرسایت
دسته بندی شیرخوار و نوپا
5 بازدید

روش گرفتن پستانک از نوزاد یکی از دغدغه های مادران است. بهترین سن برای اینکه نوازد شما دیگر از پستانک استفاده نکند پیش از یک سالگی می باشد. اما اگر بعد از گذشت این مدت کودک شما هنوز هم از پستانک استفاده می کند باید از راهکاری که برای روش گرفتن پستانک از کودک برای شما در ادامه خواهیم گفت استفاده کنید. با این مقاله ی نی نی مونه هم همراه باشید.

همان طور که شما مادران عزیز می دانید پستانک در انواع مختلفی اعم از پستانک ارتودنسی یا سیلیکونی و یا لاتکس در بازار موجود می باشد. پستانک های ارتودنسی چون مطابق با اصول علمی طراحی شده اند هیچ گونه آسیبی به دهان و یا فک و لثه ی کودک نمی زنند و اگر کودک شما بعد از گذشت یک سالگی هنوز از پستانک استفاده می کند بهتر است از این نوع پستانک برای او تهیه کنید. پستانک های سیلیکونی از نظر دوام و کیفیت از پستانک های لاتکس بسیار بهتر می باشند و همچنین این نوع پستانک ها برای سلامتی کودک ضرری ندارند.

بخوانید  بهترین روش درمان گریه نوزاد چیست؟

بهترین سن و بهترین روش گرفتن پستانک

بهترین سن برای اینکه شما پستانک را از کودک تان بگیرید بعد از ۶ ماهگی وی می باشد. بعد از شش ماهگی شما می توانید به صورت تدریجی و با آرامش و حوصله پستانک را از کودک بگیرید زیرا نوزاد شما در این سن بسیاری از مسائل مانند وابستگی به یک شی را متوجه نمی شود و شما می توانید از این روش گرفتن پستانک از نوزاد استفاده کنید. اگر شما این کار را قبل از یک سالگی نوزادتان انجام ندهید برای روش گرفتن پستانک از کودک تان دچار دردسر خواهید شد و بیقراری ها و گریه های او را شاهد خواهید بود.

2 - بهترین روش گرفتن پستانک از نوزاد چیست؟

بهترین روش برای گرفتن پستانک از کودک بعد از یک سالگی این است که شما این کار را به صورت ناگهانی انجام دهید. مثلا هنگامی که قصد دارید به یک مسافرت طولانی بروید پستانک را همراه خود نبرید و با آرامش و مهربانی به کودک تان توضیح دهید پستانک را فراموش کرده اید و او دیگر بزرگ شده است و پستانک برای نوزادان می باشد.

بخوانید  تنفس سنگین در نوزادان عادی است

دیگر روش گرفتن پستانک از کودک این می باشد که مثلا شما به کودک خود بگویید برای آن که رشد کند و بزرگ شود باید پستانک را کنار بگذارد و پستانک او را همراه با خودش با یک بذر گیاه در خاک دفن کنید تا با رشد گیاه خودش نیز رشد کند. در روش گرفتن پستانک از کودک شما باید صبور و مهربان باشید.

نظر شما در رابطه با بهترین روش گرفتن پستانک از نوزاد چیست؟ چیه ؟ به نظرتون این محتوا مفید هست ؟ حتما نظر خودتون رو در قسمت نظرات این مقاله درج کنید تا در نوشتن مقالات بعدی به ما کمک کنید.


در همین زمینه بخوانید:

مقاله های دیگر

breastfeeding and work narrow 200x200 - چه زمانی می توان کودک را از شیر گرفت؟
چه زمانی می توان کودک را از شیر گرفت؟
زمانی که فرایند شیر دادن به  کودک خود را متوقف می کنید  ممکن...
۲۸ مهر , ۱۳۹۷
Why Toddlers Are Different Regarding Nutrition 200x200 - چگونه به کودک خود غذا بدهیم؟
چگونه به کودک خود غذا بدهیم؟
سال های نوپایی کودک زمانی آغاز می شود که غذا خوردن جزو...
۲۲ مهر , ۱۳۹۷
sss1 200x200 - نکات ضروری مربوط به هفته اول نوزاد چیست؟
نکات ضروری مربوط به هفته اول نوزاد چیست؟
زندگی هفته اول نوزاد زمان مهم و چالش برانگیزی است. آنچه که...
۳ آبان , ۱۳۹۸

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران
0 نظر ثبت شده