تأثیرات مخرب کتک زدن کودک کدامند؟

تأثیرات مخرب کتک زدن کودک کدامند؟

اگر متأسفانه شما هم، جزو آن دسته از والدینی هستید که، کودک خود را کتک میزنید. بهتر است این مقاله را مطالعه کنید. نی نی مونه با این مقاله قصد دارد، به شما بگوید که، با کتک زدن کودک چه اتفاقی برای آینده او رقم میخورد. قطعا بچه دار شدن سخت است. اما تربیت کودک از آن بسیار سخت تر است.

کتک زدن کودک توسط والدین

برخی از والدین، هنگامی که برای دفعه اول کودک خود را میزنند. کودک را به دلیل ترس،  مجبور به اطاعت میکنند. همین امر موجب میشود تا دفعات بعد هم، از کتک زدن کودک استفاده کنند و به دنبال راه حل مناسب نروند. متاسفانه بعد از مدتی این کار تبدیل به عادت میشود.

به طور حتم انسان ها مشکلات زیادی، را در روزمره خود پشت سر میگذارند. زمانی که فرزند آنها نیز، از آنها اطاعت نمیکند. کلافگی آنها چند برابر میشود. اما قطعا کتک زدن کودک راه حل مناسبی نیست.

165 - تأثیرات مخرب کتک زدن کودک کدامند؟
با کتک زدن کودک، قطعا او به مدت کمی از شما پیروی خواهد کرد.

کتک زدن کودک و تکرار او

اگر فکر میکنید با کتک زدن کودک، او دیگر میترسد و از شما اطاعت میکند. تقریبا درست است. اما این را بدانید که او از شما، الگو میگیرد و با کتک زدن افراد کوچک تر و یا همسن خود را مجبور به اطاعت میکند.

البته این را بدانید که، زمانی که کتک زدن کودک، عادت همیشگی شما شود. او دیگر از شما نخواهد ترسید. زیرا آن لحظه احساس ناخوشایندی را تجربه میکند و سپس کار خود را انجام میدهد. اما حالا او انسانی شده، که یاد گرفته با کتک زدن کودک از خود کوچکتر و یا همسن خود، به خواسته اش برسد.

651 1 - تأثیرات مخرب کتک زدن کودک کدامند؟
فرزندتان به شما نگاه میکند. اگر او را بزنید او نیز زدن را یاد میگیرد.

کتک زدن کودک مساوی با دوری او از والدین

کودکان وابستگی و احساسات خوشایندی، نسبت به پدر و مادر خود دارند. با کتک زدن کودک توسط پدر و مادر، کودک به مرور زمان به دلیل ترس و حس ناخوشایندی که از پدر و مادر خود ودریافت میکند. از آنها دور میشود.

کارهایش را دور از چشم آنها انجام میدهد و دیگر به والدین خود اطمینان نمیکند. از انجا که با گذشت زمان، کودک دیگر احساس ترس نمیکند. احساس گستاخی و پرخاشگری در کودک زنده میشود. اما بزرگ ترین فاجعه زمانی رخ میدهد که،  کودک برای دوری از والدین ، برای پیدا کردن احساس آرامش و پر کردن خلع های درونی خود، بیرون از خانه به جستوجو میپردازد.

  • ۰/۵
  • ۰ رتبه بندی
۰ رتبه بندیX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
۰%۰%۰%۰%۰%

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *