نی نی مونهپدرانه/ مادرانهتاثیر صبحانه خوردن بر روی کودکان چیست ؟
Breakfast kid  Tomsickova   Fotolia large - تاثیر صبحانه خوردن بر روی کودکان چیست ؟

تاثیر صبحانه خوردن بر روی کودکان چیست ؟

منتشر شده در ۶ آبان , ۱۳۹۷
نویسنده مدیرسایت
23 بازدید

شاید شما هم از والدین خود این جمله را شنیده باشید که صبحانه یکی از وعده های مهم روز است. اما بیشتر کودکان علاقه و تمایلی به خوردن صبحانه از خود نشان نمی دهند.  حتی اگر خودتان به خوردن صبحانه سالم عادت داشته باشید باز هم ممکن است نتوانید کودک خود را به خوردن این وعده مهم ترغیب کنید. برای اینکه صبحانه را برای کودکتان جذاب نمایید در این مقاله همراه ما باشید.

 چرا صبحانه برای کودکان مهم است؟

صبحانه یکی از وعده های غذایی مهمی است که انرژی و سوخت مورد نیاز بدن را برای کل روز فراهم می کند. کودکانی که صبحانه می خورند علاقه زیادی به خوردن غذاهای سالم تر دارند و در فعالیت های فیزیکی بیشتری شرکت می کنند. همین امر باعث می شود وزن سالم تری داشته باشند. نادیده گرفتن وعده صبحانه باعث می شود کودک شما همیشه خسته باشد، احساس بی قراری نماید یا تحریک پذیر گردد. در صبح، بدن آن ها بعد از ۸ الی ۱۲ ساعت خواب به تجدید انرژی نیاز خواهد داشت.  خلق و خو و انرژی آن ها در صورت مصرف نکردن صبحانه افت خواهد کرد.

بخوانید  چگونه تنها در عرض یک هفته کودک خود را از پوشک بگیریم؟

مصرف صبحانه به کودکان کمک می کند وزن متعادلی داشته باشند. این وعده غذایی باعث افزایش متابولیسم بدن می شود و به آن کمک می کند کالری های موجود را برای ایجاد انرژی بسوزاند. افرادی که صبحانه نمی خورند در طول روز کالری های اضافی دیگری مصرف می کنند و همین امر باعث افزایش وزنشان می شود.

fun breakfast sandwiches for kids5 - تاثیر صبحانه خوردن بر روی کودکان چیست ؟

صبحانه وعده غذایی عالی برای افزایش قدرت مغزی است

کودکان باید هر روز صبحانه بخورند اما چیزی که آن ها مصرف می کنند هم از اهمیت زیادی برخوردار است. انتخاب غذاهایی که حاوی فیبر و غلات کامل و پروتئین باشد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. غذای آن ها باید قند و شکر افزوده اندکی داشته باشد. این نوع وعده غذایی باعث افزایش تمرکز، توجه و حافظه می شود.   کودکانی که صبحانه می خورند می توانند فیبر، کلسیم و سایر مواد مغذی مورد نیاز بدن را از این طریق دریافت کنند. شما می توانید از غلات کامل، میوه تازه و شیر کم چرب برای صبحانه کودکان استفاده کنید اما زمانی که کودک شما  علاقه ای به خوردن این وعده ندارد انجام چنین کارهایی دشوار خواهد بود . مطمئن شوید که تنوع را در این وعده غذایی رعایت می کنید. غذاهای سالمی برای او تهیه کنید. سعی کنید به همراه او صبحانه بخورید.

بخوانید  اهمیت بازی برای کودکان چیست؟

 ایده هایی که برای تهیه صبحانه می توانید داشته باشید

شما می توانید مواد غذایی مختلف را با هم ترکیب کنید. سعی کنید ترکیب متعادلی از کربوهیدرات ها، پروتئین ها، فیبرها برای کودک خود آماده نمایید. کربوهیدرات ها منبع  خوبی از انرژی هستند. فیبر نیز می تواند کودک شما را برای مدت زمان بیشتری سیر نگه دارد. سعی کنید از نوشیدنی های سالم همچون شیر در وعده غذایی صبحانه استفاده نمایید. شما می توانید از مواد غذایی همچون غلات کامل، میوه های تازه، نوشیدنی های مختلف تازه همچون آب پرتقال یا شیر برای وعده غذایی صبحانه کودکان استفاده کنید. مصرف صبحانه باعث ایجاد انرژی و خوشحالی در کودکان می شود.

نظر شما در رابطه با تاثیر صبحانه خوردن بر روی کودکان چیست ؟ چیه ؟ به نظرتون این محتوا مفید هست ؟ حتما نظر خودتون رو در قسمت نظرات این مقاله درج کنید تا در نوشتن مقالات بعدی به ما کمک کنید.


در همین زمینه بخوانید:

مقاله های دیگر

مادر نوزاد کودک 200x200 - پرسشنامه مادر و کودک چیست؟
پرسشنامه مادر و کودک چیست؟
رابطه مادر و کودک در هر سن و سال ( کودکی، نوجوانی، کهنسالی)...
۱۷ آبان , ۱۳۹۸
Natural Tips To Make Babys Skin Fair 200x200 - راهنمای افزایش وزن در کودکان
راهنمای افزایش وزن در کودکان
کمک به کودک برای افزایش وزن سالم در طول یک سال زندگی می...
۲۳ شهریور , ۱۳۹۷
temper tantrums 200x200 - چرا کودک زیر 2 سال شما همیشه در حال گریه کردن است؟
چرا کودک زیر ۲ سال شما همیشه در حال گریه کردن است؟
کودکان و کودکان نوپایی که زیر دو سال سن دارند ممکن است به...
۱۱ مهر , ۱۳۹۷

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران
0 نظر ثبت شده