نی نی مونهبارداری و اقدامتاثیر قرص آهن در دوران بارداری چیست؟
Pregnancy Iron - تاثیر قرص آهن در دوران بارداری چیست؟

تاثیر قرص آهن در دوران بارداری چیست؟

منتشر شده در ۲۷ مرداد , ۱۳۹۸
نویسنده مدیرسایت
دسته بندی بارداری و اقدام
10 بازدید

تاثیر قرص آهن در دوران بارداری بر هیچ خانم بارداری پوشیده نیست. تغذیه خانم های باردار و داروهایی که مصرف می کنند تاثیرات مستقیمی روی سلامت جسم و ذهن جنین آن ها دارد. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در رابطه با تاثیر قرص آهن در دوران بارداری برای شما عزیزان عنوان کنیم. با ما همراه باشید.

تاثیر قرص آهن در دوران بارداری بسیار قابل توجه می باشد

6552 - تاثیر قرص آهن در دوران بارداری چیست؟

تاثیر قرص آهن در دوران بارداری برای زنان باردار چگونه است؟

بسیاری از پزشکان تغذیه و رژیم درمانی اظهار می کنند تاخیر در تکلم کودکان عوامل متعددی مانند عوامل عصب شناسی و روانشناسی مثل استرس و اضطراب دارد. همچنین اگر سیستم عصبی کودکان به خوبی رشد نکرده باشد ممکن است کودک با تاخیر تکلم مواجه شود.

یکی دیگر از عواملی که در تاخیر تکلم کودکان موثر است تغذیه مادر در دوران بارداری می باشد. در دوران بارداری به خصوص در سه ماه نخست بارداری زنان باید اسید فولیک و قرص آهن مصرف کنند. تکامل سیستم عصبی نوزاد به اسید فولیکی که مادر در دوران بارداری دریافت می کند وابستگی بسیار زیادی دارد. از مواد غذایی که سرشار از اسید فولیک هستند می توان به لوبیا و عدس و اسفناج و اسپاگتی اشاره نمود.

بخوانید  بارداری در هفته ششم

تاثیر قرص آهن در دوران بارداری بسیار ویژه و حائز اهمیت است. پزشکان متخصص تغذیه اظهار دارند زنان باردار می بایست در دوران بارداری و حتی یک ماه قبل از بارداری خود از قرص آهن استفاده کنند تا به این طریق بتوانند در دوران بارداری و همچنین دوران شیردهی آهن مورد نیاز نوزاد خود را تامین کنند تا نوزاد آن ها به بیماری های مانند کم خونی مبتلا نشود.

همچنین علاوه بر تاثیر قرص آهن در دوران بارداری مواد غذایی دیگری مانند منیزیم و اسید های چرب امگا ۳ برای تکامل سیستم عصبی و مغز نوزاد بسیار حائز اهمیت هستند. تقویت هوش نوزاد و تکامل سیستم عصبی او و همچنین سیستم حرکتی او وابسته به ترکیبات مواد غذایی مهم مانند آهن و امگا ۳ و اسید فولیک است.

896 - تاثیر قرص آهن در دوران بارداری چیست؟

قرص آهن یکی از داروهای حیاتی برای زنان باردار می باشد

دیگر تاثیر قرص آهن در دوران بارداری این است که اگر زنان باردار از قرص آهن در دوران بارداری استفاده نکنند نوزاد آنان با مشکلاتی مانند تاخیر در تکلم و یا تاخیر در راه رفتن و پاسخ ندادن به محرک های محیطی دچار خواهد شد. همچنین برای پی بردن به تاثیر قرص آهن در دوران بارداری زنان باردار بعد از زایمان و تا دوران شش ماهگی نوزاد خود برای آن که نوزاد آهن مورد نیاز بدن را دریافت کند باید مرتب از قرص آهن تغذیه کنند.

بخوانید  غذاهایی که به شما کمک می کند باردار شوید

 

نظر شما در رابطه با تاثیر قرص آهن در دوران بارداری چیست؟ چیه ؟ به نظرتون این محتوا مفید هست ؟ حتما نظر خودتون رو در قسمت نظرات این مقاله درج کنید تا در نوشتن مقالات بعدی به ما کمک کنید.


در همین زمینه بخوانید:

مقاله های دیگر

18 weeks.2 200x200 - هفته هجدهم بارداری
هفته هجدهم بارداری
خوب حالا شما به هفته هجدهم بارداری رسیده اید. در این هفته ها...
۱ آبان , ۱۳۹۷
Week 4 800x500 200x200 - هفته چهارم بارداری
هفته چهارم بارداری
نشانه ها، نکات و موارد دیگر زمانی که در هفته چهارم بارداری...
۱۶ مهر , ۱۳۹۷
3 1 200x200 - چگونه ترک های بارداری را از بین ببریم؟
چگونه ترک های بارداری را از بین ببریم؟
بدون شک بارداری یکی از مهم ترین و یا شاید بگوییم شادترین...
۱۵ مرداد , ۱۳۹۸

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران
0 نظر ثبت شده