نی نی مونهشیرخوار و نوپاتنظیم خواب نوزاد را چگونه انجام دهیم؟
3 - تنظیم خواب نوزاد را چگونه انجام دهیم؟

تنظیم خواب نوزاد را چگونه انجام دهیم؟

منتشر شده در ۱۴ مرداد , ۱۳۹۸
نویسنده مدیرسایت
دسته بندی شیرخوار و نوپا
3 بازدید

خواب منظم برای نوزادان یکی از رکن های اساسی رشد اصولی و سالم آنان می باشد. والدین همیشه دغدغه تنظیم خواب نوزاد خود را دارند و همیشه از این مسئله گلایه می کنند در این مقاله از نی نی مونه قصد داریم راهکار هایی را به شما آموزش دهیم تا برای تنظیم خواب نوزاد خود به کار بگیرید. با ما همراه باشید.

4 - تنظیم خواب نوزاد را چگونه انجام دهیم؟

میزان و ساعات خواب نوزادان با یکدیگر متفاوت است بعضی از نوزادان زمان زیادی از شبانه روز را در خواب هستند و بسیاری دیگر از نوزادان مدت زمان کمی را می خوابند و یا بی قرار هستند و به صورت مداوم بعد از گذشت چند دقیقه از خواب شان به طور ناگهانی از خواب بیدار می شوند. همچنین مشاهده می کنیم بسیاری از نوزادان شب ها را نمی خوابند و موجب دردسر والدین و سایر اعضای خانواده می شوند. علت چیست؟ راهکار تنظیم خواب نوزاد چیست؟ همه ی این ها مسائلی هستند که در رابطه با خواب نوزاد ذهن والدین را درگیر کرده اند.

بخوانید  محبت زیاد به کودک آسیب وارد می کند؟

تنظیم خواب نوزادان

تنظیم خواب نوزاد وابسته به شرایط و ویژگی های متفاوتی می باشد. اغلب نوزادان از یک ماهگی تا ۴ ماهگی خوابی نامنظم دارند و علت آن این است که نوزادان وارد دنیای جدیدی می شوند و واکنش های خاص خود را نسبت به این دنیای جدید نشان می دهند. نوزادان تا سن ۴ ماهگی ممکن است شما را دچار دردسر کند و شما نتوانید الگوی مناسبی برای تنظیم خواب نوزاد خود پیدا کنید. این امر کاملا طبیعی و به دلیل رفلکس هایی می باشد که نوزاد نسبت به دنیای جدید از خود نشان می دهد. تا سن ۴ ماهگی بهترین روش برای تنظیم خواب نوزاد همان استفاده از پستانک و یا تغذیه توسط شیر مادر می باشد.

اگر نوزاد شما بیشتر از ۴ ماه سن دارد و الگوی خواب او نامنظم می باشد برای تنظیم خواب نوزاد خود می توانید به گونه ای که به او و پوست لطیفش آسیب نرسد او را جلو نور خورشید قرار دهید تا خواب منظم تری داشته باشد. معمولا خواب نوزادان تا از ۴ تا ۶ ماهگی کمی بهتر می شود اما از ۶ ماهگی تا یک سالگی نوزاد شما برای خوابیدن ممکن است بدقلقی کند. علت آن است که هنگامی که شما نوزاد خود را در یک فضای آرام می خوابانید و سراغ مشغله ی خود می روید چون او به حضور و وجود شما عادت کرده است احساس بیقراری و نا آرامی می کند و بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی از خواب بیدار می شود.

بخوانید  زردی یا یرقان در نوزادان چیست؟

سعی کنید برای تنظیم خواب نوزاد خود در این سن زمان خواب خود و او را با هم یکسان کنید و در کنار او بخوابید تا با احساس آرامش بخوابد. مهم ترین توصیه برای تنظیم خواب نوزاد این است که قلق نوزاد خود را بفهمید و بدانید در چه زمانی بیشتر و راحت تر می خوابد تا بتوانید یک الگوی منظم خواب برای اون ترسیم کنید.

نظر شما در رابطه با تنظیم خواب نوزاد را چگونه انجام دهیم؟ چیه ؟ به نظرتون این محتوا مفید هست ؟ حتما نظر خودتون رو در قسمت نظرات این مقاله درج کنید تا در نوشتن مقالات بعدی به ما کمک کنید.


در همین زمینه بخوانید:

مقاله های دیگر

blog 92548135 0 200x200 - زردی یا یرقان در نوزادان چیست؟
زردی یا یرقان در نوزادان چیست؟
زردی در نوزادان تاز متولد شده به معنای پوست و چشمان زرد رنگ...
۲۳ شهریور , ۱۳۹۷
12 200x200 - بهترین روش درمان گریه نوزاد چیست؟
بهترین روش درمان گریه نوزاد چیست؟
همواره مشاهده می کنیم والدین و به خصوص مادرها برای روش...
۱۳ مرداد , ۱۳۹۸
sss1 200x200 - نکات ضروری مربوط به هفته اول نوزاد چیست؟
نکات ضروری مربوط به هفته اول نوزاد چیست؟
زندگی هفته اول نوزاد زمان مهم و چالش برانگیزی است. آنچه که...
۳ آبان , ۱۳۹۸

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران
0 نظر ثبت شده