توصیه های مهم قبل از بارداری کدامند؟

توصیه های مهم قبل از بارداری کدامند؟

اگر شما یک خانم جوان هستید که به تازگی قصد دارید باردار شوید لازم نکات و توصیه های مهم قبل از بارداری را بدانید تا در این مسیر طولانی و پر زحمت راه هموار تری را طی کنید. در این مقاله قصد داریم ۴ نکته ی قابل توجه برای دوران قبل از بارداری را برای شما عزیزان شرح دهیم. با ما همراه باشید.

6789 - توصیه های مهم قبل از بارداری کدامند؟

بارداری یکی از مهم ترین دوران زندگی هر خانم است

۴ نمونه از توصیه های مهم قبل از بارداری

دوران بارداری یکی از شیرین ترین و در عین حال سخت ترین دوران یک خانم می باشد بنابراین قبل از اینکه برای بارداری اقدام کنید لازم است توصیه های مهم قبل از بارداری را جدی بگیرید. این توصیه های مهم قبل از بارداری به شرح زیر می باشند:

  1. قبل از بارداری به وزن مناسب خود برسید: قبل از آن که بخواهید باردار شوید بهتر است با توجه به شاخص BMI وزن متناسب با قد خود را پیدا کنید و به آن وزن برسید. هنگامی که شما قصد دارید باردار شوید به طور قطعی اندام شما دستخوش تغییراتی خواهد شد و به طور کلی بانوان در دوران بارداری وزن اضافه می کنند بنابراین برای این که یک بارداری راحت تری را تجربه کنید قبل از آن که باردار شوید وزن خود را ایده آل کنی.
  2. به ماهی مصرفی در سبد غذایی خود دقت کنید: همان طور که می دانید یکی از توصیه های مهم قبل از بارداری که در حین بارداری نیز باید مراقب آن باشید مصرف ماهی می باشد. ماهی یکی از سالم ترین و مفید ترین مواد غذایی است اما به دلیل اینکه ماهی ها در آب های آزاد زندگی می کنند ممکن است حاوی مقدار ناچیزی جیوه باشند که این مقدار ناچیز جیوه برای سلامتی جنین ممکن است بسیار خطرناک باشد. بنابراین قبل از بارداری به نوع ماهی مصرفی خود در سبد غذایی تان دقت کنید و در حین بارداری نیز بهتر است از مصرف ماهی بپرهیزید.
  3. قبل از بارداری به یک دندانپزشک مراجعه کنید: یکی دیگر از توصیه های مهم قبل از بارداری این است که ممکن است شما نیز بارها شنیده باشید که برخی از بانوان اظهار می کنند بعد از دوران بارداری دندان های آنان آسیب جدی دیده است. این یک امر کاملا طبیعی است زیرا به دلیل تغییر هورمون های شما در دوران بارداری و همچنین الزامی بودن کلسیم برای جنین ممکن است دندان هایتان در دوران بارداری آسیب ببیند بنابراین قبل از آن که برای بارداری خود اقدام کنید حتما به یک دندانپزشک مراجعه کنید.
  4. قبل از دوران بارداری خود ورزش کنید: یکی دیگر از توصیه های مهم قبل از بارداری ورزش کردن است. حتما قبل از آن که بخواهید باردار شوید سیستم بدنی خود را به ورزش کردن عادت دهید تا در حین بارداری نیز بتوانید ورزش کنید و علاوه بر تناسب اندام در جهت سلامتی خود نیز بکوشید.

قبل و حین دوران بارداری خود حتما ورزش کنید

  • ۰/۵
  • ۰ رتبه بندی
۰ رتبه بندیX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
۰%۰%۰%۰%۰%

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *