دلایل خشم و عصبانیت در کودکان کدامند؟

دلایل خشم و عصبانیت در کودکان کدامند؟

خشم و عصبانیت در کودکان، معمولا به این دلیل است که، آنها نمیتوانند نیازهای خود را درست منتقل کنند.

همین امر موجب کاهش اعتماد به نفس و در نتیجه موجب، خشم و عصبانیت در کودکان میشود. در نی نی مونه، قصد داریم برخی از دلایل عصبانیت های کودکان را با شما در میان بگذاریم.

ارتباط برقرار نکردن با میط و خشم و عصبانیت در کودکان

شاید شما هم متوجه این موضوع شده باشید، که برخی از کودکان با داشتن شخصیتی آرام، هنگام ورود به محیط جدید و غریبه شروع به بهانه جویی و بدخلقی میکنند. علت آن هم، این است که فرزند شما کمی از ورود به محیط جدید خجالت میکشد و یا حتی معذب میشود.

حالا فکر کنید، کسی او را به زور از بغل شما میگیرد و یا سعی در بوسیدن او دارد. کودک با غر زدن تلاش میکند تا، احساسش را به شما نشان دهد. اما نتیجه نمیگیرد. همین امر موجب ایجاد خشم و عصبانیت در کودکان میشود.

سعی کنید، اول مهمانی فرزند خود را از خود دور نکنید و به او اجازه دهید با محیط آشنا شود. سپس مشاهده خواهید کرد، که کودک بدون غر زدن،  پیش دیگران رفته و شروع به بازی میکند.

952196516 - دلایل خشم و عصبانیت در کودکان کدامند؟
اجازه دهید فرزندتان، در آغوش شما با محیط آشنا شود.

خشم و عصبانیت کودکان پیش فعال

پیش فعالی یک نوع بیماری قابل درمان در کودکان است. که میتوان با دارو و کنترل انرژی کودک آن را درمان کرد. اما زمانی که کودک نتواند انرژی خود را تخلیه کند. عصبانیت خود را به صورت نافرمانی و لجبازی بروز میدهد.

مشکلات خانوادگی

بر عکس آنچه بیشتر والدین فکر میکنند، کودک بسیار دقیق و ظریف متوجه، شرایط ناهنجار خانه و روابط پدر و مادرش میشود. مشکلاتی مانند: اختلاف نظر والدین، دعوا های خانوادگی، بیماری و در نهایت طلاق. این عوامل به راحتی میتواند احساس ناامنی را در کودک به وجود بیاورد و موجب خشم و عصبانیت کودک شود.

89912 - دلایل خشم و عصبانیت در کودکان کدامند؟
کودک با دریافت احساس ناامنی از سوی پدر و مادر، با عصبانیت سعی در نشان دادن اعتراض خود دارد.

خشم و عصبانیت کودکان برای جلب توجه پدر و مادر

برخی از کودکان به منظور، جلب توجه والدین خود شروع به نق زدن میکنند. علت هم این است که، برخی از والدین در خانه حکومت نظامی برپا میکنند. به کودکشان اجازه اشتباه نمیدهند. به همین طریق خانه را برای کودک خشک و بی روح میکنند. اینگونه کودکان برای جلب توجه پدر و مادر، شروع به بدخلقی میکنند.

از طرفی کودک میخواهد برای، دریافت تشویق پدر و مادرش برخی کارهایش را خودش انجام دهد. مانند: غذا خوردن و پوشیدن کفش هایش. اما زمانی که نمیتواند این کارها را انجام دهد سرخورده میشود. همین سرخوردگی موجب بروز خشم و عصبانیت کودکان میشود.

  • ۰/۵
  • ۰ رتبه بندی
۰ رتبه بندیX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
۰%۰%۰%۰%۰%

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *