راهنمای افزایش وزن در کودکان

راهنمای افزایش وزن در کودکان

کمک به کودک برای افزایش وزن سالم در طول یک سال زندگی می تواند برای والدین کمی دشوار باشد. به همین خاطر باید با روند افزایش وزن طبیعی در کودکان اشنا شوید.

 کودک تازه متولد شده( یک الی ۴ هفتگی)

در حال حاضر کودک شما ظریف تر از هر بازه زمانی است.  اگر  کودک بعد از زایمان کمی از وزن خود را از دست داد زیاد نگران نباشید.  کودک در این شرایط باید از شیر مادر یا شیر خشک تجویز شده توسط پزشک استفاده کند.

یک ماهگی

در این دوران کودک شما ۶ ماهه است و به احتمال زیاد هر ماه یک اینچ رشد می کند و ۵ الی ۷ اونس به وزنش در هفته اضافه می شود. اگر تغذیه اش خوب باشد روند افزایش وزن ثابت خواهد بود.

دو ماهگی

در این دوران نیز کودک باید هر هفته افزایش وزن ثابتی را تجربه کند.  اگر نگران کاهش وزنش هستید با یک پزشک متخصص مشورت کنید. در این دوران هم کودک باید از شیر مادر یا شیر خشک استفاده کند. سعی نکنید تا قبل از ۴ ماهگی غذاهای دیگری به او بدهید.

سه ماهگی

در این مرحله کودک شما از روند افزایش وزن ثابت عبور می کند و کمتر از ۴ اونس در هفته افزایش وزن خواهد داشت.

 چهار ماهگی

در انتهای این ماه برخی از کودکان نشانه هایی را بروز می دهند که بیان می کند برای خوردن مواد غذایی جامد آماده هستند.  انتقال از مواد غذایی مایع به مواد غذایی جامد به دقت زیادی نیاز دارد. کودک را مجبور به خوردن نکنید.

پنج ماهگی

در این ماه وزن کودک باید تقریبا دو برابر وزن زمان تولدش باشد. از پزشک در این مورد سوال کنید تا مطمئن شوید وزن مناسبی دارد و دچار کمبود وزن نیست.

 شش ماهگی

در اغاز شش ماهگی کودک نیم ایچ در ماه رشد می کند و هر هفته سه الی پنج اونس وزن اضافه می کند.

  • ۰/۵
  • ۰ رتبه بندی
۰ رتبه بندیX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
۰%۰%۰%۰%۰%

یک پیشنهاد برای شما:

یک دیدگاه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *