نی نی مونهخردسال و کودکراه درمان بی خوابی کودکان چیست؟
child insomnia 1024x682 - راه درمان بی خوابی کودکان چیست؟

راه درمان بی خوابی کودکان چیست؟

منتشر شده در ۱۲ شهریور , ۱۳۹۸
دسته بندی خردسال و کودک
5 بازدید

راهکار های متفاوتی برای درمان بی خوابی کودکان وجود دارند. معمولا بسیاری از کودکان به مشکلات بی خوابی دچار می شوند اما درمان کردن  این مشکلات کار بسیار راحتی می باشد کافی است کمی اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید. در این مقاله قصد داریم به درمان بی خوابی کودکان و راهکار های آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

652 - راه درمان بی خوابی کودکان چیست؟

خواب مناسب کودکان موجب رشد مغز آنان می شود

راهکار درمان بی خوابی کودکان

قبل از آن که بخواهید برای درمان بی خوابی کودک خود اقدام کنید باید اطلاعات خود را در یک سری از موارد کامل کنید. برخی از این موارد به شرح زیر می باشند:

  • ابتدا باید مطمئن شوید کودک شما به چند ساعت خواب در شبانه روز نیاز دارد. مدت زمان خواب کودکان با توجه به سن آن ها متفاوت است مثلا کودکانی که به مدرسه می روند باید شبانه روز ۹ ساعت بخوابند اما کودکان کوچک تر به مدت زمان بیشتری برای خوابیدن نیاز دارند.
  • باید مصرف کردن شکر را از بین ببرید. شکر یک ماده ی غذایی محرک است و موجب بی خوابی در کودکان می شود. کودکان به شکر حساس هستند و مصرف شکر در آن ها موجب بی خوابی آن ها می شود. برای درمان بی خوابی کودک خود مصرف شکر را از بین ببرید و دسری که شب ها کودک شما می خورد را به میوه یا ماست تغییر دهید.
  • به مواد افزودنی خوراکی ها دقت کنید. برخی از مواد افزودنی که به مواد غذایی اضافه می شوند سبب می شوند اختلال ها و تغییراتی در خواب کودک شما به وجود بیاید. بنابراین با روش آزمون و خطا مواد غذایی و سپس مواد افزودنی که موجب می شوند کودک شما بی خواب شود را پیدا کنید و مصرف آن ها را قطع کنید.
  • یکی دیگر از نکاتی که برای درمان بی خوابی کودکان باید در نظر بگیرید این است که مطمئن شوید محیط خواب کودک شما یک محیط آرام و مناسب برای خواب است.
6154 - راه درمان بی خوابی کودکان چیست؟

یکی از راهکار های درمان بی خوابی کودکان ایجاد یک محیط مناسب برای خواب آنان است

حال برای درمان بی خوابی کودکان یک برنامه ی منظم برای خواب کودک خود تهیه کنید و از چرت زدن کودک در طول روز جلوگیری کنید. سعی کنید قبل از خواب مدتی را با کودک خود سپری کنید و آرام برای او شعر بگویید یا لالایی بخوانید تا راحت تر بخوابد.

بخوانید  غذاهای مناسب برای کودک 4 ماهه چیست؟

نظر شما در رابطه با راه درمان بی خوابی کودکان چیست؟ چیه ؟ به نظرتون این محتوا مفید هست ؟ حتما نظر خودتون رو در قسمت نظرات این مقاله درج کنید تا در نوشتن مقالات بعدی به ما کمک کنید.


در همین زمینه بخوانید:

مقاله های دیگر

Fotolia 35767441 XS 200x200 - کودک شیرخوار شما به خوبی رشد نمی کند؟
کودک شیرخوار شما به خوبی رشد نمی کند؟
بیشتر کودکان شیرخوار می توانند شیر کافی از مادران خود...
۱۴ آبان , ۱۳۹۷
543 200x200 - آیا شنا کردن کودکان مضر است؟
آیا شنا کردن کودکان مضر است؟
شنا کردن کودکان یکی از مسائلی است که همیشه والدین با آن...
۱۹ مرداد , ۱۳۹۸
Blog Bing Importance of Superheroes in Kids 200x200 - چگونه کودکان شجاعی داشته باشیم؟
چگونه کودکان شجاعی داشته باشیم؟
همه افراد دوست دارند کودکان شجاعی داشته باشیم . خوب حالا...
۳ مهر , ۱۳۹۷

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران
0 نظر ثبت شده