نی نی مونه | مجله اینترنتی مادر و کودکخردسال و کودکراه های کمک به اجتماعی شدن کودکان کدامند؟
Summer Boys Little girls 492693 3840x2400 - راه های کمک به اجتماعی شدن کودکان کدامند؟
مقاله تصویری

راه های کمک به اجتماعی شدن کودکان کدامند؟

منتشر شده در ۲ مهر , ۱۳۹۸
دسته بندی خردسال و کودک
3 بازدید

بسیاری از مادران، به دلیل اینکه کودکانشان در جمع با، کودکان دیگر بازی نمیکند، کلافه و نگران هستند. نگران اینکه کودکشان در آینده، نتواند گلیم خود را از آب بیرون بکشد. برخی از مادران هم، با گفتن اینکه کودکشان خجالتی است. سعی در یاد دادن مهارت اجتماعی شدن به کودکشان نمیکنند. نی نی مونه مقاله ای تهیه کرده است. که در آن شما را در اجتماعی شدن کودکتان یاری میدهد.

اجتماعی شدن کودکان خجالتی

خجالتی بودن یک ویژگی اخلاقی است. بنابراین برای خجالتی بودن کودک، نباید او را تنبیه کرد. یا در حضور دیگران احساس شرمندگی کرد. فقط پدر و مادر با حمایت و استفاده از راهکار مناسب باید به، کودکشان در اجتماعی شدن آنها کمک کنند.

تبلت و موبایل تهدید اجتماعی شدن کودک

اگر قصد دارید کودکتان، فردی شاد و اجتماعی باشد. سعی کنید تا حد ممکن او را از بازی های یارانه ای دور کنید. زیرا اینگونه بازی ها، موجب گوشه گیر شدن و تنها شدن کودک میشود. در اینصورت مهارت های صحبت کردن در کودک تقویت نمیشود. همچنین کودک یاد نمیگیرد که چگونه با کودکان دیگر به بازی بپردازد.

9812 - راه های کمک به اجتماعی شدن کودکان کدامند؟

تبلت موجب گوشه گیری، کودکان میشود. متاسفانه امروزه ۹۰ درصد کودکان از آن استفاده میکنند.

تأثیر مهدکودک در اجتماعی شدن کودک

بخوانید  چگونه خشونت کودکان در مدرسه را متوقف کنیم؟

اگر در سنین پایین مهارت های اجتماعی شدن را در کودکتان، تقویت نکرده اید. نگران نباشید. هنوز هم میتوانید. اگر کودک ۴تا ۶ ساله دارید. برای تقویت مهارت اجتماعی شدن او، کافیست روزی ۱ تا ۲ ساعت او را به پارک ببرید. تا در چند ساعت را در کنار کودکان غریبه قرار گیرد. اینگونه به مرور میتواند برای بازی کردن، با آنها مهارت صحبت کردن پیدا کند. اگر هم احساس میکنید حساسیت شما نسبت، به فرزندتان و یا نبود زمان این اجازه را نمیدهد که هر روز او را، به پارک ببرید.کافیست روزی ۲تا ۳ ساعت او را به مهد کودک ببرید. تا در کنار دیگر کودکان به بازی و فعالیت بپردازد. اینگونه به مرور زمان، کودک یاد میگیرد با دیگران چگونه ارتباط برقرار کند.

2962 - راه های کمک به اجتماعی شدن کودکان کدامند؟

کودکان تنهای امروز، نمیتوانند در اینده در اجتماع موفق شوند و درست انتخاب کنند.

علایق کودکتان را بشناسید

با کودکتان صحبت کنید و راجع به علایق او، به گفت و گو بپردازید. اینکه چه چیزی را دوست دارد و میخواهد در آینده داشته باشد. اینگونه کودک یاد میگیرد برای رفع نیازهایش و دوستی با بچه ها، چگونه ارتباط برقرار کند.

بخوانید  با کودک بد غذا چه کنیم؟

نظر شما در رابطه با راه های کمک به اجتماعی شدن کودکان کدامند؟ چیه ؟ به نظرتون این محتوا مفید هست ؟ حتما نظر خودتون رو در قسمت نظرات این مقاله درج کنید تا در نوشتن مقالات بعدی به ما کمک کنید.

مقاله های دیگر

116503 200x200 - دلایل خشم و عصبانیت در کودکان کدامند؟
دلایل خشم و عصبانیت در کودکان کدامند؟
خشم و عصبانیت در کودکان،...
۲۱ شهریور , ۱۳۹۸
photo 2018 09 22 20 06 23 200x200 - چگونه عادت های بد را در کودکان اصلاح کنیم؟
۳ مهر , ۱۳۹۷
photo 2018 09 22 20 06 24 200x200 - چگونه خشونت کودکان در مدرسه را متوقف کنیم؟
۲ مهر , ۱۳۹۷

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران
0 نظر ثبت شده