روش علاقه مند کردن کودک به مسواک چیست؟

روش علاقه مند کردن کودک به مسواک چیست؟

روش علاقه مند کردن کودک به مسواک شاید یکی از دغدغه های والدین این باشد که کودک آن ها در برابر مسواک زدن مقاومت می کند و اصلا مایل نیست که دندان هایش را مسواک بزند. در بسیاری از موارد مشاهده شده است والدین تلاش های زیادی در این راستا انجام می دهند اما به نتیجه ی دلخواه و مطلوب نمی رسند. حتی گاهی والدین کودک را مجبور به مسواک زدن می کنند که این روش نه تنها فایده ای ندارد بلکه دارای آثار نامطلوبی نیز می باشد. در این مقاله از نی نی مونه قصد داریم راهکارهایی تحت عنوان روش علاقه مند کردن کودک به مسواک را برای شما عزیزان شرح دهیم.

اغلب کودکان از مسواک زدن فرار می کنند و از انجام دادن این کار سرپیچی و یا حتی گاهی لجبازی می کنند. برای علاقه مند کردن کودک به مسواک زدن را برای اون امری تفریح گونه و جذاب و یا بازی طور جلوه دهید. او را تشویق کنید که از مسواک بزند می تواند دندان های زیبا و لبخندی زیباتر داشته باشد.

565 - روش علاقه مند کردن کودک به مسواک چیست؟

راهکار هایی برای روش علاقه مند کردن کودک به مسواک

هرگز مسواک زدن کودکان را امری بی اهمیت جلوه ندهید چراکه داشتن دندان هایی سالم مستلزم نگهداری مناسب و رعایت بهداشت دهان و دندان از سنین کودکی می باشد. یک روش علاقه مند کردن کودک به مسواک این است که در وهله ی اول خودتان الگوی مناسبی باشید. کودک شما وقتی مشاهده کند شما خودتان به درستی مسواک می زنید به این امر علاقه مند می شود. مثلا هنگامی که قصد دارید مسواک بزنید بدون اینکه مستقیم از کودک بخواهید مسواک زدن شما را تماشا کند به او بگویید هنگامی که دارید مسواک می زنید کنار شما بایستد و برای تان در مورد روزی که سپری کرده است توضیح دهد یا برای شما داستان بگوید در همین حین اظهار کنید چقدر با مسواک زدن شب ها راحت تر می خوابید.

دیگر روش علاقه مند کردن کودک به مسواک تشویق و تحسین اوست به او بگویید برایش یک جایزه خریده اید به خاطر این که فرزند خوبی است و راه رسیدن به جایزه این است که امشب دندان هایش را مسواک بزند سعی کنید این امر باج دادن نباشد. سپس بعد از مسواک جایزه اش را به او تقدیم کنید و به او بگویید با انجام مسواک زدن چقدر فرزند خوب تر و بهتری شد و شاید جایزه ای دیگر در انتظار او باشد. به این راهکار ها می توانید روش علاقه مند کردن کودک به مسواک را بیاموزید و او را به انجام دادن این امر عادت دهید.

  • ۰/۵
  • ۰ رتبه بندی
۰ رتبه بندیX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
۰%۰%۰%۰%۰%

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *