نی نی مونه | مجله اینترنتی مادر و کودکسلامت و تغذیهرژیم غذایی کتو برای زنان شیرده مناسب است
tmp gfgB70 d7cc718b947b5220 brooke lark 229136 - رژیم غذایی کتو برای زنان شیرده مناسب است
مقاله تصویری

رژیم غذایی کتو برای زنان شیرده مناسب است

منتشر شده در ۲۲ شهریور , ۱۳۹۷
نویسنده مدیرسایت
دسته بندی سلامت و تغذیه
25 بازدید

رژیم غذایی کتو یکی از ترندهای کاهش وزن است که محبوبیت زیادی در میان افراد پیدا کرده است.این نوع رژیم می تواند در کاهش وزن بسیار موثر باشد. اما سوال اینجاست که ایا زنان شیرده می توانند از چنین رژیم غذایی به راحتی استفاده کنند؟ برنامه غذایی با چربی بالا و کربوهیدرات اندک که در رژیم غذایی کتو دیده می شود سال هاست که برای درمان شرایط پزشکی مختلفی همچون تشنج مورد استفاده قرار می گیرد اما در حال حاضر برای کاهش وزن نیز محبوب شده است. این رژیم غذایی منبع اصلی انرژی بدن یعنی کربوهیدرات را محدود می کند و به جای آن از چربی برای دریافت انرژی بهره می گیرد.  این شرایط باعث می شود بدن در وضعیتی به نام کتوزیس یا همان کتوز قرار گیرد. افرادی که از این رژیم استفاده می کنند از گوشت، سبزیجات و لبنیات پرچرب  همچون خامه استفاده می کنند اما مصرف کربوهیدرات ها را کاهش می دهند. چنین رژیم غذایی می تواند مزایای داشته باشد. از آنجایی که غذاهای مجاز در این رژیم غذای سیرکننده هستند احساس سیری با کالری های اندک امکان پذیر است.  هنوز شواهدی وجود ندارد که نشان دهد رژیم غذایی کم کربوهیدراتی باعث کاهش تولید شیر شود یا به کیفیت شیر تولیدی مادر اسیب وارد کند. با اینحال متخصصان بر این باورند که نمی توان از چنین برنامه غذایی سختی برای زنان شیر ده استفاده کرد.

در بیشتر موارد این رژیم غذایی مواد سالمی همچون میوه ها و غلات کامل را محدود می کند. مصرف نامناسب و کافی غذاهای نشاسته دار همچون  غلات کامل، سیب زمینی و حبوبات برای سلامت روده ها خبر خوبی نیست زیرا باکتری های مفید موجود در آن از فیبرهای موجود در این غذاها تغذیه می کنند. سطح بالای چربی نیز ممکن است در طولانی مدت برای سلامتی مفید نباشد. به خاطر اینکه چنین رژیم غذایی اشتهای افراد را با غذاهای سیرکننده  کاهش می دهد ممکن است مادران شیرده برخی از وعده های غذایی را میل نکنند و همین امر تولید شیر آن ها را کاهش می دهد.

بخوانید  اولین دندان و درمان های خانگی دندان درآوردن نوزادان

نظر شما در رابطه با رژیم غذایی کتو برای زنان شیرده مناسب است چیه ؟ به نظرتون این محتوا مفید هست ؟ حتما نظر خودتون رو در قسمت نظرات این مقاله درج کنید تا در نوشتن مقالات بعدی به ما کمک کنید.

مقاله های دیگر

AA 200x200 - آیا مصرف ماهی در دوران بارداری مضر است؟
۱۲ مرداد , ۱۳۹۸
543 200x200 - آیا شنا کردن کودکان مضر است؟
آیا شنا کردن کودکان مضر است؟
شنا کردن کودکان یکی از...
۱۹ مرداد , ۱۳۹۸
Breakfast kid  Tomsickova   Fotolia large 200x200 - تاثیر صبحانه خوردن بر روی کودکان چیست ؟
تاثیر صبحانه خوردن بر روی کودکان چیست ؟
شاید شما هم از والدین خود...
۶ آبان , ۱۳۹۷

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران
0 نظر ثبت شده