سرلاک و فواید سرلاک چیست؟

سرلاک و فواید سرلاک چیست؟

همان طور که می دانید بهترین غذا برای نوزاد تا سن شش ماهگی شیر مادر است زیرا تمام مواد غذایی مورد نیاز نوزاد را تامین می کند. سرلاک یکی از غذا های کمکی است که مادران می توانند برای نوزادان خود تهیه کنند. در این مقاله از نی نی مونه قصد اریم سرلاک و فواید سرلاک را برای شما شرح دهیم.

45 - سرلاک و فواید سرلاک چیست؟

همان طور که گفتیم یکی از غذاهای کمکی سالم که مادران می توانند به نوزادان خود در کنار شیر مادر بدهند سرلاک می باشد. سرلاک یک غذای کمکی نوزاد با طعم های گوناگون است. در واقع اگر بخواهیم یک تعریف برای سرلاک بگوییم باید ذکر کنیم سرلاک یک غذای کمکی نوزاد با غلات غنی شده مخصوص نوزاد می باشد که موجب می شود سیستم گوارشی و ایمنی بدن نوزاد قوی و تقویت شود.

هر نوزادی می بایست تا سن شش ماهگی تنها غذایی که دریافت می کند شیر مادر باشد. اما از سن شش ماهگی به بعد هنگامی که متوجه شدید نوزاد شما انگشت خود را می مکد یا تمایل به خوردن غذا در یک بشقاب دارد می توانید از سرلاک به عنوان یک غذای کمکی برای نوزاد خود استفاده کنید. در ابتدا برای آن که به نوزاد خود سرلاک بدهید این کار را با یک قاشق مربا خوری انجام دهید و روزانه یک قاشق مربا خوری به او سرلاک بدهید تا تغذیه کند.

سپس بعد از گذشت مدتی می توانید تا ۳ قاشق مربا خوری در روز به او سرلاک بدهید. شما می توانید در صبح زود که نوزادتان گرسنه است مطابق با ذائقه ی او سرلاکی که تهیه کرده اید را با شیر مادر و یا شیر خشک ترکیب کند و به او بدهید. همچنین شب ها قبل از خواب نیز می توانید برای تغذیه نوزاد خود قبل از خوابش اقدام کنید. چون اولین بار است که نوزاد شما غذای جامد می خورد ممکن است خوشش نیاید و یا سرلاک را به بیرون از دهان بریزد. هرگز نوزاد خود را مجبور به خوردن سرلاک نکنید و به آرامی و با صبر و حوصله سعی کنید دنیای غذاهایی جز شیر مادر را نیز به او نشان دهید.

فواید سرلاک چیست؟

یکی از فواید سرلاک که یک غذای کمکی نوزاد می باشد تقویت سیستم ایمنی نوزاد است که این نکته خود یکی از مهم ترین فواید سرلاک می باشد. زیرا بدن نوزاد شما در ابتدای امر سیستم ایمنی ضعیفی دارد و با فواید سرلاک تقویت می شود. همچنین از دیگر فواید سرلاک موجب رشد و تکامل مغز نوزاد می شود.

  • ۰/۵
  • ۰ رتبه بندی
۰ رتبه بندیX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
۰%۰%۰%۰%۰%

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *