سقط جنین و علل آن

سقط جنین و علل آن

اگر شما نیز در دوران بارداری خود قرار دارید حتما دوست دارید بدانید چه علل باعث بروز سقط جنین می شود. اگر به این موضوع علاقه مند هستید در این مقاله همراه ما باشید.

 ناهنجاری های کروموزومی

کروموزوم های نادرست مسئول ۶۰ درصد سقط های جنین در زنان باردار است. همانطور که می دانید کروموزوم ها ساختارهای ریزی در هر سلول هستند که ژن ها را حمل می کنند. ما ۲۳ جفت کروموزوم داریم که  یک مجموعه از مادر و مجموعه دیگر از پدر به ارث می رسد. برخی از اوقات زمانی که تخمک و اسپرم به هم می رسند،  کروموزوم ها نمی توانند به درستی کنار هم قرار گیرند. در چنین شرایطی جنین دچار ناهنجای کورموزومی می شود و ممکن است بارداری به درستی ادامه پیدا نکند. زوج هایی که سقط جنین زیادی را تجربه می کنند باید این موضوع را مدنظر داشته باشند.

 ناهنجاری های رحمی و دهانه رحم نامناسب

 

اگر رحم شما دچار ناهنجاری باشد و شکل درستی نداشته باشد ممکن است در چنین شرایطی سقط جنین رخ دهد. در این مورد جنین  نمی تواند به درستی در رحم قرار گیرد یا بعد از قرار گرفتن در آن  نمی تواند مواد مغذی مورد نیاز را دریافت نماید. ناهنجاری های رحمی مسئول ۱۰ درصد سقط های جنین در زنان است.

دهانه رحم ضعیف یا نامناسب نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که می تواند به سقط جنین منجر شود.

اختلالات سیستم ایمنی

زمانی که بدن زن اسپرم را به عنوان شیء خارجی در نظر می گیرد ممکن است بارداری  اصلا رخ ندهد. اما در بیشتر موارد تخمک بارور شده پیامی را به مادر ارسال می کند و می گوید با من مثل یک بیگانه رفتار نکن و بارداری بدون مشکل آغاز می شود. با اینحال در برخی از شرایط جنین  توسط بدن مادر پذیرفته نمی شود. آنتی بادی هایی هستند که به بافت های خود فرد از جمله جنین حمله می کنند و همین امر باعث سقط جنین می شود.

  • ۰/۵
  • ۰ رتبه بندی
۰ رتبه بندیX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
۰%۰%۰%۰%۰%

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *