شایع ترین مشکلات در دوره بارداری و راه حل آنها کدامند؟

شایع ترین مشکلات در دوره بارداری و راه حل آنها کدامند؟

دوره بارداری یکی از، حساس ترین دوره ی زندگی هر مادری است. مادران در این دوره با مشکلات زیادی روبه رو میشوند.  نی نی مونه، به منظور کمک به این مادران، راه حل های کارآمد را در یک مقاله برای شما جمع آوری کرده است. اگر شما هم با این مشکلات درگیر هستید، بهتر است این مقاله را مطالعه کنید.

ویار در دوره بارداری

برخی از خانم ها، در دوره بارداری خود نسبت به بوی برخی مواد غذایی حساسیت نشان میدهند. عده ای روحیه لطیف و حساسی پیدا میکنند. اما برخی از آنها عادت های عجیبی مانند: خوردن برفک یخچال و خوردن خاک پیدا میکنند. که در این صورت  باید با پزشک خود مشورت کنند. زیرا ممکن است، این ویار به دلیل کمبود ماده خاصی در بدن باشد.

69851 - شایع ترین مشکلات در دوره بارداری و راه حل آنها کدامند؟
ویار یکی از شایع ترین، مشکلات بارداری است. که اکثر خانم های باردار، آن را تجربه میکنند.

دوره بارداری و بی خوابی

با ورد به ماه سوم بارداری، به دلیل بزرگ شدن شکم، حرکت جنین و… خوابیدن برای مادر سخت میشود. به منظور خونسرانی بهتر و جلوگیری از خفگی جنین به وسیله، بند ناف بهتر است، مادر به پهلو راست بخوابد.

برای اینکه در دوره بارداری، بتوانید خواب راحت تری داشته باشید. بهتر است که، قبل از خواب یک لیوان شیر گرم بخورید. وعده شام را سنگین نخورید و اینکه از کیسه آب گرم استفاده کنید.

کمردرد و درد در پهلو

برخی از بانوان در دوره بارداری خود، دچار کمردرد های شدید و همچنین درد، در پهلوها میشوند. به منظور رفع آن بهتر است روی تشک های سفت بخوابند. همچنین میتوانند ورزش های دریافتی از پزشک خود را انجام دهند. از طرفی آنها میتوانند، با گرم نگه داشتن کمر و پهلوهایشان، درد را کاهش دهند.

651 2 - شایع ترین مشکلات در دوره بارداری و راه حل آنها کدامند؟
بهتر است، برای رفع کمردرد در دوره بارداری از کفش های مناسب استفاده کنید.

تنگی نفس در دوره بارداری

تند شدن ضربان قلب و تنگی نفس، یکی از مشکلات در، دوره بارداری است. علت آن هم بزرگ شدن رحم و فشار آن به پایین است. که موجب فشار به ریه ها میشود. برای کمک به این مشکل، بهتر است قبل از خواب، خیلی تنقلات نخورید. همچنین هنگام خوابیدن سر خود را بالا تر از حد معمول قرار دهید.

البته در ماه آخر بارداری به دلیل قرار گرفتن، جنین در لگن این مشکل کاهش می یابد و شما میتوانید، خواب راحت تری داشته باشید.

  • ۰/۵
  • ۰ رتبه بندی
۰ رتبه بندیX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
۰%۰%۰%۰%۰%

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *