نشانه های آسم و درمان آن در کودکان

نشانه های آسم و درمان آن در کودکان

ممکن است ندانید که آسم بر روی کودکان نیز تاثیر می گذارد. اما بهتر است بدانید که بیش از ۸۰ درصد کودکان با نشانه های آسم دست و پنجه نرم می کنند. آسم التهاب لوله های نایژه ای است. این لوله ها هوا را به داخل و خارج از ریه ها می برند. زمانی که نشانه های آسم بروز می کند نفس کشیدن دشوارتر می شود.

نشانه ها

اولین نشانه اسم در کودکان ممکن است با عفونت دستگاه تنفسی آغاز شود. اگر مودک شما تا به حال عفونت ویروسی دستگاه تنفسی را داشته است باید مطمئن شوید که نشانه های آسم را در او بررسی می کنید. کودکان نسبت به بزرگسالان مسیرهای هوایی کوچک تری دارند و حتی التهاب کوچک می تواند نفس کشیدن را در آن ها دشوار سازد.

علل و فاکتورهای خطر

دانشمندان هنوز نمی دانند چرا کودکان به چنین شرایطی مبتلا می شوند .اما فاکتورهای خطر شناخته شده ای برای این شرایط وجود دارد. وجود سابقه خانوادگی در مورد حساسیت و اسم خطر ابتلای کودکان به چنین شرایطی را افزایش می دهد.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر کودک شما در تنفس مشکل دارد، تغییراتی را در رنگ صورت و لب هایش مشاهده می کنید باید بلافاصله با پزشک تماس بگیرید.

 درمان

داروهای مربوط به آسم توسط پزشک تجویز می شوند.  ممکن است کودک شما دوست نداشته باشد از ماسک استفاده کند زیرا این ماسک بینی و دهانش را می پوشاند. برخی از دستگاه ها همانند اسباب بازی طراحی شده اند و می توانند باعث تسکین نشانه ها شوند. درمان های متعددی برای این شرایط وجود دارد که می تواند باعث تسکین و بهبود نشانه ها گردد.به کمک رعایت موارد زیر می توانید به کودک خود کمک کنید کمتر در معرض حملات آسم قرار گیرد:

  • کاهش گرد و خاک
  • کاهش گرده های گل
  • کاهش سیگار کشیدن در محیط های بسته و حتی باز
  • ۱/۵
  • ۱ امتیاز
۱ امتیازX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
۱۰۰%۰%۰%۰%۰%

یک پیشنهاد برای شما:

یک دیدگاه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *