عوارض آرایش کودکان چیست؟

عوارض آرایش کودکان چیست؟

بسیاری از دختربچه های خردسال به تقلید از مادرشان علاقه دارند که از مواد آرایشی استفاده کنند و با خواهش یا گریه مادر را وادار به انجام این کار می کنند. در برخی موارد هم مادران بدون اطلاع از عوارض آرایش کودکان اقدام به آرایش کردن آنان می پردازند. در این مقاله از نی نی مونه قصد داریم شما را از عوارض آرایش کودکان مطلع کنیم. با ما همراه باشید.

متاسفانه امروزه شاهد هستیم دختربچه ها خیلی راحت از لوازم آرایشی استفاده می کنند و والدین نیز به علت آگاه نبودن آن ها را با توضیح دادن و مسالمت آمیز از این کار منع نمی کنند. از عوارض آرایش کودکان این است که می تواند موجب بلوغ زودرس و یا حتی ایجاد مشکلات روانی شود.

586 - عوارض آرایش کودکان چیست؟

عوارض آرایش کودکان چگونه می باشد؟

در جامعه امروزی کودکان و یا نوجوانان به آرایش کردن علاقه ی زیادی دارند و مایل هستند تا از لوازم آرایشی گوناگون استفاده کنند. متاسفانه مطابق با تحقیقات انجام شده سن آرایش در دختربچه ها تا ۱۱ سالگی کاهش یافته است. می توانیم بگوییم بیش از ۹۵ درصد لوازم آرایشی که در بازار موجود هستند بر پایه مواد شیمیایی ساخته شده اند و این مواد شیمیایی موجب اختلال در هورمون های کودکان و ضرر رساندن به سلامتی آنان می شود. از عوارض آرایش کودکان این است که برای دختربچه هایی که در راه رسیدن به بلوغ هستند استفاده از این لوازم آرایشی موجب اختلال در هورمون های بلوغ آنان و همچنین ناباروری و یا حتی ایجاد سرطان پوست می شود.

از دیگر عوارض آرایش کودکان می توانیم به این نکته اشاره کنیم که هنگامی که دختران کودک از لوازم آرایشی استفاده می کنند معمولا این لوازم به صورت اشتراکی میان خانواده یا دوستان می باشند و این موجب پخش شدن باکتری ها مضر می شود.

در بسیاری از موارد استفاده از لوازم آرایشی مشترک موجب عفونت چشم و تبخال و یا دیگر بیماری های شایع می شود. از دیگر موارد عوارض آرایش کودکان ایجاد آکنه های پوستی در سطح پوست لطیف و زیبای دختران کودک و نوجوان می باشد که این موضوع خود موجب آسیب رساندن به پوست کودکان می شود و تا سنین بالا نیز این آسیب همراه با آنان است. برخی از اقدام به استفاده ی بیش از حد از مواد آرایشی در سطح پوستشان می کنند و به دلیل آن که پوست آن ها بسیار حساس است این مسئله موجب آسیب های جدی به پوست آنان می شود و دختران نوجوان برای پوشاندن این آسیب ها از مواد آرایشی بیشتری استفاده می کنند که باز موجب آسیب رسانی بیشتر به پوستشان می شود. با اطلاع از عوارض آرایش کودکان بهتر است با دقت بیشتری به این مسئله نگاه شود.

 

 

  • ۰/۵
  • ۰ رتبه بندی
۰ رتبه بندیX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
۰%۰%۰%۰%۰%

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *