1 212 - عوارض زایمان سزارین کدامند؟
مقاله تصویری

عوارض زایمان سزارین کدامند؟

منتشر شده در ۳ مهر , ۱۳۹۸
دسته بندی بارداری و اقدام
7 بازدید

زایمان سزارین، در زمانی پیشنهاد شده است، که مادر به هر دلیلی قادر به انجام زایمان طبیعی نباشد. اما متاسفانه امروزه اکثر بانوان ایرانی، با میل و اراده خود درخواست زایمان سزارین را دارند. بدون آنکه از عوارض این نوع سزارین اطلاعی داشته باشند. نی نی مونه قصد دارد اطلاعاتی راجع به این نوع از زایمان در اختیار شما قرار دهد.

زایمان سزارین و آمپول بی حسی

هنگام زایمان سزارین، مادر از ناحیه کمر در قسمت ستون فقرات بی حس میشود. اگر مادر در حین تزریق تکان بخورد، ممکن است موجب آسیب رساندن به عصب های حرکتی در ستون فقرات شود. همچنین اگر آمپول بی حسی به درستی تزریق نشود، ممکن است موجب کمردرد بعد از زایمان شود. خود ماده بی حسی نیز عوارض جانبی خود را به دنبال دارد.

9851 - عوارض زایمان سزارین کدامند؟

حتما از زدن این آمپول توسط متخصص اطمینان پیدا کنید.

زایمان سزارین و مشکلات مادر

  • خونریزی های شدید. اکثریت مادرانی که، فرزند خود را از طریق زایمان سزارین به دنیا می اورند. پس از زایمان دچار خونریزی های شدید و طولانی مدت میشوند.
  • احتمال باز شدن بخیه ها و بهبودی آنها. در صورت ضربه سنگین و حرکت های یکدفعه ای بعد از زایمان، ممکن است بخیه ها باز شود. همچنین در صورت رعایت نکردن نظافت آنها ممکن است، بعد از یک مدت بخیه ها عفونت کنند. به دلیل شکافته شدن، هفت لایه از شکم مادر در زایمان سزارین، زمان بهبودی بخیه ها بیشتر از حالت، معمول است. به همین دلیل تا مدت ها محل بخیه با بلند کردن وسایل سنگین درد میکند.
  • زایمان زود رس در بارداری های آینده. با در نظر گرفتن احتمال ۱۰ تا ۱۵ درصدی، در زایمان سزارین، ممکن است مادر در بارداری های بعدی دچار زایمان زود رس شود.
8419 - عوارض زایمان سزارین کدامند؟

قبل از انجام این زایمان، از عوارض آن اگاه شوید.

زایمان سزارین و مشکلات نوزاد

  • آسیب هنگام جراحی. ممکن است هنگام جراحی تیغ جرای به نوزاد برخورد کند و او را زخمی کند. این آسیب بسیار انگشت شمار، اتفاق می افتد. اما یکی از مشکلاتی است که ممکن است در زایمان سزارین اتفاق بیوفتد.
  • مشکلات تنفسی. اغلب کودکانی که قبل از هفته ۳۹ بارداری، به دنیا می ایند. با مشکل تنفسی متولد میشوند. به همین منظور در بیمارستان بستری و تا بهبودی آنجا می مانند. علت هم کامل تشکیل نشدن ریه در نوزادان، در هنگام بارداری مادر است.
بخوانید  هفته بیست و دوم بارداری

نظر شما در رابطه با عوارض زایمان سزارین کدامند؟ چیه ؟ به نظرتون این محتوا مفید هست ؟ حتما نظر خودتون رو در قسمت نظرات این مقاله درج کنید تا در نوشتن مقالات بعدی به ما کمک کنید.

مقاله های دیگر

Pregnancy Iron 200x200 - تاثیر قرص آهن در دوران بارداری چیست؟
تاثیر قرص آهن در دوران بارداری چیست؟
تاثیر قرص آهن در دوران...
۲۷ مرداد , ۱۳۹۸
Week 6 200x200 - بارداری در هفته ششم
بارداری در هفته ششم
در هفته ششم بارداری جنین...
۱۷ مهر , ۱۳۹۷
7b7ade6f403991a279b40b98a8eadfb4 200x200 - انواع تست بارداری کدامند؟
انواع تست بارداری کدامند؟
اگر شما یک خانم جوان...
۲۶ مرداد , ۱۳۹۸

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران
0 نظر ثبت شده