نی نی مونهسلامت و تغذیهفواید فلورایدتراپی کودکان چیست؟
questions parents childrens dentist pediatric dentistry dental health 640x260 - فواید فلورایدتراپی کودکان چیست؟

فواید فلورایدتراپی کودکان چیست؟

منتشر شده در ۲۸ مرداد , ۱۳۹۸
نویسنده مدیرسایت
دسته بندی سلامت و تغذیه
0 بازدید

شاید نام فلوراید را در تبلیغاتی برخی از خمیر دندان ها شنیده باشید و در رابطه با این ماده کنجکاو باشید. در واقع می توانیم بگوییم فلوراید ماده ای است که به صورت مایع میباشد و دارای غلظت است. عنگامی که دندان ها به فلوراید آغشته می شوند موجب می شود تا از آن ها محافظت شود و از پوسیدگی دندان ها جلوگیری و از حساسیت های دندانی کاسته شود. در این مقاله قصد داریم شما را با فواید فلورایدتراپی کودکان آشنا کنیم.

Rins - فواید فلورایدتراپی کودکان چیست؟

یکی از سخت ترین مواد معدنی که در بدن انسان وجود دارد مینای دندان است. اگر مینای دندان آسیب ببیند دندان ها در معرض پوسیدگی قرار می گیرند. بزاق دهان که به طور طبیعی ترشح می شود موجب می شود اسیدهای مضر غذا خنثی شوند و از پوسیدگی دندان جلوگیری شود اما اگر بزاق دهان کم شود احتمال پوسیدگی دندان ها افزایش می یابد. برای آن که بتوان از پوسیدگی دندان ها جلوگیری کرد و مینای دندان را تقویت کرد راهکار های وجود دارد. یکی از این راهکار ها فلورایدتراپی است. یعنی درمان با استفاده از فلوراید. فلوراید یک ماده ی معدنی می باشد که در مواد غذایی و آب وجود دارد حتی برخی از خمیر دندان ها را بر پایه فلوراید می سازند تا مینای دندان قوی شود. چون بهترین زمان برای فلوراید تراپی در کودکی است در این مقاله به فلوراید تراپی کودکان می پردازیم.

بخوانید  بهترین و سالم ترین صبحانه هایی که می توانید در طول بارداری میل کنید

kids dentistry min 925x425 - فواید فلورایدتراپی کودکان چیست؟

فلورایدتراپی کودکان چگونه است؟

فلوراید تراپی کودکان را می توان به روش های مختلف انجام داد که به شرح زیر می باشند:

  • فلورایدتراپی کودکان به صورت ژل: در این روش دندانپزشک ژل حاوی فلوراید را به گارد دندان آغشته می کند و سپس ۹ دقیقه گارد را در دهان کودک قرار می دهد و بعد از گذشت این مدت زمان دهان کودک را شست و شو می دهد.
  • فلورایدتراپی کودکان به صورت فوم: در این روش دندانپزشک فوم حاوی فلوراید را مستقیما به دندان های کودک می زند و از او می خواهد به مدت نیم ساعت همان طور باشد و سپس دهانش را شست و شو دهد.
  • فلورایدتراپی کودکان به صورت وارنیش فلوراید: در این روش دندانپزشک وارنیش را که یک مایع غلیظ حاوی فلوراید است روی دندان های کودک می زند و کودک تا ۴ الی ۶ ساعت باید از خوردن و آشامیدن اجتناب کند.

فلورایدتراپی کودکان با وجود این که کودک هنوز دندان های شیری را در دهان دارد مزایای زیادی دارد و موجب می شود تا از لثه کودک به خوبی محافظت شود و همین امر موجب می شود دندان های اصلی کودک نیز به خوبی مراقبت شوند و همچنین از بیماری ژنژیویت جلوگیری می شود.

بخوانید  چگونه دیابت بارداری را مدیریت کنیم؟

 

 

نظر شما در رابطه با فواید فلورایدتراپی کودکان چیست؟ چیه ؟ به نظرتون این محتوا مفید هست ؟ حتما نظر خودتون رو در قسمت نظرات این مقاله درج کنید تا در نوشتن مقالات بعدی به ما کمک کنید.


در همین زمینه بخوانید:

مقاله های دیگر

44 200x200 - صبحانه مادر نوزاد باید حاوی چه موادی باشد؟
صبحانه مادر نوزاد باید حاوی چه موادی باشد؟
تاثیری که صبحانه و ارزش غذایی آن بر روی ذهن فرزند می گذارد،...
۲۲ آبان , ۱۳۹۸
Breakfast kid  Tomsickova   Fotolia large 200x200 - تاثیر صبحانه خوردن بر روی کودکان چیست ؟
تاثیر صبحانه خوردن بر روی کودکان چیست ؟
شاید شما هم از والدین خود این جمله را شنیده باشید که صبحانه...
۶ آبان , ۱۳۹۷
Sample meal plan for feeding your toddler ages 1 to 3 resized 200x200 - چگونه عادت های غذایی درستی در کودکان نوپا ایجاد کنیم؟
چگونه عادت های غذایی درستی در کودکان نوپا ایجاد کنیم؟
کودک نوپای شما به عادت های غذایی متعادل و سالمی نیاز دارد که...
۲۱ مهر , ۱۳۹۷

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران
0 نظر ثبت شده