قلقلک دادن کودکان چه عوارضی دارد؟

قلقلک دادن کودکان چه عوارضی دارد؟

اغلب والدین تصور می کنند هنگامی که کودک شان را قلقلک می دهند موجب شادی و خنده ی او می شوند اما این یک تصور اشتباه می باشد و قلقلک دادن کودکان می تواند آثاری نامطلوب به جای بگذارد. قهقهه ای که بعد از قلقلک دادن در کودکان رخ می دهد یک امر مسری است مانند عطسه کردن. در این مقاله از نی نی مونه قصد داریم عوارضی که یک سرگرمی ساده مانند قلقلک دادن کودکان می تواند داشته باشد چگونه است؟ بنابراین با ماه همراه باشید.

6536 - قلقلک دادن کودکان چه عوارضی دارد؟

عوارض قلقلک دادن کودکان

هنگامی که قلقلک دادن کودکان توسط شما انجام می شود و کودک طی یک فرآیند مسری شروع به قهقهه زدن می کند شما تصور می کند او این سرگرمی را دوست دارد اما در واقع این گونه نیست. اگر شما به اجبار کودک تان را قلقلک بدهید این امر تاثیر نامناسبی در آناتومی بدن او دارد. و یک پیام را به او می رساند تحت این عنوان که بزرگتر ها اجازه دارند به بدن او دست بزنند و این مسئله یک فکر ترسناک است.

والدین در قبال کودک شان مسئولیت دارند به او آموزش دهند از بدنش محافظت کند و اگر به اجبار او را وادار به قلقلک دادن بکنند موجب پیامد هایی منفی در ذهن کودک خود می شوند. آموزش آناتومی بدن به کودکان این پیامد را می دهد که کسی حق ندارد بدون اجازه آن ها بدن شان را لمس کند و این موجب بهبود عملکرد فعال مغز کودکان می شود بنابراین والدین باید از قلقلک دادن کودکان خودداری کنند تا به کودک شان بفهمانند به او و بدنش احترام می گذارند.

یکی از مهم ترین اصولی که باید به کودکان خود آموزش دهیم این است که آنان حق دارند بدن شان را کنترل کنند و هیچ کس حق دخالت در حریم خصوصی آنان را ندارد. قلقلک دادن کودکان این اصل را نقض می کند.

برای ارتباط فیزیکی با کودک خود می توانید از او بخواهید اجازه دهد به آرامی ماساژش بدهید یا از او بخواهید روی پای شما بنشیند و برای تان داستان بگوید. کودک خود را نوازش کنید و او را مورد محبت خود قرار دهید اما هرگز بدنش را بدون اجازه و به اجبار لمس نکنید.

  • ۰/۵
  • ۰ رتبه بندی
۰ رتبه بندیX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
۰%۰%۰%۰%۰%

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *