لالایی خواندن باید از چه زمانی شروع شود؟

لالایی خواندن باید از چه زمانی شروع شود؟

لالایی خواندن یکی از عاشقانه ترین و زیبا ترین اعمالی است که یک مادر می تواند برای کودک خود انجام دهد. لالایی موجب می شود عشق شما به کودک تان به او ابراز شود و این آهنگ عاشقانه و ملایم تاثیرات بسیار مثبتی در قوای جسمی و روحی فرزند شما به جای بگذارد. در این مقاله قصد داریم به لالایی خواندن برای کودکان بپردازیم. با ما همراه باشید.

7863 - لالایی خواندن باید از چه زمانی شروع شود؟
لالایی موجب آرامش در کودک می شود

لالایی خواندن چگونه موجب آرامش در کودکان می شود؟

مطابق با تحقیقاتی که روانشناسان انجام داده اند لالایی و یا موسیقی آرام و منظم موجب می شود امواج دلتا که در مغز وجود دارند تحریک شوند موجب ایجاد احساس آرامش در کودکان شود. بنابراین شنیدن لالایی موجب می شود کودک شما آسوده تر و با آرامش بیشتری به خواب رود. امواج دلتای مغز ارتباط مستقیمی با آرامش کودک در حین خواب و احساس خواب عمیق در کودک دارند. با تحریک شدن این امواج کودک شما بسیار راحت تر و آسوده تر به خواب می رود. به همین دلیل است که بسیاری از روانشناسان توصیه می کنند اگر فرزند شما خواب نامنظمی دارد و یا در هنگام خواب بی قرار است برای او لالایی بخوانید.

در چه زمانی لالایی خواندن را آغاز کنیم؟

تصور بسیاری از مادران این است که می بایست برای لالایی خواندن فرزند خود را در آغوش بگیرند و او را نوازش کنند و برای او لالایی بخوانند تا فرزند آنان شود و آسوده بخوابد. اما در واقع مطابق با نظر محققان این چنین نیست و مادران میتوانند از هنگامی که جنین را در رحم خود احساس می کنند برای او لالایی بخوانند زیرا این کار نه تنها موجب می شود جنین بهتر و کامل تر رشد کند بلکه تاثیرات بسیار مثبتی در روان جنین نیز دارد.

شاید بسیاری از افراد گمان کنند لالایی خواندن تنها مخصوص مادران است اما در واقع این چنین نیست و نوزاد می تواند صدای پدر و مادر خود را به خوبی تشخیص دهد و چه بهتر که نوزاد هم با صدای پدر خود انس بگیرد و آرام شود و هم با صدای مادر خود.

78527 - لالایی خواندن باید از چه زمانی شروع شود؟
لالایی خواندن موجب رشد قوه تکلم و شنوایی کودک می شود

لالایی خواندن برای کودکان تنها برای هنگام خواب نیست شما می توانید در هر زمانی برای نوزاد خود آواز بخوانید و با موسیقی آرام موجب شوید روح او آرام شود. چه هنگامی که کودک خود را پوشک می کنید و یا چه هنگامی که او را به حمام می برید.

از دیگر تاثیرات لالایی خواندن برای کودک این است که موجب رشد زبان آموزی و رشد قوه ی شنوایی او می شود.

  • ۰/۵
  • ۰ رتبه بندی
۰ رتبه بندیX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
۰%۰%۰%۰%۰%

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *