نی نی مونهپدرانه/ مادرانهمحبت زیاد به کودک آسیب وارد می کند؟
Your Little Angel Is New Responding To Her Name - محبت زیاد به کودک آسیب وارد می کند؟

محبت زیاد به کودک آسیب وارد می کند؟

منتشر شده در ۱۰ مهر , ۱۳۹۷
نویسنده مدیرسایت
88 بازدید

کودک شما که تازه راه رفتن را یاد گرفته است از شما می خواهد هر جایی که می روید او را هم با خود ببرید. او وارد رختخواب شما می شود و تلاش دارد کنارتان بخوابد. روزها و ساعت ها او را بغل می کنید، گونه های زیبایش را می بوسید و در عین حال به این موضوع فکر می کنید که محبت بیش از حدی که نثارش می کنید ممکن است به او اسیب وارد کند. در این شرایط با خود فکر می کنید که او ممکن است به شما وابسته شود و نتواند زندگی اجتماعی طبیعی داشته باشد.اولین چیزی که در این شرایط به ذهنتان خطور می کند این است که با محبت زیاد ممکن است او را لوس بار بیاورید.

اولین نکته مهمی که باید بدانید این است که اسیب رساندن به کودک و خراب کردن زندگی او به چه معناست. متخصصان بر این باورند که  اسیب رساندن به کودک به معنای عدم توانایی در تنظیم محدودیت ها و فراهم کردن مرزهاست.

بخوانید  سرلاک و فواید سرلاک چیست؟

نکته مهمی که باید در موردش بدانید این است که کودک شما چه نیازهایی دارد و چه چیزهایی از شما می خواهد. همه نیازهای او باید برآورده شود اما شما نمی توانید همه آن چیزهایی که می خواهد را برایش فراهم کنید. اگر هر چیزی که کودک نوپای شما می خواهد را در اختیارش قرار دهید ممکن است به او اسیب وارد کنید.

505x273x95248119 wide.jpg.pagespeed.ic .kfti8H4jSc - محبت زیاد به کودک آسیب وارد می کند؟

بغل کردن نه شیرینی دادن

کوکی ها، شیرینی ها و سایر مواد شیرین می تواند کودک شما را چاق کند و باعث شود خلاهای عاطفی و احساسی اش را با چنین ایتم هایی پر کند. زمانی که به عنوان جایزه به او چنین موادی می دهید ممکن است به او و سلامتش اسیب وارد کنید.

به همین خاطر استفاده از شیرینی یا مواد غذایی به عنوان جایزه باید محدود شود.  اما به خاطر داشته باشید که محبت کردن نیازمند چنین محدودیت هایی نیست و می تواند نیاز کودک به عشق را برآورده کند.

بخوانید  چگونه کودکان شجاعی داشته باشیم؟

 امنیت در آغوش گرفتن

کودکان نیاز دارند ارتباط صمیمی و گرمی با والدین خود داشته باشند و ارتباط نزدیک فیزیکی می تواند یک روش ایده آل برای پرورش چنین ارتباطی باشد.

کودک نوپای شما ممکن است به استقلال نیاز داشته باشد اما به خاطر داشته باشید که در آغوش شما و در میان بازوانتان باز هم احساس امنیت زیادی خواهد داشت.

بر اساس گفته های متخصصان، کودکان زمانی که در موقعیت های استرس زا همچون بیمارستان از والدین خود جدا می شوند احساس ناراحتی و غمگینی خواهند داشت. او در چنین شرایطی ممکن است به بغل کردن یا یک کلمه محبت آمیز از طرف والدین خود نیاز داشته باشد.

 آیا محبت زیاد باعث اسیب رساندن به کودک می شود؟

واضح است که هر کودکی به محبت روزانه نیاز دارد اما اگر محبت بیش از حد باشد برای کودک خوب است؟ همانند مثال شیرینی که در بالا زدیم، محبت زیاد می تواند باعث اسیب رساندن به کودکان شود؟

بخوانید  بهترین زمان برای آموزش استفاده از توالت چه زمانی است؟

شاید خیر. یکی از مقالات منتشر شده در دانشگاه کالیفرنیا مطالعه طولانی مدتی  که بر روی ۵۰۰ شرکت کننده انجام شده بود را توضیح می داد. در این مطالعه  شرکت کنندگان از دوران نوزادی تا نوجوانی مورد بررسی قرار گرفتند تا اثر محبت والدین بر روی زندگیشان مشخص شود. افرادی که مادرانشان بسیار مهربان بودند از اضطراب و استرس کمتری نسبت به سایر افراد در بزرگسالی رنج می بردند.

نظر شما در رابطه با محبت زیاد به کودک آسیب وارد می کند؟ چیه ؟ به نظرتون این محتوا مفید هست ؟ حتما نظر خودتون رو در قسمت نظرات این مقاله درج کنید تا در نوشتن مقالات بعدی به ما کمک کنید.


در همین زمینه بخوانید:

مقاله های دیگر

4 200x200 - چگونه اضطراب کودک خود برای رفتن به مدرسه را کم کنیم؟
چگونه اضطراب کودک خود برای رفتن به مدرسه را کم کنیم؟
زمانی که کودک شما برای بار اول به مدرسه می رود یا وارد کلاس...
۳ مهر , ۱۳۹۷
breastfeeding and work narrow 200x200 - چه زمانی می توان کودک را از شیر گرفت؟
چه زمانی می توان کودک را از شیر گرفت؟
زمانی که فرایند شیر دادن به  کودک خود را متوقف می کنید  ممکن...
۲۸ مهر , ۱۳۹۷
344 200x200 - سرلاک و فواید سرلاک چیست؟
سرلاک و فواید سرلاک چیست؟
همان طور که می دانید بهترین غذا برای نوزاد تا سن شش ماهگی شیر...
۱۹ مرداد , ۱۳۹۸

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران
4 نظر ثبت شده
بهناز

به نظرم دقیقا همینطوره

1 سال پیش
hengame

محبت اندازه نداره واقعا ممنون ??

1 سال پیش
venos

جالب بود تشکر

1 سال پیش
fateme

منم همیشه نگران این موضوع بودم

1 سال پیش