مراقبت های دوره بارداری کدام اند؟

مراقبت های دوره بارداری کدام اند؟

بارداری دوره حساسی از زندگی هر مادری است. در این دوره مراقبت ها به مادر کمک میکند تا هم سلامت خود وهم سلامت فرزندش را حفظ کند. اگر قصد دارید، بارداری بی خطری را پشت سر بگذارید. به شما توصیه میکنم این مقاله را مطالعه کنید.

جنین در دوره بارداری میفهمد

جنین میانگین از زمان ۱۸ هفتگی تا ۲۸ هفتگی، محیط اطراف مادرش را درک میکند. او صدای پدر و مادرش را میشناسد. بنابراین بهتر است، از همسر خود بخواهید که با فرزندتان صحبت کند. همچنین او نوازش های پدر و مادرش را متوجه میشود.

لالایی هایی که در زمان جنینی کودکتان برای او میخوانید، همان لالایی هایی است، که در هنگام تولد نوزادتان را آرام میکند. از طرفی حالات روحی شما در دوره بارداری، تأثیر مستقیم بر آرام و بی قرار بودن نوزاد، در هنگام تولد دارد.

به همین دلیل به پدران توصیه میشود، که آرامش خود را در دوره بارداری همسرشان حفظ کنند. زیرا جنین رفتار پدر را کاملا میفهمد.

9841 - مراقبت های دوره بارداری کدام اند؟
جنین تا زمان تولد، کاملا احساسات مادر را درک میکند.

دوره بارداری و پرهیز های آن

  • قطعا در دوره بارداری، از انجام ورزش های سنگین پرهیز کنید. این کار به دلیل فشار به دیواره رحم ممکن است، موجب سقط جنین شود.
  • در سه ماه اول دوره بارداری بهتر است، که شکم شما ماساژ داده نشود. همچنین از طب سوزنی استفاده نکنید. در صورت لزوم استفاده، حتما از قبل با پزشک خود مشورت کنید.
  • سعی کنید از تماس پوست با گربه و پرندگان بپرهیزید. زیرا موی گربه و پر پرندگان، ممکن است ناقل بسیاری از بیماری ها باشند. که میتواند سلامت جنین را به خطر بیاندازد.
  • در دوره بارداری، سعی کنید قبل از استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی روی آن را مطالعه کنید. در صورتی که نوشته بود، برای زنان باردار مناسب نیست. از استفاده آنها بپرهیزید. زیرا ماده ای به نام نفالین در محصولات آرایشی موجود است. که در دوره بارداری میتواند موجب کم خونی همولیتیک شود.

 

چکاپ های دوره بارداری

یکی از بزرگ ترین نیاز های دوره بارداری، انجام چکاپ های به موقع در بارداری است. این چکاپ ها به شما کمک میکند، تا در جریان سلامت کامل فرزندتان، تا زمان به دنیا آمدن او قرار بگیرید. همچنین اگر در هر مرحله از بارداری به مشکل برخورد کنید. چکاپ های به موقع به شما کمک میکند، تا آن را درمان کنید.

 

8515 - مراقبت های دوره بارداری کدام اند؟
چکاب های ماهیانه بارداری، را در زمان دقیق خود انجام دهید.
  • ۰/۵
  • ۰ رتبه بندی
۰ رتبه بندیX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
۰%۰%۰%۰%۰%

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *