مزایای زایمان طبیعی چگونه است؟

مزایای زایمان طبیعی چگونه است؟

اغلب بانوان باردار سخت ترین مرحله ی بارداری را زایمان می دانند. متاسفانه امروزه زنان بادار بیشتر به سمت سزارین روی آورده اند و دلیل این کار را نیز درد زایمان طبیعی می دانند. همچنین امروزه شاهد آن هستیم که مداخلات در زایمان طبیعی افزایش یافته است که می تواند حاوی مضراتی باشد. در این مقاله از نی نی مونه سعی داریم بانوان باردار را از مزایای زایمان طبیعی آگاه کنیم تا بیشتر به سمت این نوع زایمان که بهترین نوع زایمان برای سلامتی مادر و جنین است ترغیب شوند.

زایمان طبیعی گونه ای از زایمان است که هنگامی که مادر قصد دارد بعد از پایان یافتن دوران بارداری فرزند خود را به دنیا آورد بدون هیچ گونه مداخله و دارویی و فقط توسط تکنیک هایی که پزشکان متخصص آموزش می دهند این فرآیند را طی کند. به چنین زایمانی زایمان طبیعی می گویند. مزایای زایمان طبیعی بسیار بهتر از آن است که بعد ها صرفا به دلیل فرار از درد مادر یا جنین دچار دردسر ها و مضراتی بشوند. خداوند متعال بدن زنان را به گونه ای آفریده است که مستعد فرآیند زایمان طبیعی باشند و در حالت اصولی و کلی بهترین نوع زایمان همین است.

869 - مزایای زایمان طبیعی چگونه است؟

مزایای زایمان طبیعی چیست؟

  • در برخی از زایمان هایی که با مداخله انجام می شود پزشک برای جلوگیری از احساس درد مادر روش اپیدورال را انتخاب می کند و با تزریق یک داروی مخصوص در نخاع از درد کشیدن مادر جلوگیری می شود. اما این روش اگرچه از درد کشیدن جلوگیری می کند اما روند زایمان را طولانی تر و کند تر می کند و منجر به مداخلات بعدی می شود که این مسئله برای مادر و جنین آثار نامطلوبی دارد. که این اثر در زایمان طبیعی موجود نمی باشد و از مزایای زایمان طبیعی به شمار می رود.
  • از دیگر مزایای زایمان طبیعی می توانیم بگوییم در این نوع زایمان مادر حق حرکت آزادانه دارد و در حالتی که راحت تر است قرار می گیرد تا فرآیند زایمان انجام شود و این مسئله موجب می شود بعد از زایمان نیز به دلیل آنکه از سزارین و یا داروهای مداخله گر استفاده نشده مادر بتواند به راحتی حرکت کند.
  • از دیگر مزایای زایمان طبیعی این است که در طی پروسه ی زایمان طبیعی مادر حق خوردن و آشامیدن هر گونه مواد غذایی که خطر نداشته باشند را دارد و این امر موجب افزایش سطح انرژی مادر می شود.
  • آزامایشات متعدد نشان داده اند زنانی که با عمل سزارین زایمان می کنند بعد از زایمان برای آغاز شیردهی به نوازد دچار مشکل می شوند که این موضوع در زایمان طبیعی وجود ندارد و آغاز شیردهی پس از زایمان طبیعی امری تقریبا آسوده می باشد که این بحث خود از مزایای قابل توجه زایمان طبیعی می باشد.
  • نکته ی دیگر مزایای زایمان طبیعی آن است که اگر فرآیند زایمان به صورت طبیعی صورت گیرد در طی زایمان در بسیاری از بیمارستان ها به شما اجازه داده می شود تا همسرتان را کنار خود داشته باشید که این موضوع موجب قوت قلب و احساس آرامش در مادر می شود و فرآیند زایمان را آسان تر می کند.
  • ۰/۵
  • ۰ رتبه بندی
۰ رتبه بندیX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
۰%۰%۰%۰%۰%

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *