نی نی مونهپدرانه/ مادرانهمسیر توسعه کودک دو ساله
15203166515a9e30eb0f449untitled design 57 - مسیر توسعه کودک دو ساله

مسیر توسعه کودک دو ساله

منتشر شده در ۲۴ آبان , ۱۳۹۷
نویسنده مدیرسایت
34 بازدید

ممکن است در مسیر توسعه کودک دو ساله تغییرات بزرگی را در هر ماه شاهد باشید. او در این شرایط کمی مستقل می شود و شروع به کاوش دنیای اطراف خود می کند.

 توسعه فیزیکی

کودک دو ساله شما در این شرایط دوست دارد مهارت های حرکتی خود را نشان دهد. این مهارت ها چه دویدن باشد و چه راه رفتن می تواند او را به حرکت کردن وا دارد.  حالا متوجه خواهید شد که او  کنترل بهتری بر روی حرکات دست و پاهایش دارد و همین امر نشان می دهد مهارت های حرکتی اش به خوبی در حال توسعه است. در این شرایط می توانید از او انتظار داشته باشید مداد یا خودکاری را در دست بگیرد.

 نکات مرتبط با والدین

در این سن دیگر نیازی نخواهید داشت فعالیت های کودک خود را سازماندهی کنید. بیشتر کودکان دو ساله در تبدیل محیط اطراف خود به زمین بازی تبحر کافی دارند اما از آن جایی که حرکتشان بیشتر شده است باید در مورد امنیت محیط اطراف خوب فکر کنید.

بخوانید  چگونه کودک بد غذا را مدیریت کنیم؟

توسعه عاطفی کودک دو ساله

حالا کودک شما نحوه بیان احساسات خود را یاد می گیرد و می تواند ناراحتی، خشمگین بودن، خسته بودن و سایر احساسات خود را به شیوه ای نمایش دهد. از آنجایی که کودک دو ساله شما مهارت های گفتاری خوبی ندارد نمی تواند احساساتش را به زبان بیاورد. به همین خاطر سعی می کند این احساسات را به شکل نمایشی در اختیار سایر افراد قرار دهد.

پس زمانی که به زمین می افتد و شروع به جیغ زدن می کند زیاد شگفت زده نشوید. این بخشی از فرایند توسعه ای کودک نوپای شماست.

c9731909ce3e7ac0d9999485c0697ae0 learning styles baby tips - مسیر توسعه کودک دو ساله

نکات مرتبط با والدین

رفتارهای خوب کودک خود را تحسین کنید. مثلا زمانی که تلاش می کند لباس هایش را بپوشد یا اسباب بازی هایش را جمع کند از او تعریف کنید و به او جایزه بدهید.

 توسعه اجتماعی

بیشتر کودکان دو ساله در اصل ماهیت خودبین و خودخواه دارند و هنوز نمی توانند افکار و نگرانی های سایر افراد را به خوبی درک کنند. آن ها دنیا را تنها برای خود و نیازهایشان می بینند. پس اگر کودک نوپای شما برای بازی کردن با سایر کودکان به شیوه ای که شما دوست دارید، آمادگی کافی نداشت زیاد متعجب و شگفت زده نشوید. اما حتی در این مرحله هم او عاشق دیگران خواهد بود. بودن در کنار سایر افراد فرصت عالی برای اوست تا بتواند موقعیت های اجتماعی را درک کند.

بخوانید  تنفس سنگین در نوزادان عادی است

 نکات مربوط به والدین

اجازه دهید کودکتان با سایر کودکان نوپا بازی کند.  اگر بازی شان امن نبود یا به خشونت کشید حتما مداخله کنید اما مطمئن شوید که به کودک خود فرصت های زیادی را برای تمرین و فعالیت با سایر کودکان می دهید

 توسعه شناختی

در سن دو سالگی، خواهید دید که کودکتان بازی های خلاقانه ایجاد می کند و فعالیت ها را با هم ترکیب می کند تا یک فعالیت پیچیده  و ظریف ایجاد نماید. همه این ها نشان می دهد کودکتان در حال توسعه مهارت های ذهنی است و شروع به درک روابط بین اشیا و ایده های مختلف کرده است.

نظر شما در رابطه با مسیر توسعه کودک دو ساله چیه ؟ به نظرتون این محتوا مفید هست ؟ حتما نظر خودتون رو در قسمت نظرات این مقاله درج کنید تا در نوشتن مقالات بعدی به ما کمک کنید.


در همین زمینه بخوانید:

مقاله های دیگر

178038952 200x200 - مرور اجمالی بر عفونت های مجاری ادرار در کودکان نوپا
مرور اجمالی بر عفونت های مجاری ادرار در کودکان نوپا
همانطور که می دانید عفونت مجاری ادرار عفونت بخشی از سیستم...
۱۰ آبان , ۱۳۹۷
photo 2018 09 22 20 06 25 200x200 - راه حل هایی برای جلوگیری از جویدن ناخن در کودکان
راه حل هایی برای جلوگیری از جویدن ناخن در کودکان
اگر کودک شما عادت به جویدن ناخن هایش دارد، ممکن است به دنبال...
۳ مهر , ۱۳۹۷
dvvd 200x200 - زمان تنبیه کودک چه زمانی است؟
زمان تنبیه کودک چه زمانی است؟
برخی از والدین هنگامی که از دست فرزندان خود به ستوه می آیند...
۵ شهریور , ۱۳۹۸

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران
0 نظر ثبت شده