مضرات تبلت برای مغز کودکان چیست؟

مضرات تبلت برای مغز کودکان چیست؟

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی وسایل و روش های تربیتی کودکان نیز دستخوش تغییرات فراوانی شده اند. شاید در ۱۰ سال پیش ضرورتی وجود نداشت که یک کودک تبلت داشته باشد اما امروزه به دلایل مختلف والدین اقدام به خریدن تبلت برای کودکان خود می کنند که این مسئله می تواند پیام های منفی را در بر داشته باشد. در این مقاله قصد داریم به مضرات تبلت برای مغز کودکان بپردازیم.

651 - مضرات تبلت برای مغز کودکان چیست؟
تاثیرات تبلت بر مغز کودکان بسیار قابل تامل است

مضرات تبلت برای مغز کودکان چه عواقبی دارد؟

تصور کنید شما به یک مهمانی مهم رفته اید و هیچ صدایی از کودک شما بلند نمی شود شاید در نگاه اول تمام مهمانان و یا خود شما تصور کنید چقدر کودک شما مودب است در صورتی که واقعیت چیزی مغایر با آنچه است که شما تصور می کنید. امروزه به دلیل پیشرفت علم و تکنولوژی شاهد آن هستیم که لوازم الکترونیکی در مدل های مختلف اعم از تبلت های مختلف با کارایی های متفاوت تولید می شوند. حتی گاهی مشاهده می کنیم در سیستم آموزشی نیز مانند مدارس به دانش آموزان توصیه می کنند که از یک تبلت برای انجام برخی از امور درسی خود استفاده کنند. والدین بدون اطلاعی از مضرات تبلت برای مغز کودکان اقدام به خرید تبلت برای کودک خود می کنند در صورتی که همین وسیله الکترونیکی تاثیرات و مضرات زیادی برای مغز کودکان دارد.

اولین و قابل توجه ترین مضرات تبلت برای مغز کودکان آن است که خیره شدن به نمایشگر آن تاثیرات منفی بسیاری در قوه ی بینایی و مغز کودک شما دارد. شاید شما تصور کنید کودک شما به تلویزیون نیز نگاه می کند و به طبع قبل از آن که با تبلت آشنا شود با تلویزیون آشنا می شود. این نکته کاملا درست است اما تفاوت هایی در این میان وجود دارد. فاصله ی کودک شما از تلویزیون با فاصله چشمان کودک از نمایشگر تبلت بسیار متفاوت می باشد. همچنین مدت زمانی که کودک شما به تبلت خیره می شود در مضرات تبلت برای مغز کودکان بسیار تاثیر گذار است.

1961 - مضرات تبلت برای مغز کودکان چیست؟
تبلت موجب ضعیف شدن قوه ی بینایی کودکان می شود

یکی دیگر از مضرات تبلت برای مغز کودکان این است که آن ها اجتماعی نمی شوند. در واقع باید بگوییم مطالب و آموزه هایی که کودک شما از طریق دیدن و شنیدن و بازی کردن می آموزد بسیار بیشتر از چیز هایی است که در دنیای غیر واقعی تبلت یاد می گیرد.

  • ۰/۵
  • ۰ رتبه بندی
۰ رتبه بندیX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
۰%۰%۰%۰%۰%

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *