ممکن است مجرای اشک چشم کودک من مسدود شده باشد

ممکن است مجرای اشک چشم کودک من مسدود شده باشد

نوزادی که تازه به دنیا می اید ممکن است مشکلی داشته باشد که به آن مجرای اشک مسدود شده می نامند. همانطور که می دانید مجرای اشک ریزی در چشم وجود دارد که به طور طبیعی باعث تخلیه اشک جشم به حفره های نزدیک بینی می شود. برخی از اوقات این مجاری به درستی به هنگام تولد باز نمی شود یا بسته می مانند. اشک اضافی در چشم جمع می شود و با گذشت زمان مشکلاتی را برای نوزاد ایجاد می کند.  یک قانون کلی برای بدن انسان وجود دارد و آن هم این است که اگر مایع به درستی از بدن تخلیه نشود باعث بروز عفونت می گردد. همین امر در نوزادان نیز رخ می دهد.

ماده تخلیه شده را بشویید

به کمک آب تمیز و حوله نرم به آرامی ماده ترشح شده زردرنگ از چشم کودک را پاک کنید. اینکار را چند بار در روز تکرار نمایید.

مجاری اشک را به آرامی ماساژ دهید

مجاری اشک درست زیر گوشه بینی چشم قرار دارند. اگر این مجاری مسدود شوند ممکن است برآمدگی در پوشش پلک ایجاد شود. به کمک نوک انگشت تمیز خود به آرامی این ناحیه را ماساژ دهید و از حرکات نیمه دایره ای استفاده کنید. اینکار را  پنج الی ده بار حداقل شش بار در روز تکرار کنید.  اینکار را به یک برنامه روزانه تبدیل کنید.

شیر خودتان را به کار ببرید

همانطور که می دانید شیر مادر خاصیت آنتی بیوتیکی دارد. این گزینه می تواند یک درمان خانگی موثر برای کودکان باشد.  شش بار در روز چند قطره از شیر خود را به نوک انگشت تمیز خود بریزید و به گوشه چشم وارد کنید. هر قطره از شیر در برگیرنده میلیون ها گلبول سفید مبارزه کننده با بیماری و مواد ضد میکروبی است.

با پزشک مشورت کنید

اگر این درمان ها باعث تخلیه اشک و سایر موارد نشد از پزشک کمک بگیرید.

  • ۰/۵
  • ۰ رتبه بندی
۰ رتبه بندیX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
۰%۰%۰%۰%۰%

یک پیشنهاد برای شما:

یک دیدگاه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *