نی نی مونهبارداری و اقدامهفته بیستم بارداری
pregnancy week 20 fetal movement square 1 - هفته بیستم بارداری

هفته بیستم بارداری

منتشر شده در ۱۹ آبان , ۱۳۹۷
نویسنده مدیرسایت
56 بازدید

در این هفته از بارداری باید خود را برای اسکن بعدی آماده سازید. در این شرایط استخوان های جنین تان قوی تر و محکم تر می شود.  در این مقاله همراه ما باشید تا ببینیم نشانه های رایج این هفته از بارداری چیست و چه انتظاری باید از این هفته داشته باشیم.

جنین شما در هفته بیستم بارداری چقدر بزرگ است؟

خوب حالا جنین شما به اندازه و شش و نیم اینچ است.

 در هفته بیستم بارداری جنین چه کارهایی انجام می دهد؟

جنین شما در هفته بیستم بارداری به خوبی رشد می کند. حالا می توانید به کمک سونوگرافی پسر یا دختر بودن او را تشخیص دهید.  اگر در شکم خود یک دختر ناز دارید باید بدانید که در تخمدانش بیش از ۷ میلیون تخمک وجود دارد و این مقدار به هنگام تولد به دو میلیون کاهش پیدا می کند.

اگر در شکم خود یک پسر جذاب دارید باید بدانید که بیضه های او شروع به حرکت از شکمش می کند.  در هفته بیستم بارداری جنین شما شکل و ظاهرش بیشتر شبیه یک انسان خواهد بود. اندام های داخلی همچون ریه، سیستم گوارشی و سیستم ایمنی در حال رشد و توسعه خواهد بود و استخوان هایش قوی تر می شود.

بخوانید  چگونه ترک های بارداری را از بین ببریم؟

 بدن شما در هفته بیستم بارداری چه تغییراتی خواهد کرد؟

تا به اینجای بارداری، جفت وزن بیشتری از جنین تان خواهد داشت اما از این نقطه به بعد، جنین و وزن او بر جفت پیشی خواهد گرفت.با اینحال جفت هنوز در حال رشد خواهد بود.  متخصص سونوگرافی تلاش می کند در طول این هفته جنین و جفت او را به خوبی بررسی کند. جفتی که نزدیک دهانه رحم قرار داشته باشد یا دهانه رحم را بپوشاند شرایطی را به نام جفت سر راهی را ایجاد می کند. این شرایط به هنگام زایمان دردسرساز خواهد بودو خوشبختانه با رشد رحم امکان کشیده شدن جفت به سمت بالا وجود دارد. پس اگر چنین شرایطی دارید زیاد نگران نباشید چون ممکن است بعدا سر جای خود قرار گیرد.

حالا شما در نیمه راه بارداری خود قرار دارید و شکمتان به خوبی بزرگ شده و بارداری تان را نشان می دهد. ممکن است متوجه شوید موها و ناخن هایتان سریع تر از قبل رشد می کنند. خوب این شرایط به خاطر هورمون های بارداری است.

بخوانید  علت گریه در دوران بارداری چیست؟

week 20 - هفته بیستم بارداری

۵ مورد از نشانه هایی که در هفته بیستم بارداری باید به دنبال آن ها باشید

 

سوزش سر دل و سوء هاضمه

بله این دو مشکل بزرگی برای زنان باردار محسوب می شوند و با بزرگ شدن شکم بیشتر خودشان را نشان می دهند. ممکن است چنین شرایطی باعث ازار و اذیت شما شوند. اگر چنین شرایطی دارید سعی کنید وعده های غذایی خود را کوچک تر کنید.  بعد از خوردن غذا دراز نکشید. بعد از خوردن غذا آدامس بدون شکر بجوید تا نشانه هایتان برطرف شود.

 سردرد

یکی دیگر از مشکلات بارداری سردرد است. سعی کنید هوای تازه استشمام نمایید و اگر سردردتان دائمی بود با پزشک مشورت کنید.

هر چیزی که باید در مورد اسکن هفته بیستم بارداری بدانید

خوب حالا به بخش جذاب ماجرا رسیده ایم. در این هفته از بارداری می توانید جنین خود را در سونوگرافی ببینید.  جنین کوچک شما تا به این جای بارداری رشد بسیار خوبی داشته است. اگر دوست داشتید می توانید از فرد سونوگرافی کننده بخواهید جنسیت او را برایتان مشخص کند.  این اسکن ها می توانند ضربان قلب جنین، ساختار شکم، سر، ستون فقرات ، مغز و حجم مایع آمنیوتیکی را شناسایی کنند. متخصص سونوگرافی سنجش های دقیقی از استخوان های جنین انجام می دهد تا مطمئن شود همه چیز به درستی به پیش می رود. در این شرایط می توانید به کمک اسکن هایی که وجود دارد از سلامت جنین خود مطمئن شوید و اگر مشکلی وجود داشته باشد سریع تر به فکر راه چاره بیفتید.

بخوانید  بارداری در هفته ششم

 چه کارهایی باید در هفته بیستم بارداری انجام دهید؟

مطمئن شوید که در این هفته کلسیم کافی برای بدن خود درایفت می کنید.  اگر تست اشعه ایکس را انجام داده باشید متوجه می شوید که اسکلت های جنین به طور واضح نشان داده می شود زیرا کلسیم  بیشتری در استخوان هایش رسوب کرده است. سعی کنید مواد غذایی حاوی کلسیم بخورید تا رشد استخوان ها به بهترین شکل انجام شود.

نظر شما در رابطه با هفته بیستم بارداری چیه ؟ به نظرتون این محتوا مفید هست ؟ حتما نظر خودتون رو در قسمت نظرات این مقاله درج کنید تا در نوشتن مقالات بعدی به ما کمک کنید.


در همین زمینه بخوانید:

مقاله های دیگر

751074813427974491061872091025112121254 200x200 - بارداری چگونه بر ذهن مادران تاثیر می گذارد؟
بارداری چگونه بر ذهن مادران تاثیر می گذارد؟
ما چیزهای زیادی در مورد ارتباط بین یک مادر باردار، رفتار و...
۳۰ مهر , ۱۳۹۸
پس از زایمان 770x480 200x200 - راه کارهای درمان افسردگی بعد از زایمان چیست؟
راه کارهای درمان افسردگی بعد از زایمان چیست؟
شاید شما که این مطلب سایت نی نی مونه را می خوانید، افسردگی...
۴ آبان , ۱۳۹۸
505x505xpregnancy week 15 lung development square.png.pagespeed.ic .qxzccXu T0 200x200 - هفته پانزدهم بارداری
هفته پانزدهم بارداری
در طول هفته پانزدهم بارداری، حدود ۵ پوند وزن اضافه می کنید....
۲۸ مهر , ۱۳۹۷

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران
0 نظر ثبت شده