نی نی مونهبارداری و اقدامهفته بیست و دوم بارداری
pregnancy week 22 eyes square - هفته بیست و دوم بارداری

هفته بیست و دوم بارداری

منتشر شده در ۱۹ دی , ۱۳۹۷
نویسنده مدیرسایت
44 بازدید

حالا که در هفته بیست و دوم بارداری خود قرار دارید جنین شما به سرعت در حال رشد و توسعه اندام های داخلی و خارجی خودش است. با افزایش رشد جنین شکم شما نیز  بیشتر رشد و توسعه پیدا می کند تا بتواند فضای کافی برای جنین را فراهم آورد. همین امر در برخی از خانم ها به بروز ترک های پوستی منجر می شود.   با اینکه ممکن است همه این عوارض جانبی را دوست نداشته باشید اما بهتر است از خودتان و شکمی که  دارید عکس بگیرید تا بعدا از دیدنشان لذت ببرید. هفته بیست و دوم بارداری زمان خوبی برای گرفتن پرتره بارداری است.

کودک شما در این هفته از بارداری چه اندازه ای دارد؟

در هفته بیست و دوم بارداری، جنین شما به اندازه یک نارگیل است. اندازه متوسط او در این هفته ۱۰٫۹ اینچ طول و اغلب ۱۵٫۲ اونس وزن است.

 هفته بیست و دوم بارداری چند ماه می شود؟

خوب در این شرایط پیگیری ماه های بارداری کمی دشوار خواهد بود و حالا سوال اینجاست که هفته بیست و دوم بارداری دقیقا چند ماه است؟ شما چهار ماه و حدود ۴ هفته باردار هستید. زمانی که هفته بیست و دوم به پایان رسید شما رسما وارد ماه ۵ ام بارداری خود خواهید شد.

بخوانید  هفته بیستم بارداری

نشانه های بارداری در هفته بیست و دوم چیست؟

شاید بتوان گفت رایج ترین نشانه های شما در این هفته از بارداری در برگیرنده موارد زیر است:

  • ترک های پوستی: همانطور که قبلا نیز بیان کردیم این ترک ها و زخم های پوستی زمانی ایجاد می شوند که پوست شما کشیده می شود و باعث پاره شدن پوست زیر سطح می گردد. آرام باشید و به این فکر کنید که به کمک درمان های موجود می توانید چنین ترک هایی را از بین ببرید. این ترک ها بعد از بارداری رنگ خود را از دست خواهند داد و زیاد قابل توجه نخواهند بود. شما نیز می توانید بعد از بارداری از درمان های خانگی موجود برای برطرف کردن این ترک ها استفاده نمایید.
  • افزایش میل جنسی: برخی از افراد در هفته بیست و دوم بارداری افزایش میل جنسی را تجربه می کنند. این موضوع به خاطر نوساناتی است که در هورمون ها رخ می دهد.
  • افزایش ترشحات واژینال:  ممکن است در این شرایط ترشحات واژینال بیشتری داشته باشید که این موضوع به خاطر افزایش جریان خون است.  اگر در این مورد نگران بودید حتما با پزشک خود مشورت نمایید.
  • 22nd week man touching pregnant lady stomach D tcm1279 69562 - هفته بیست و دوم بارداری
  • دست و پای متورم: خوب حالا که شما باردار هستید ممکن است سطح و مقدار مایعات در بدنتان افزایش یابد. به همین خاطر تورم اندکی در دست و پاها طبیعی است و می تواند بعد از تولد نوزاد از بین برود. با اینحال تورم شدید یا ناگهانی طبیعی نیست. چنین شرایطی می تواند نشانه عوارض پیچیده بارداری باشد که به آن پره اکلامپسی می گویند. اگر چنین شرایطی را تجربه می کنید حتما با پزشک خود مشورت نمایید.
  • کمردرد: به خاطر فشار زیادی که جنین به شما وارد می کند و افزایش وزنی که در این هفته ها تجربه می کنید ممکن است کمردرد داشته باشید. از پد گرم، ماساژ دوران بارداری و خوابیدن مناسب بر روی بالشت استفاده کنید تا بتوانید درد خود را کاهش دهید.
بخوانید  مزایای زایمان طبیعی چگونه است؟

شکم شما درهفته بیست و دوم بارداری

در این هفته از بارداری نیز شکم شما به خاطر رشد جنین بزرگ تر می شود. معمولا افزایش وزن را در این هفته ها باید مدنظر داشته باشید. پزشک ممکن است به شما بگوید که افزایش وزن ثابت و کندی باید داشته باشید. بسته به نوع بدنی که دارید در هر هفته ممکن است یک پوند یا کمتر وزن اضافه کنید. به همین خاطر توصیه می شود حدود ۳۰۰ کالری اضافی در روز مصرف نمایید. در خوردن و نوشیدن زیاده روی نکنید زیرا اینکار برای بدنتان خوب نیست.  ۳۰۰ کالری اضافی بدین معنا نیست که دقیقا سه وعده غذایی به همراه یک یا دو میان وعده بخورید. در حقیقت شما باید  ۵ الی ۶ وعده غذایی کوچک در طول روز بخورید. اینکار به شما کمک می کند راحت تر به یک رژیم غذایی  مناسب پایبند باشید.

چک لیست بارداری درهفته بیست و دوم

 موارد زیر را همیشه به خاطر داشته باشید

  • می توانید در این هفته از بارداری از خودتان عکس بگیرید.
  • مراقبت های روزمره از خودتان را فراموش نکنید.
  • سعی کنید هر سوال و نگرانی که داشتید را با پزشک در میان بگذارید.
بخوانید  آیا از نشانه های مهم در مراقبت های بارداری آگاهید؟

نظر شما در رابطه با هفته بیست و دوم بارداری چیه ؟ به نظرتون این محتوا مفید هست ؟ حتما نظر خودتون رو در قسمت نظرات این مقاله درج کنید تا در نوشتن مقالات بعدی به ما کمک کنید.


در همین زمینه بخوانید:

مقاله های دیگر

3 1 200x200 - چگونه ترک های بارداری را از بین ببریم؟
چگونه ترک های بارداری را از بین ببریم؟
بدون شک بارداری یکی از مهم ترین و یا شاید بگوییم شادترین...
۱۵ مرداد , ۱۳۹۸
mamanfa 2 2 200x200 - برای تغذیه بارداری سالم چه غذاهایی مصرف کنیم؟
برای تغذیه بارداری سالم چه غذاهایی مصرف کنیم؟
رساندن مواد ضروری در تغذیه بارداری کمک می کند، تا به سلامت ۹...
۵ آبان , ۱۳۹۸
pregnancy week 14 face muscles 4x3 200x200 - هفته چهاردهم بارداری
هفته چهاردهم بارداری
خوب این هفته اولین هفته شما در سه ماهه دوم بارداری است. در...
۲۷ مهر , ۱۳۹۷

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران
0 نظر ثبت شده