نی نی مونهاخبارهفته نهم بارداری
505x505xpregnancy week 9 finger touch pads square.png.pagespeed.ic . Rxjob4TIo - هفته نهم بارداری

هفته نهم بارداری

منتشر شده در ۲۵ مهر , ۱۳۹۷
نویسنده مدیرسایت
54 بازدید

چه مواردی را باید در این هفته انتظار داشته باشید؟

حالا جنین کوچک شما یک اینچ طول دارد و به اندازه یک  انگور است .  حالا او تلاش می کند خود را شبیه انسان سازد. اعضا و بخش های ضروری او شروع به رشد می کند. سایر تغییرات نیز ممکن است در طول این هفته از بارداری خود را نشان دهد. قلب جنین شما به چهار حفره تبدیل می شود و دریچه ها شروع به شکل گرفتن می کند.

اندام ها، عضلات و اعصاب جنین شما نیز در حال شکل گرفتن است. اندام های جنسی خارجی وجود دارد اما قابل تشخیص نیست.  حالا چشم او به طور کامل تشکیل شده اما پلک هایش بسته است و تا هفته بیست و هفتم باز نمی شود.  دهان، بینی و حفره های بینی او بیشتر از قابل تشخیص خواهد بود. جفت نیز به اندازه کافی توسعه یافته و حالا می تواند وظایف ضروری خود را به درستی انجام دهد.

 زندگی شما در هفته نهم بارداری چه تغییراتی می کند؟

ممکن است هنوز ظاهر افراد باردار را نداشته باشید حتی اگر اضافه وزن داشته باشید. با اینحال خودتان می توانید احساس کنید که باردارید. نه تنها بیماری صبحگاهی و سایر نشانه های فیزیکی ممکن است در بدن شما رخ دهد اما ممکن است نشانه های عاطفی  و احساسی هم داشته باشید. تغییر در خلق و خو حالا بیشتر از قبل در شما دیده می شود. سعی کنید بیشتر از قبل به خودتان برسید. بیشتر خانم ها تغییر در خلق و خو را در  هفته ششم الی دهم بارداری تجربه می کنند.  این شرایط ممکن است در سه ماهه دوم تسکین یابد و سپس در اواخر بارداری بروز کند.

بخوانید  چگونه ترک های بارداری را از بین ببریم؟

چه زمانی می توانید بگویید باردار هستید؟

برخی از خانم ها در همان روزهای اولیه بارداری خود این موضوع را به اطلاع همه افراد می رسانند. اما برخی از آن ها منتظر سه ماهه دوم بارداری می مانند تا نشانه های بارداری به خوبی  بروز کند و خطر سقط جنین کاهش یابد. خوب حالا سوال اینجاست که بهترین زمان برای اعلام بارداری چه زمانی است؟

فاکتورهای زیر را مدنظر داشته باشید

عوارض یا مشکلی دارید؟ اگر مشکلی دارید یا به طور مکرر به سراغ پزشک می روید بهتر است فعلا بارداری خود را به افراد اطلاع ندهید.

چقدر بیمار هستید؟ اگر به طور مداوم از حالت تهوع رنج می برید یا استفراغ مداوم دارید ممکن است مجبور شوید به افرادی که با آن ها کار می کنید بگویید که باردار هستید. در این شرایط آن ها می توانند به شما کمک کنند.

pregnant women - هفته نهم بارداری

شغل سخت یا دشواری دارید؟ اگر شغل سخت و خطرناکی دارید به خاطر جنین خود هم که شده باید بارداری تان را به مسئولین اطلاع دهید.  اینکار به شما کمک می کند مسئولیت های کاریتان را کمتر کنید.

بخوانید  بارداری در هفته ششم

رییس یا همکاران شما  می توانند از بارداری تان حمایت و پشتیبانی کنند؟ این موضوع به فرهنگ محیط کاریتان بستگی دارد. معمولا محیط کاری بر روی شما نیز اثر می گذارد. ببینید با اعلام بارداری حمایتی به دست می آورید یا خیر.

اگر مطمئن هستید که کارفرمای شما به این خبر به طور حرفه ای برخورد می کند می توانید بارداری تان را در همان روزهای اولیه اعلام کنید و از حمایت های افراد بهره مند شوید.

متاسفانه برخی از کارفرماها هستید که دوست ندارند با زنان باردار کار کنند. اگر در مورد واکنش کارفرمای خود واهمه دارید با احتیاط عمل کنید و چند وقت منتظر بمانید. همچنین می توانید از توصیه های افرادی که باردار بوده اند و در محیط کارشان تجربه خوبی داشته اند هم کمک بگیرید.  در مورد حق و حقوق قانونی خود در این شرایط هم اطلاعاتی به دست اورید. ببینید چگونه می توانید از قوانین موجود به نفع خودتان استفاده کنید.

بخوانید  گیاهان دارویی برای زایمان راحت کدامند؟

بیشتر خانم ها چه کاری انجام می دهند؟

افرادی که باردار می شوند، در مورد اعلام بارداری خود روش های مختلفی را بر می گزینند و انتخاب های مختلفی دارند

  • ۲۳ درصد از افراد بلافاصله بعد از فهمیدن بارداری ، این موضوع را به همه اطلاع می دهند
  • ۲۳ درصد از افراد چند هفته منتظر می مانند تا بتوانند خودشان را با شرایط جدید سازگار کنند.
  • ۳۶ درصد از افراد سه ماهه اول بارداری را منتظر می مانند.
  • ۱۴ درصد از افراد تا زمانی که شکمشان در نیامده است این موضوع را به کسی اطلاع نمی دهند.

فعالیت هایی که باید به طور روزمره انجام دهید:

ممکن است در این شرایط نتوانید رابطه خوبی با فرزند خود برقرار کنید. بهتر است خود را برای این ارتباط آماده سازید.

در طول این زمان ها آرامش خود را  حفظ کنید، درست بنشینید. خوب استراحت کنید. بر روی نفس کشیدن خود تمرکز کنید و به فرزندی که در شکم دارید فکر کنید.  اینکار باعث می شود بارداری بهتری داشته باشید. سعی کنید در مورد تمرینات ورزشی که می توانید در هفته نهم انجام دهید با پزشک خود مشورت نمایید.

نظر شما در رابطه با هفته نهم بارداری چیه ؟ به نظرتون این محتوا مفید هست ؟ حتما نظر خودتون رو در قسمت نظرات این مقاله درج کنید تا در نوشتن مقالات بعدی به ما کمک کنید.


در همین زمینه بخوانید:

مقاله های دیگر

505x505xpregnancy week 13 fingerprints square.png.pagespeed.ic .Bd2ouzCiCN 200x200 - هفته سیزدهم بارداری
هفته سیزدهم بارداری
هر آنچه که باید در مورد این هفته از بارداری بدانید در این...
۲۶ مهر , ۱۳۹۷
mother 200x200 - چه راهکارهایی برای داشتن رابطه مادر و دختر خوب وجود دارد؟
چه راهکارهایی برای داشتن رابطه مادر و دختر خوب وجود دارد؟
جدا از رابطه مادر و فرزند، فارغ از هر جنسیت رابطه مادر و دختر...
۸ آبان , ۱۳۹۸
Teething 200x200 - اولین دندان و درمان های خانگی دندان درآوردن نوزادان
اولین دندان و درمان های خانگی دندان درآوردن نوزادان
شاید برایتان مهم باشد که بدانید  کودک شما چه زمانی اولین...
۲۲ شهریور , ۱۳۹۷

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران
0 نظر ثبت شده