نی نی مونهپدرانه/ مادرانههنگام پریدن جسم در گلوی کودک چه کار کنیم؟
363 - هنگام پریدن جسم در گلوی کودک چه کار کنیم؟

هنگام پریدن جسم در گلوی کودک چه کار کنیم؟

منتشر شده در ۲۲ مرداد , ۱۳۹۸
نویسنده مدیرسایت
دسته بندی پدرانه/ مادرانه
1 بازدید

بسیاری از والدین هنگام پریدن جسم در گلوی کودک خود دستپاچه می شوند و نمی توانند واکنش مناسب را نشان دهند و همین امر موجب می شود حتی گاهی کودک دچار خفگی شود. در این مقاله از نی نی مونه قصد داریم راهکاری را به شما ارائه دهیم تا هنگام پریدن جسم در گلوی کودک واکنش مناسب را نشان دهید و از خفگی کودک خود جلوگیری کنید.

کودکان به علت کنجکاوی و شیطنتی که دارند عمدتا مایل هستند همه چیز را در دهان شان قرار دهند و آن را امتحان کنند. گاهی در همین حین یک جسم یا وسیله به گلوی کودک می پرد و اگر واکنش مناسب از جانب والدین نشان داده نشود منجر به خفگی کودک می شود. متاسفانه بسیاری از والدین گمان می کنند هنگام پریدن جسم در گلوی کودک باید انگشت در دهان و حلق کودک کنند و آن جسم را به بیرون بکشند. این روش بسیار خطرناک می باشد چرا که این کار موجب می شود عضلات حلق کودک دچار اسپاسم و یا زخم شوند و نکته ای که می تواند بسیار خطرناک باشد این است که ممکن است آن جسم بیشتر به عقب رانده شود و حتی کودک خفه شود.

بخوانید  روش تهیه خمیر بازی خانگی برای کودکان چگونه است؟

333 - هنگام پریدن جسم در گلوی کودک چه کار کنیم؟

بهترین واکنش هنگام پریدن جسم در گلوی کودک

هنگام پریدن جسم در گلوی کودک آرامش خود را حفظ کنید و او را بیشتر مضطرب نکنید و از داخل کردن و فرو کردن هر گونه شی خارجی و یا انگشت برای خارج کردن جسم از گلوی کودک بپرهیزید. اگر کودک شما هوشیار بود از او بخواهید بایستد و سپس با دست به ناحیه پایین جناغ سینه رو به داخل و رو به بالا فشار وارد کنید این کار را ده مرتبه انجام دهید تا جسم بیرون بیاید.

اگر کودک شما هوشیار نبود و در حالت درازکش بود با دو دست در همان ناحیه پایین جناغ سینه رو به بالا و رو به داخل فشار وارد کنید تا جسم خارج شود. در نهایت اگر متوجه شدید جسم خارج نشده است سریعا با اورژانس تماس بگیرید و از آن ها کمک بخواهید.

نکته ی دیگری که باید ذکر کنیم این است که اگرچه کودکان کنجکاو هستند اما همواره از قرار دادن اجسام ریز مثل پاک کن و اجسامی در همین اندازه در معرض آنان خودداری کنید و مراقب باشید کودکان به چنین اجسامی دسترسی نداشته باشند. هنگامی که کودکان سراغ یخچال می روند با مهربانی به او بگویید: ” می توانم هرچه می خواهی برای تو بیاورم. چه چیزی لازم داری؟” تا از اتفاق افتادن هر گونه خفگی از این قبلی خودداری کنید.

بخوانید  چگونه با حسادت در کودکان مبارزه کنیم؟

نظر شما در رابطه با هنگام پریدن جسم در گلوی کودک چه کار کنیم؟ چیه ؟ به نظرتون این محتوا مفید هست ؟ حتما نظر خودتون رو در قسمت نظرات این مقاله درج کنید تا در نوشتن مقالات بعدی به ما کمک کنید.


در همین زمینه بخوانید:

مقاله های دیگر

xzvgf 200x200 - برای کاهش خجالت کودکان چه کنیم؟
برای کاهش خجالت کودکان چه کنیم؟
برخی از کودکان خجالتی هستند و از اینکه در جمع باشند یا مخاطب...
۳۱ مرداد , ۱۳۹۸
15203166515a9e30eb0f449untitled design 57 200x200 - مسیر توسعه کودک دو ساله
مسیر توسعه کودک دو ساله
ممکن است در مسیر توسعه کودک دو ساله تغییرات بزرگی را در هر...
۲۴ آبان , ۱۳۹۷
98476 200x200 - فواید آغوش مادر چیست؟
فواید آغوش مادر چیست؟
آیا از فواید آغوش مادر باخبرید؟ شاید خیلی از افراد فامیل یا...
۱۴ مهر , ۱۳۹۸

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران
0 نظر ثبت شده