نی نی مونهپدرانه/ مادرانهویتامین های مفید برای کودکان کدام هستند؟
23 - ویتامین های مفید برای کودکان کدام هستند؟

ویتامین های مفید برای کودکان کدام هستند؟

منتشر شده در ۲۳ مرداد , ۱۳۹۸
نویسنده مدیرسایت
6 بازدید

کودکان هنگامی که در حال رشد می باشند می بایست ویتامین های ضروری برای بدن شان را دریافت کنند و چه بهتر که این ویتامین ها را از طریق مصرف مواد غذایی سالم جذب کنند. در این مقاله از نی نی مونه قصد داریم ویتامین های مفید برای کودکان را شرح دهیم. با ما همراه باشید.

89 - ویتامین های مفید برای کودکان کدام هستند؟

همه ی کودکان در حال رشد برای حفظ سلامتی بدن شان و حفظ سیستم ایمنی بدن خود نیاز دارند تا یک سری از ویتامین های مفید برای کودکان و مواد معدنی را از طریق تغذیه جذب نمایند. ویتامین ها و مواد مغذی که کودکان در رژیم غذایی خود دریافت می کنند باید متناسب با سن و جنسیت و میزان فعالیت جسمی آنان باشد. سنین کودکی سنین شکل گیری اندام و استخوان های بچه هاست بنابراین اگر کودکان در این سنین به خوبی تغذیه شوند می توانند بهتر رشد کنند و در جوانی و میانسالی از سلامت جسمی بیشتری برخوردار باشند.

بخوانید  آیا مصرف ماهی در دوران بارداری مضر است؟

این نظریه که کودکان نسبت به بزرگ سالان نیاز کمتری به مصرف ویتامین های مفید برای کودکان و همچنین مواد معدنی دارند اما در هر صورت کودکان نیز  بسته به سن شان و شرایط جسمانی و همچنین جنسیت باید انواع ویتامین ها را به میزان و اندازه ی مورد نیازشان از طریق مواد غذایی دریافت کنند. مصرف مواد مغذی به رشد و تکامل مغز کودکان کمک بسیار زیادی می کند بنابراین کودکان باید این مواد را حتما دریافت کنند. هر کودک بین ۲ تا ۸ سال به طور میانگین روزانه سقف ۱۴۰۰ کالری می تواند مصرف کند و کودکان بین ۹ الی ۱۳ سال نیز روزانه باید مقدار ۱۴۰۰ الی ۲۶۰۰ کالری مصرف نمایند.

مواد مغذی و ویتامین های مفید برای کودکان  

کلسیم و آهن مهم ترین مواد مغذی برای کودکان هستند و کودکان باید برای استحکام استخوان بندی بدن شان حتما مواد غذایی کلسیم دار مانند لبنیات را در رژیم غذایی خود داشته باشند. همچنین آهن به رشد مغز کودکان کمک شایانی می کند. همچنین ویتامین های آ و ث و دی و ویتامین ب۱۲ ویتامین های مفید برای کودکان هستند. الزامی است این ویتامین های مفید برای کودکان در رژیم غذایی آنان مورد استفاده قرار گیرند چرا که به رشد و تکامل مغز آنان کمک بسیاری می کنند.

بخوانید  چگونه در مسافرت برنامه زمانی خواب در کودکان را حفظ کنیم؟

نظر شما در رابطه با ویتامین های مفید برای کودکان کدام هستند؟ چیه ؟ به نظرتون این محتوا مفید هست ؟ حتما نظر خودتون رو در قسمت نظرات این مقاله درج کنید تا در نوشتن مقالات بعدی به ما کمک کنید.


در همین زمینه بخوانید:

مقاله های دیگر

5 200x200 - تاثیر والدین بر روی رشد احساسی و عاطفی فرزندان
تاثیر والدین بر روی رشد احساسی و عاطفی فرزندان
زمانی که بیشتر افراد به بزرگ کردن فرزندان فکر می کنند...
۵ مهر , ۱۳۹۷
Fever In Baby 200x200 - چه زمانی باید کودک خود را به خاطر تب پیش پزشک ببرید؟
چه زمانی باید کودک خود را به خاطر تب پیش پزشک ببرید؟
کودکتان تب دارد؟ باید همین الان او را به سراغ پزشک ببرید؟...
۲ شهریور , ۱۳۹۸
photo 2018 09 22 20 06 24 200x200 - چگونه خشونت کودکان در مدرسه را متوقف کنیم؟
چگونه خشونت کودکان در مدرسه را متوقف کنیم؟
متوقف کردن خشونت کودکان در مدرسه یکی از مهم ترین دغدغه های...
۲ مهر , ۱۳۹۷

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران
0 نظر ثبت شده