نی نی مونهپدرانه/ مادرانهویتامین های مفید برای کودکان کدام هستند؟
23 - ویتامین های مفید برای کودکان کدام هستند؟

ویتامین های مفید برای کودکان کدام هستند؟

منتشر شده در ۲۳ مرداد , ۱۳۹۸
نویسنده مدیرسایت
6 بازدید

کودکان هنگامی که در حال رشد می باشند می بایست ویتامین های ضروری برای بدن شان را دریافت کنند و چه بهتر که این ویتامین ها را از طریق مصرف مواد غذایی سالم جذب کنند. در این مقاله از نی نی مونه قصد داریم ویتامین های مفید برای کودکان را شرح دهیم. با ما همراه باشید.

89 - ویتامین های مفید برای کودکان کدام هستند؟

همه ی کودکان در حال رشد برای حفظ سلامتی بدن شان و حفظ سیستم ایمنی بدن خود نیاز دارند تا یک سری از ویتامین های مفید برای کودکان و مواد معدنی را از طریق تغذیه جذب نمایند. ویتامین ها و مواد مغذی که کودکان در رژیم غذایی خود دریافت می کنند باید متناسب با سن و جنسیت و میزان فعالیت جسمی آنان باشد. سنین کودکی سنین شکل گیری اندام و استخوان های بچه هاست بنابراین اگر کودکان در این سنین به خوبی تغذیه شوند می توانند بهتر رشد کنند و در جوانی و میانسالی از سلامت جسمی بیشتری برخوردار باشند.

بخوانید  تلویزیون و سایر رسانه ها چه تاثیری بر روی کودکان دارد؟

این نظریه که کودکان نسبت به بزرگ سالان نیاز کمتری به مصرف ویتامین های مفید برای کودکان و همچنین مواد معدنی دارند اما در هر صورت کودکان نیز  بسته به سن شان و شرایط جسمانی و همچنین جنسیت باید انواع ویتامین ها را به میزان و اندازه ی مورد نیازشان از طریق مواد غذایی دریافت کنند. مصرف مواد مغذی به رشد و تکامل مغز کودکان کمک بسیار زیادی می کند بنابراین کودکان باید این مواد را حتما دریافت کنند. هر کودک بین ۲ تا ۸ سال به طور میانگین روزانه سقف ۱۴۰۰ کالری می تواند مصرف کند و کودکان بین ۹ الی ۱۳ سال نیز روزانه باید مقدار ۱۴۰۰ الی ۲۶۰۰ کالری مصرف نمایند.

مواد مغذی و ویتامین های مفید برای کودکان  

کلسیم و آهن مهم ترین مواد مغذی برای کودکان هستند و کودکان باید برای استحکام استخوان بندی بدن شان حتما مواد غذایی کلسیم دار مانند لبنیات را در رژیم غذایی خود داشته باشند. همچنین آهن به رشد مغز کودکان کمک شایانی می کند. همچنین ویتامین های آ و ث و دی و ویتامین ب۱۲ ویتامین های مفید برای کودکان هستند. الزامی است این ویتامین های مفید برای کودکان در رژیم غذایی آنان مورد استفاده قرار گیرند چرا که به رشد و تکامل مغز آنان کمک بسیاری می کنند.

بخوانید  چه فاکتورهایی بر روی رشد عاطفی و اجتماعی کودکان اثر می گذارد

نظر شما در رابطه با ویتامین های مفید برای کودکان کدام هستند؟ چیه ؟ به نظرتون این محتوا مفید هست ؟ حتما نظر خودتون رو در قسمت نظرات این مقاله درج کنید تا در نوشتن مقالات بعدی به ما کمک کنید.


در همین زمینه بخوانید:

مقاله های دیگر

Liltalents Kids 01 200x200 - چگونه استعداد کودک خود را پرورش دهیم؟
چگونه استعداد کودک خود را پرورش دهیم؟
هر کودکی می تواند استعدادهای خاص خودش را داشته باشد. زمانی...
۱۸ دی , ۱۳۹۷
breastfeeding and work narrow 200x200 - چه زمانی می توان کودک را از شیر گرفت؟
چه زمانی می توان کودک را از شیر گرفت؟
زمانی که فرایند شیر دادن به  کودک خود را متوقف می کنید  ممکن...
۲۸ مهر , ۱۳۹۷
sayingnokid 200x200 - چگونه به کودک خود نه گفتن را یاد بدهیم؟
چگونه به کودک خود نه گفتن را یاد بدهیم؟
یکی از مهم ترین روش هایی که می توان به کمک آن کودک را در برابر...
۶ مهر , ۱۳۹۷

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران
0 نظر ثبت شده