نی نی مونهپدرانه/ مادرانهچه زمانی می توان کودک را از شیر گرفت؟
breastfeeding and work narrow - چه زمانی می توان کودک را از شیر گرفت؟

چه زمانی می توان کودک را از شیر گرفت؟

منتشر شده در ۲۸ مهر , ۱۳۹۷
نویسنده مدیرسایت
37 بازدید

زمانی که فرایند شیر دادن به  کودک خود را متوقف می کنید  ممکن است با مشکلات زیادی مواجه شوید. کودک شما همه مواد مغذی مورد نیازش را از شیرتان دریافت می کند. حالا باید منبع دیگری برای تامین مواد مغذی خود بیابد. اگرچه کودکانی که از بطری شیر می خورند هم باید از آن دل بکنند اما واژه از شیر گرفتن معمولا به فرایند متوقف کردن استفاده از شیر مادر اطلاق می شود.  از شیر گرفتن به معنای پایان مراقبت شما از فرزند نیست. حالا او بیشتر از هر زمان دیگری به وجودتان نیاز دارد. این موضوع بدین معنی است که او باید یاد بگیرد مواد مغذی مورد نیاز خود را به شیوه متفاوت تری دریافت نماید.

 چه زمانی باید کودک را از شیر بگیریم؟

زمانی که صحبت از شیر گرفتن می شود مادران بهترین قاضی خواهند بود. این شما هستید که می توانید بهترین زمان برای اینکار را تعین کنید. به خاطر داشته باشید که کودک شما باید برای این فرایند آمادگی کافی داشته باشد. معمولا متخصصان توصیه می کنند مادران حداقل برای یک سال یا یک سال و نیم شیر دادن به کودک خود را ادامه دهند.  همچنین  توصیه می کنند در صورت آمادگی کودک و خودشان این فرایند را کمی طولانی تر از این مقدار نمایند.

بخوانید  هماهنگ نبودن والدین در تربیت فرزندان چه تاثیری می تواند بر روی ان ها داشته باشد؟

علی رغم صحبت هایی که دوستان، اعضای خانواده و حتی غریبه ها در مورد از شیر گرفتن کودکان می کنند، روش مناسب یا نادرستی برای این فرایند وجود ندارد. باید این زمان را بر اساس شرایط خود انتخاب کنید و اجازه دهید کودک نیز برای این فرایند آمادگی کافی داشته باشد.

iStock 186411242 - چه زمانی می توان کودک را از شیر گرفت؟

از شیر گرفتن کودک زمانی اسان خواهد بود که او خودش علاقه ای به خوردن شیر شما نداشته باشد. معمولا این زمان بعد از آغاز تغذیه او با مواد جامد رخ می دهد. برخی از کودکان هستند که در سن ۱۲ ماهگی به مواد جامد علاقه بیشتری نشان می دهند. کودکان نوپا ممکن است زمانی که فعال تر می شوند تمایل کمتری به شیر شما پیدا کنند. اگر کودکتان به هنگام شیر دادن صبور نیست یا دوست ندارد شیر بخورد  ممکن است برای ترک این فرایند آمادگی کافی را داشته باشد.

ممکن است به خاطر بازگشت به محیط کاری خود تصمیم بگیرید کودک را از شیر بگیرید. یا اینکه احساس کنید حالا زمان مناسبی برای از شیر گرفتن کودکتان است. اما اگر شما برای اینکار آماده بودید  و کودک هنوز به شیر خوردن علاقه داشت باید این فرایند را به تدریج انجام دهید.  در این شرایط ممکن است مجبور شوید فرآیند از شیر گرفتن را کمی طولانی تر کنید. باید صبور باشید و ببینید چگونه می توانید کودک خود را با شرایط جدید وفق دهید.

بخوانید  سندروم کودک آبی چیست و چه نشانه‌هایی دارد؟

سعی کنید در برخی از اوقات شیر دادن به او را عمدا فراموش کنید. ببینید در این شرایط کودک شما چه رفتاری از خود نشان می دهد . کاهش وعده های شیردهی در بازه زمانی یک هفته ای به کودک اجازه می دهد خود را با شرایط جدید وفق دهد. منبع شیری شما هم با گذشت زمان کم می شود و ممکن است نتواند نیازهای تغذیه ای کودک را تامین نماید. در این شرایط بهتر است زمان شیردهی را هم کوتاه تر کنید.

نظر شما در رابطه با چه زمانی می توان کودک را از شیر گرفت؟ چیه ؟ به نظرتون این محتوا مفید هست ؟ حتما نظر خودتون رو در قسمت نظرات این مقاله درج کنید تا در نوشتن مقالات بعدی به ما کمک کنید.


در همین زمینه بخوانید:

مقاله های دیگر

6533 200x200 - قلقلک دادن کودکان چه عوارضی دارد؟
قلقلک دادن کودکان چه عوارضی دارد؟
اغلب والدین تصور می کنند هنگامی که کودک شان را قلقلک می دهند...
۲۲ مرداد , ۱۳۹۸
potty training smart potty babybjorn 200x200 - بهترین زمان برای آموزش استفاده از توالت چه زمانی است؟
بهترین زمان برای آموزش استفاده از توالت چه زمانی است؟
با اینکه بیشتر والدین بر این باورند که کودکان سه ساله باید...
۵ آبان , ۱۳۹۷
dvvd 200x200 - زمان تنبیه کودک چه زمانی است؟
زمان تنبیه کودک چه زمانی است؟
برخی از والدین هنگامی که از دست فرزندان خود به ستوه می آیند...
۵ شهریور , ۱۳۹۸

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران
0 نظر ثبت شده