چه زمانی کودک باید در اتاق خواب خود بخوابد؟

چه زمانی کودک باید در اتاق خواب خود بخوابد؟

زمانی که کودک تازه متولد شده خود را به خانه می آورید، او را در اتاق خواب خود جای می دهید. بیشتر متخصصان بر این باورند که برای کاهش خطر مرگ ناشی از مشکلات مرتبط با خواب در دوران نوزادی همچون سندرم مرگ ناگهانی نوازد بهتر است او را تا مدت زمان معینی پیش خود نگه دارید.

مطالعات انجام شده نشان می دهد که کودکان در اولین سال زندگی خود  که با والدین خوابیده اند( اما نه در تختخواب یکسان)  کمتر به سندرم مرگ ناگهانی مبتلا شده و جان خود را از دست داده اند. دلیل این امر هنوز مشخص نیست اما محققان بر این باورند که چنین سندرمی با خواب سبک تر در ارتباط است.

کودکانی که در کنار والدین خود می خوابند ممکن است راحت تر بیدار شوند و از خواب عمیقی که یکی از فاکتورهای خطرسندرم مرگ ناگهانی نوزاد است جلوگیری شود.

 

دلایل بسیار زیادی برای نزدیک نگه داشتن کودکان کم سن و سال وجود دارد.  اما کودکان نیز رفته رفته بزرگ تر می شوند. آن ها ممکن است کمی بلندتر خر و پف کنند و کمتر غذا بخورند.  به همین خاطر است که باید در یک سن مناسب مکان خوابشان را عوض کنید.

برخی از مطالعات موجود نشان می دهد بهتر است نوزادان یکسال اول زندگی خود را با والدین سپری کنند و برخی از مطالعات بیان می کند ۶ ماه اول زندگی بهترین زمان برای خوابیدن پیش والدین است و بعد از آن باید مکان خواب کودکان جدا شود. اکثریت قریب به اتفاق مرگ ناشی از سندرم مرگ ناگهانی در شش ماه اول زندگی نوزاد رخ می دهد اما مطالعات مختلف نتایج متعددی را در مورد زمان مناسب جدا کردن نوزاد بیان کرده اند.

به همین خاطر است که بیان یک زمان دقیق برای جدا کردن مکان خواب کودک کمی دشوار است.

30 when should babies sleep in their own room master bedroom interior design ideas of when should babies sleep in their own room 1 - چه زمانی کودک باید در اتاق خواب خود بخوابد؟

اما مطالعات جدید بیان می کند که بهترین زمان برای جدا کردن مکان خواب کودکان قبل از اولین تولد زندگیشان است.

این مطالعات نشان می دهد کودکان در این سن در اتاق خود مدت زمان بیشتری می خوابند و خواب راحت تری دارند. کودکانی که در سنین ۴ الی ۹ سالگی در اتاق خود به خواب می روند، زمان خواب بیشتری از سایر کودکان خواهند داشت.  والدینی که می خواهند کودکانشان در ۶ ماهگی یا بالاتر از آن در اتاق جداگانه ای بخوابند باید ان ها را تشویق به اینکار کنند.

راهنمای خاصی برای اینکار وجود دارد.به اشتراک گذاشتن اتاق خواب با کودکان می تواند در خواب او و والدین تداخل ایجاد کند.  والدینی که در کنار فرزندان خود می خوابند،  شب هنگام بیشتر از سایر والدین به خر وپف ها یا درخواست های کودکان پاسخ می دهند و همین امر باعث می شود کودک بیشتر از قبل، از خواب بیدار شود. همین امر عادت های بدی را در کودک ایجاد می کند.

کودکانی که در اتاق خواب والدین خود می خوابند  ممکن است در حین خواب وارد تختخواب آن ها شوند و مشکلاتی برای خود و والدینشان به وجود آورند.  اشتراک گذاری تختخواب یکی از فاکتورهای مهم  مرگ های ناشی از خواب در نوزادان است.

  • ۰/۵
  • ۰ رتبه بندی
۰ رتبه بندیX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
۰%۰%۰%۰%۰%

یک پیشنهاد برای شما:

یک دیدگاه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *