نی نی مونه | مجله اینترنتی مادر و کودکخردسال و کودکچگونه اضطراب کودکان برای جدایی از والدین را کنترل کنیم؟
kids anxiety - چگونه اضطراب کودکان برای جدایی از والدین را کنترل کنیم؟
مقاله تصویری

چگونه اضطراب کودکان برای جدایی از والدین را کنترل کنیم؟

منتشر شده در ۱۲ مهر , ۱۳۹۸
دسته بندی خردسال و کودک
1 بازدید

اضطراب کودکان در قالب جدایی از والدین با یکدیگر فرق می‌کند. برخی از کودکان زمانی که والدین برای مدت بسیار کوتاهی از نظرشان ناپدید می‌شود، مضطرب می‌شوند. در حالی که کودکان دیگر اضطراب مداوم در مورد جدایی از والدین در دوران نوزادی، و یا پیش‌دبستانی نشان می‌دهند. برای کنترل این رفتار این مطلب از سایت نی نی‌مونه را دنبال نمایید.

98419 - چگونه اضطراب کودکان برای جدایی از والدین را کنترل کنیم؟

اضطراب کودکان

حقایقی در مورد اضطراب کودکان ناشی از جدایی از والدین

ترفند ایجاد تغییر اضطراب کودکان به علت جدایی از مادر و پدر نیازمند آماده‌سازی، انتقال سریع، و تکامل زمان است. بسیاری از والدین نیز خود به اندازه فرزندان خویش از جدایی رنج می برند. و این مسئله وابستگی شدید کودک را تغییر نخواهد داد. حقایق مرتبط با اضطراب کودکان ناشی از جدایی از والدین شامل موارد زیر است:

  1. خردسالان: اضطراب جدایی کودکان پس از اینکه آنان درکی از پایداری بدست آورند رشد می‌کند. زمانی که نوزاد متوجه می‌شود که شما واقعا از کنار او رفته‌اید، ممکن است دچار آشفتگی شود. اگر چه برخی از کودکان اوایل ۴ تا ۵ ماهگی آشفتگی از خود نشان می‌دهند و تقریباً در حدود ۹ ماه اضطراب جدایی قوی تری ایجاد می کنند. اگر نوزاد گرسنه، یا خسته باشد و یا احساس خوبی نداشته باشد، جدایی از والدین برای او بدتر خواهد بود.
  2. اضطراب کودکان نوپا: بسیاری از کودکان نوپا در دوران نوزادی اضطراب جدایی را از دست داده، و این موضوع را در ۱۵ یا ۱۸ ماهگی از خود بروز می دهند. زمانی که کودکان گرسنه، خسته، و یا بیمار هستند (که بیشتر در کودکان نوپا مشخص است) به طبع جدایی از آنها مشکل تر است.
  3. پیش دبستانی: زمانی که کودکان ۳ سال سن دارند، اغلب به وضوح اثر اضطراب و یا درخواست جدایی شان را درک می‌کنند. این به این معنا نیست که آن‌ها استرس ندارند، اما مطمئناً در انتظار تغییر هستند. بهتر است سازگار باشید؛ و براساس درخواست کودک به اتاق نروید.
8519 - چگونه اضطراب کودکان برای جدایی از والدین را کنترل کنیم؟

اضطراب جدایی کودکان

برای درمان اضطراب کودکان چه کنیم؟

بخوانید  قلقلک دادن کودکان چه عوارضی دارد؟

با علم بر حقایق گفته شده در قسمت قبل می توانیم از بازی درمانی اضطراب کودکان استفاده کنیم.

  • انجام بازی خداحافظی: انجام این بازی با خارج شدن چند دقیقه ای از اتاق یا استفاده از اسباب بازی و پتو می تواند رفته رفته اضطراب او را کنترل کند.
  • هنگام جدا شدن، به کودک خود توجه کامل داشته باشید.
  • به او قول بدهید و به آن وفادار بمانید. زمانی که فرزندتان دچار اضطراب جدایی می شود به قول شما اطمینان پیدا می کند، و در نهایت اعتماد و استقلال را به دست خواهد آورد.
  • صریح باشید و زمان یا جزئیات بازگشت خود را برای کودک تعریف کنید. به عنوان مثال به او بگویید که بعدازظهر روز بعد پیش او باز می گردید.

نظر شما در رابطه با چگونه اضطراب کودکان برای جدایی از والدین را کنترل کنیم؟ چیه ؟ به نظرتون این محتوا مفید هست ؟ حتما نظر خودتون رو در قسمت نظرات این مقاله درج کنید تا در نوشتن مقالات بعدی به ما کمک کنید.

مقاله های دیگر

iStock 22732083 wide 200x200 - نشانه های آسم و درمان آن در کودکان
نشانه های آسم و درمان آن در کودکان
ممکن است ندانید که آسم بر...
۲۲ شهریور , ۱۳۹۷
تنبیه بدنی بر روحیات 66177 200x200 - تأثیرات مخرب کتک زدن کودک کدامند؟
تأثیرات مخرب کتک زدن کودک کدامند؟
اگر متأسفانه شما هم، جزو...
۱۶ شهریور , ۱۳۹۸
Your Little Angel Is New Responding To Her Name 200x200 - محبت زیاد به کودک آسیب وارد می کند؟
محبت زیاد به کودک آسیب وارد می کند؟
کودک شما که تازه راه رفتن...
۱۰ مهر , ۱۳۹۷

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران
0 نظر ثبت شده