نی نی مونهبارداری و اقدامچگونه ترک های بارداری را از بین ببریم؟
3 1 - چگونه ترک های بارداری را از بین ببریم؟

چگونه ترک های بارداری را از بین ببریم؟

منتشر شده در ۱۵ مرداد , ۱۳۹۸
نویسنده مدیرسایت
دسته بندی بارداری و اقدام
5 بازدید

بدون شک بارداری یکی از مهم ترین و یا شاید بگوییم شادترین دورانی است که برای هر بانو اتفاق می افتاد اما گاهی در این دوران ترک های بارداری روی بدن برخی از بانوان ایجاد می شود که بعد از زایمان تبدیل به یک معضل برای بانوان می شود و حتی گاهی موجب ناراحتی و افسردگی در آنان می شود. با مقاله ای دیگر از نی نی مونه در خدمت شما هستیم تا راهکاری برای از بین بردن این ترک ها به شما ارائه کنیم. بنابراین با ما همراه باشید.

در طول دوران بارداری با افزایش اضافه وزنی که برای بانوان رخ می دهد و همچنین با رشد جنین موجب می شود تا پوست نواحی از بدن کشیده شود و سپس بعد از زایمان و خالی شدن رحم کشیده شدن پوست در نهایت منجر به ایجاد ترک های بارداری می شود که بسیاری از خانم ها از این موضوع رنج می برند. بهترین زمان برای این ترک های بارداری همان زمان بعد از زایمان است. برخی از خانم ها بعد از زایمان برای از بین بردن ترک های بارداری به انجام عمل های زیبایی متعدد و یا مصرف داروهای شیمیایی می پردازند که برای این کار باید هزینه ی گزافی را پرداخت کرد و همچنین این مسائل خطراتی را نیز به همراه دارد. اما راهکارهای خانگی وجود دارند که می توانند کمک کنند شما ترک های دوران بارداری را از بین ببرید.

بخوانید  هفته سیزدهم بارداری

راهکار رفع ترک های بارداری

65 - چگونه ترک های بارداری را از بین ببریم؟

برای از بین بردن ترک های بارداری باید از دو نوع روغن استفاده کنید:

  • روغن های ضروری شامل: روغن دانه انگور- روغن شاهدانه- روغن آووکادو- روغن اسطوخودوس- روغن گل رز
  • روغن های حامل شامل: روغن بادام- روغن آرگان- روغن جوجوبا- روغن خردل- روغن نارگیل- روغن کرچک

حال دستورالعمل برای این راهکار چیست؟

برای از بین بردن ترک های بارداری کافی است چند قطره از روغن ضروری را که تهیه کرده اید با چند قطره از روغن حامل ترکیب کنید و یک مرطوب کننده که خاصیت درمانی دارد به صورت خانگی آماده نمایید.

به عنوان مثال کافی است روغن بادام یا روغن آرگان را با روغن گل رز و یا روغن آووکادو مخلوط نمایید و یا روغن نارگیل یا روغن کرچک را با یکی از روغن های ضروری مانند روغن دانه انگور و یا روغن شاهدانه ترکیب نمایید و سپس به صورت منظم و روزانه ترکیب به دست آمده را روی محلی که ترک های بارداری در آن جا ایجاد شده است بریزید و به آرامی به مدت نیم ساعت ناحیه مورد نظر را ماساژ دهید. این درمان موجب رطوبت رسانی به پوست می شود و خاصیت کشسانی پوست را افزایش می دهد و باعث می شود پوست به حالت اولیه خود برگردد. درمان را تا زمان نتیجه گیری ادامه دهید.

بخوانید  هفته دوازدهم بارداری

نکته: بهتر است روغن مورد نظر خود را از مراکز معتبر تهیه کنید که اصل باشد.

نظر شما در رابطه با چگونه ترک های بارداری را از بین ببریم؟ چیه ؟ به نظرتون این محتوا مفید هست ؟ حتما نظر خودتون رو در قسمت نظرات این مقاله درج کنید تا در نوشتن مقالات بعدی به ما کمک کنید.


در همین زمینه بخوانید:

مقاله های دیگر

pregnancy week 22 eyes square 200x200 - هفته بیست و دوم بارداری
هفته بیست و دوم بارداری
حالا که در هفته بیست و دوم بارداری خود قرار دارید جنین شما به...
۱۹ دی , ۱۳۹۷
headache warning signs thumb 200x200 - سردرد بعد از زایمان
سردرد بعد از زایمان
سردرد بعد از زایمان می تواند برای افراد یک شرایط غیر قابل...
۲۴ شهریور , ۱۳۹۷
98765 200x200 - مزایای زایمان طبیعی چگونه است؟
مزایای زایمان طبیعی چگونه است؟
اغلب بانوان باردار سخت ترین مرحله ی بارداری را زایمان می...
۱۷ مرداد , ۱۳۹۸

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران
0 نظر ثبت شده