نی نی مونهاخبارچگونه حافظه کاری کودکان را افزایش دهیم
2 - چگونه حافظه کاری کودکان را افزایش دهیم

چگونه حافظه کاری کودکان را افزایش دهیم

منتشر شده در ۳ مهر , ۱۳۹۷
نویسنده مدیرسایت
20 بازدید

حافظه کاری به معنای نحوه ذخیره سازی و کار با اطلاعات ذخیره شده در حافظه کوتاه مدت است. کودکان از این حافظه برای یادگیری و تبعیت از دستورات استفاده می کنند. تقویت کننده های حافظه کاری می تواند زندگی روزمره کودکان را بهبود ببخشد.  تا به حال برایتان پیش آمده است نتوانید چیزی را به کودک خود بیاموزید و به او کمک کنید کاری را به درستی انجام دهد و به خاطر بسپارد؟ اگر چنین است بهتر است بر روی حافظه کاریش کار کنید.  شما می توانید به کمک عادت های زیر این حافظه را بهتر نمایید.

 بر روی مهارت های تجسم فکری کار کنید

کودک خود را تشویق کنید در ذهن خود تصویر چیزی که می خواند یا می شنود را بکشد. به عنوان مثال به او بگویید میز شامی را برای ۵ نفر ترسیم کند . از او بخواهید این میز را در ذهنش متصور شود.  زمانی که این مهارت در او رشد پیدا کرد می تواند تصویر را بدون کشیدن بر روی کاغذ در ذهنش هم تصور کند.

بخوانید  چگونه استرس واکسن زدن در کودکان را کاهش دهیم؟

 از کودک بخواهید به شما آموزش دهد

اگر کودک بتواند اطلاعاتی که تازه آموخته است را به شما توضیح دهد راحت تر آن را به خاطر خواهد سپرد.  اگر کودک شما در حال یادگیری مهارتی همچون بازی بسکتبال است، از او بخواهید این مهارت را به شما هم یاد دهد.

بازی هایی را پیشنهاد دهید که از حافظه بصری استفاده می کنند

باز یهای زیادی وجود دارد که به کودک شما کمک می کند بر روی حافظه بصری اش کار کند. شما می توانید به کودک خود یک صفحه از مجله را بدهید و از او بخواهید دور یک واژه خاص خط بکشد و یک دقیقه به او زمان بدهید. همچنین می توانید از بازی  های هیجان انگیز دیگر استفاده کنید.

 او را به مطالعه فعال تشویق کنید

برجسته کردن و استفاده از کاغذهای چسب دار  در میان افراد بسیار محبوب شده است.  یادداشت برداری و برجسته کردن متن های نوشته به کودک کمک می کند اطلاعات را به اندازه کافی در ذهن خود نگه دارد و بتواند به سوالات آن پاسخ دهد. پرسیدن سوال در مورد متن خوانده شده نیز به او کمک خواهد کرد. استراتژی های مطالعه فعال به کودک کمک می کند حافظه بلندمدت خود را به خوبی تشکیل دهد.

بخوانید  چرا کودک زیر 2 سال شما همیشه در حال گریه کردن است؟

school chalao how to improve your child s homework and study skills - چگونه حافظه کاری کودکان را افزایش دهیم

اطلاعات را به بخش های کوچک تر و قابل درک تبدیل کنید

حتما برایتان سوال است که چرا بیشتر افراد میان شماره تلفن یا شماره کارت ملی خود از خط استفاده می کنند. اینکار به خاطر سپاری اعداد را راحت تر می کند. هر چقدر اطلاعات موجود را به بخش های کوچک تری تقسیم کنید یاد گرفتن و به خاطر سپردن آن راحت تر می شود.

 به او کمک کنید ارتباطاتی بین اطلاعات یاد گرفته ایجاد کند

به کودک خود کمک می کند بین جزییات مختلف موجود در اطلاعات یاد گرفته ارتباطی برقرار نماید.  یافتن روشی برای برقراری ارتباط بین اطلاعات به  بهبود حافظه بلند مدت کمک می کند. بازی های مختلفی برای اینکار وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید.

نظر شما در رابطه با چگونه حافظه کاری کودکان را افزایش دهیم چیه ؟ به نظرتون این محتوا مفید هست ؟ حتما نظر خودتون رو در قسمت نظرات این مقاله درج کنید تا در نوشتن مقالات بعدی به ما کمک کنید.


در همین زمینه بخوانید:

مقاله های دیگر

1200 469461624 baby sleeping 200x200 - سندرم مرگ ناگهانی در نوزادان چیست؟
سندرم مرگ ناگهانی در نوزادان چیست؟
سندرم مرگ ناگهانی در نوزادان زمانی رخ می دهد که نوزاد به نظر...
۲۳ شهریور , ۱۳۹۷
2 200x200 - چگونه حافظه کاری کودکان را افزایش دهیم
چگونه حافظه کاری کودکان را افزایش دهیم
حافظه کاری به معنای نحوه ذخیره سازی و کار با اطلاعات ذخیره...
۳ مهر , ۱۳۹۷
photo 2018 09 22 20 06 24 200x200 - چگونه خشونت کودکان در مدرسه را متوقف کنیم؟
چگونه خشونت کودکان در مدرسه را متوقف کنیم؟
متوقف کردن خشونت کودکان در مدرسه یکی از مهم ترین دغدغه های...
۲ مهر , ۱۳۹۷

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران
0 نظر ثبت شده