چگونه در مورد روابط جنسی با کودک خود صحبت کنیم؟

چگونه در مورد روابط جنسی با کودک خود صحبت کنیم؟

صحبت کردن در مورد روابط جنسی، حریم خصوصی ، بدن کودک و روابطی که می تواند با دیگران داشته باشد نقش بسیار مهمی در توسعه جنسی کودک و اموزش او در برابر افراد بیگانه دارند. باید خود را برای پاسخ دادن به سوالات جنسی کودک آماده کنید.

صحبت کردن در مورد روابط جنسی با کودکان کم سن و سوال

هرگز فکر نکنید که صحبت کردن با کودک در مورد روابط جنسی زود است. صحبت کردن در این مورد در سنین کم  به  کودک شما کمک می کند بداند رابطه جنسی یک موضوع طبیعی است و چگونه می تواند از خود در برابر سوء استفاده های جنسی محافظت کند. پیام اصلی که باید به کودک خود منتقل کنید این است که نباید از پرسیدن سوالات خود شرمنده یا خجالت زده باشد. خوشبختانه صحبت کردن در این مورد یک مکالمه یکباره نیست و شما می توانید کم کم و به تدریج موضوعاتی که فکر می کنید درست است را به کودک خود منتقل کنید.

 گام هایی برای صحبت کردن در مورد رابطه جنسی

اول از هر چیزی باید بدانید کودک شما در مورد این موضوع چه می داند. مثلا آیا سوالاتی از این دست می پرسد: بچه ها چگونه به دنیا می آیند؟ من چگونه به دنیا آمده ام؟

در گام بعدی باید اطلاعات نادرستی که دارد را اصلاح کنید و حقیقت را به او بگویید.

در مرحله سوم از مکالمه به عنوان فرصتی برای انتقال ارزش خانواده استفاده کنید.

stork clipart brings baby 6 - چگونه در مورد روابط جنسی با کودک خود صحبت کنیم؟

 

 نکاتی برای صحبت کردن در مورد رابطه جنسی با کودکان

 

 زبان ساده و صادقی را انتخاب کنید

سعی کنید با زبانی صحبت کنید که کودک متوجه شود. یک کودک ۵ ساله نمی تواند معنای تخمک گذاری را متوجه شود هر چند ممکن است بفهمد زنان تخم های کوچکی دارند که به ایجاد فرزند به آن ها کمک می کند.

 اگر چیزی را بلد نیستید به راحتی بگویید

اصلا لازم نیست خود را به عنوان یک متخصص نشان دهید. کافیست اطلاعاتی که دارید را به او منتقل نمایید. اگر چیزی را نمی گویید خیلی راحت بگویید که پاسخش را نمی دانید و به دنبال اطلاعات مدنظر خواهید رفت.

 مکالمه ای را آغاز کنید

برخی از کودکان هرگز سوال نمی کنند. به همین خاطر ممکن است مجبور شوید خودتان مکالمه ای را آغاز کنید.

 برای سنین ۰ الی ۲ سال

استفاده از کلمات صحیح برای بخش های بدن به کودک کمک می کند در مورد بدن خود اطلاعات درستی به دست آورد.

پس از همان ابتدا از واژه های درست استفاده کنید.

سنین ۲ الی ۳ ساله

بیشتر کودکانی که در این سن قرار دارند در مورد بدن خود و سایر کودکان بسیار کنجکاو هستند.  آن ها متوجه تفاوت های بدن خود و سایر افراد می شوند. ممکن است از شما نیز سوالاتی را بپرسند. سعی کنید به آن ها آموزش دهید که هر بخش از بدن نامی دارد و کار مخصوصی انجام می دهد.

 سنین ۴ الی ۵ ساله

کودکانی که در این سن قرار دارند اغلب از شما می پرسند بچه ها از کجا می آیند و چگونه متولد می شوند. آن ها می توانند بفهمند که بچه ها در رحم مادر رشد می کنند و می توانند به کمک اسپرم و تخمک ایجاد شوند.  اگر کودک از شما پرسید از کجا آمده است، می توانید بپرسید تو چه فکر می کنی؟ اینکار به او کمک می کند شرایط را درک کند. می توانید توضیح ساده ای به او بدهید.

  • ۵/۵
  • ۱ امتیاز
۱ امتیازX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
۰%۰%۰%۰%۱۰۰%

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *